Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Най-малкия на 16 цола е 245/75.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Колеги дали ще се съберат гуми 245/75/16 без лифт на диско 1 ? В момента съм 255/70/16 и не опират никаде при никакви обстоятелства.Ако се налага може и да се поореже

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Първоначално публикуван от streetr Преглед на мнение
        Колеги дали ще се съберат гуми 245/75/16 без лифт на диско 1 ? В момента съм 255/70/16 и не опират никаде при никакви обстоятелства.Ако се налага може и да се поореже
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...402#post442402

        http://web.archive.org/web/201008100...rge/tires.html

        http://www.kouki.co.uk/utilities/vis...ize-calculator
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Значи си стават с малко резане, а и друго чудене имам за размера дали 245/75 или 215/85 като диаметър са почти еднакви

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            В момента съм с тези и не опират никъде 245/70/16, но ми се струва че по високи ще опират.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:106.9 КБ
ID:5607711

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:113.9 КБ
ID:5607710
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-08-14, 12:37.
            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140820_095549.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5628070

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140820_095614.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5628071

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140817_140928.jpg
Прегледи:1
Размер:170.3 КБ
ID:5628073 На тази снимка джипката е с 225 75 16

              Минах от 225 75 16 на 235 85 16

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140820_144515.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5628074
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от pepimotos; 06-12-14, 23:04.
              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Мина доста време но все пак да напиша няколко реда.Сложих гуми 245/75 16 МТ-та на стоковото окачване, от зад резнах малко - Camel cut , а за всеки случай и от пред малко Може би ненужно но не проблем. Натоварен и с 4 човека не опират абсолютно никъде гумите, дори и при краен ход на окачването. Дано това е от полза на някой, като с моито чудене. Тия дни ще сложа и някоя снимка

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  И аз се нареждам на опашката за АТ гуми за лятото,че моето Диско 2 е обуто само с чисто летни и чисто зимни гуми-демек шосейни.Естествено съм се спрял на Дуратрак.
                  Имам 2 инча лифт.Въпроса ми основно към Сашо и Радо е как са вкарали 265/75/16 Дуратраците на машините си?Освен лифта има ли нужда от още нещо?:
                  -Рязане на калници???
                  -Фланци???
                  -Джанти??
                  -Ограничаване на стопорите за завиване??(то и без това е трудно маневрено в сравнение с Дифендъра с 33ки)
                  -Слагане на по високи бъмп стопове?
                  Интересуват ме мнения само на хора вкарали 265/75/16 на Диско2.Теоритични постановки не ме интересуват.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    И аз се нареждам на опашката за АТ гуми за лятото,че моето Диско 2 е обуто само с чисто летни и чисто зимни гуми-демек шосейни.Естествено съм се спрял на Дуратрак.
                    Имам 2 инча лифт.Въпроса ми основно към Сашо и Радо е как са вкарали 265/75/16 Дуратраците на машините си?Освен лифта има ли нужда от още нещо?:
                    -Рязане на калници???
                    -Фланци???
                    -Джанти??
                    -Ограничаване на стопорите за завиване??(то и без това е трудно маневрено в сравнение с Дифендъра с 33ки)
                    -Слагане на по високи бъмп стопове?
                    Интересуват ме мнения само на хора вкарали 265/75/16 на Диско2.Теоритични постановки не ме интересуват.
                    Мога да ти разкажа как се развиха нещата при мен, но в моя случай крайния размер е 33", не 32".
                    1-ва стъпка - 2" лифт + модулари с ЕТ 0 (за такива ги купих, но реално при измерване ЕТ се оказа +8 ). В тая комбинация монтираните гуми бяха 265/70/16 и нямаше абсолютно никакъв проблем.
                    2-ра стъпка - при същата конфигурация гумите станаха 285/75/16 - отпред се наложи леко подрязване на оригиналната броня (има снимки в темата за рязане на калниците), но при голямо раздвижване на окачването нещата бяха много "на косъм". Отзад при яко пропадане и смачкване на окачването имаше леко потриване в подкалника. Сложих удължени ударни тампони, но ефекта беше никакъв.
                    3-та стъпка - рязане на калници и монтаж на уширители, понеже адски много се оцапваше при най-малкия дъжд.
                    4-та стъпка - фланци, до голяма степен само за визуално подобрение, понеже уширителите, които сложих (не оригинално предвидени за Диско, а копия на Черокските Бушуолкъри) дойдоха прекалено широки отпред. След фланците опирането и отпред, и отзад стана проблем и се наложи
                    5-та стъпка - смяна на бронята с метална и добавяне на подложки под задните пружини. При тая кофигурация вече всичко си дойде на мястото, стойката на колата стана прилична (преди подложките задницата изглеждаше визуално леко провиснала, макар че ролетката показваше, че всичко е наред - просто сходимостта на линиите в задния край на колата създава такава илюзия).
                    6-тата стъпка вече беше плод на каприз от моя страна - смених гумите с 33/12.5/15, монтирани на едни много яки и леки щатски джанти с ЕТ-6. При това отново се появи лек проблем и се наложи още малко подрязване и на металната броня. Та това е в общи линии.

                    Ограничаване на завиването не се е налагало в нито един момент. За 265/75/16 спокойно можеш да приключиш до стъпка 2. Не мога обаче да ти кажа дали ще стане с фабричните джанти - вероятно е с тях да има опиране в пушките при завой. Мойте модулари стоят при Митко и той май няма да ги ползва на сегашния Рейндж, та може да преговаряш с него за тях.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Младенка, не се налага нищо друго освен лифта. При мен при завой съвсем леко опира отпред и затова съм ограничил съвсем малко завоя, но при Радо това го няма. Явно е до ЕТ на джантите. Успех
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Мога да ти разкажа как се развиха нещата при мен, но в моя случай крайния размер е 33", не 32".
                        1-ва стъпка - 2" лифт + модулари с ЕТ 0 (за такива ги купих, но реално при измерване ЕТ се оказа +8 ). В тая комбинация монтираните гуми бяха 265/70/16 и нямаше абсолютно никакъв проблем.
                        Ограничаване на завиването не се е налагало в нито един момент. За 265/75/16 спокойно можеш да приключиш до стъпка 2. Не мога обаче да ти кажа дали ще стане с фабричните джанти - вероятно е с тях да има опиране в пушките при завой. Мойте модулари стоят при Митко и той май няма да ги ползва на сегашния Рейндж, та може да преговаряш с него за тях.
                        Благодаря Димо!Както винаги точна и изчерпателна информация.Точно от такава имах нужда.

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Младенка, не се налага нищо друго освен лифта. При мен при завой съвсем леко опира отпред и затова съм ограничил съвсем малко завоя, но при Радо това го няма. Явно е до ЕТ на джантите. Успех
                        Благодаря Сашо!Сега остава да разбера Радо с какви джанти е и пъзела е нареден.Явно и аз няма да се размина с модифицираните джанти,че никак не ми се ограничава завоя-и без това ми е много криво дори и сега.Но ще се налага да свиквам с много различни неща.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          235/85/16 влизат ли на Диско 2 със стоково окачване и джанти ?
                          Use since:
                          OpenBSD 3.x
                          FreeBSD 4.x
                          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            http://www.primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi
                            И аз съм в процес на закопуване на гуми и смятайки по този калкулатор май ще са големички.
                            L.R. Discovery 2 TD5
                            Suzuki SV1000

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от kosh Преглед на мнение
                              235/85/16 влизат ли на Диско 2 със стоково окачване и джанти ?
                              не.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Най-високата гума, която съм виждал да става за Диско 2, е 245 75 R16, Goodyear Wrangler Dura Trac.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X