Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    Оф, измъчих се с тези гуми. Според вас кой е по-добрият вариант за Д1?

    1. 235/85/16 на 16х7 с +8 офсет Modular
    2. 265/75/16 на 16х10 с - 32 офсет Modular
    Според мен №1.
    За №2 - тази джанта с 10" ширина е прекалено широка за 265 гума.

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Намерих таблица в интернет за ширината на джанти и гуми и от нея си направих изводи. Може и да не е вярна.

      http://www.kouki.co.uk/utilities/vis...ize-calculator
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Здравейте,
        погледнете моята стара тема за Дискавърито ми. Има снимки с оригинални джанти, фланци 30мм и гуми BFG Mud Terrain 235/85 R16. Ако имате лифт няма да има никакви проблеми.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Вече се поизясни картинката. Размера ще е 235/85/16 на стокови джанти с фланци. Купих фланци на Терафирма - 30 мм, поразкрачи се малко и придоби вид. Остава да реша каква марка да са гумите. Иска ми се да е някакво по-агресивно АТ или не агресивно МТ. Duratrac отпадат, тъй като ги няма в този размер. Cooper Discoverer SТ/Maxx ми хващат окото. Toyo MT също много ги хвалят,но на доста места чета, че е много тежка гума и не знам как ще се справи 300 ТДИ с тях. Колкото и да убие мощността, надявам се ще може да поддържа 100 км на магистрала. Друг вариант е Cooper Discoverer AT3,който е чиста АТ гума, но по чуждите форуми я хвалят като най-добрата за момента. Някакви предложения?
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Аз съм от 2 години с 235/85/16, с Гудйър МТ, подобни на цитираните от теб и с 300тди.
            100 км. ще ги поддържаш спокойно - до към 120. Трудно се набират, но се стигат
            Ще ти се появи дупка между скоростите обаче и при каране на чести завои и нанагорнище ще ти е неприятно - втора ще ти е на високи обороти, трета няма да има душа - това имам предвид "дупка"...
            Проблема не е в шарката, а в размера - 11% над оригинала си.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Хех, то и сега си я има тази дупка, само че не е толкова осезаема. Четох за решения и на този проблем (KN филтър, по-голям кулер, пускане на повече гориво и т.н.) Това, което ми е интересно обаче е дали наистина шарката няма значение, а по важен е размерът? MT-тата са доста по тежки и груби, не би ли следвало да спъват повече машината от АТ?
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Колко по-тежки са МТ-тата, като изключим регенератите?
                От моя опит, от АТ няма никаква полза, нито работи като кална гума, нито на път има поведение на пътна гума, зимата с внимание е ок първия сезон. Като се опече (за БФГ говоря) и съвсем. Е, ок, графера държи 100.000км, въпроса е, че спира да работи след първите 15.000. Разхода с АТ също е по-голям.

                Относно дупката между втора и трета - най-добре да се решава с предавателни числа и после с кулери, гориво и т.н.
                Споменавал съм и друг път - късия Дифендър на Емо от Малта върви с 33 гуми с 200тди, така както стандартно 300тди не върви с 29" гуми.... За въпроси - към него, резултата, потвърждавам, е много приятен.

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Yaro, в такъв случай какъв е твоя съвет за гума?
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    Yaro, в такъв случай какъв е твоя съвет за гума?
                    Аз на твое място бих взел Тойо МТ, като Пепи Петракиев. Ако не можеш/няма - погледни Гудиър МТ/Р като на Масо. Купър и БФГ КМ2 за мен са след това.

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Ясно, благодаря за съвета!Предлагат ми Toyo на 275 лв/бр с монтаж, внос от Холандия.
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        За да въртиш по-големи гуми да изпържиш мотора? Това не натовари всичко по веригата към гумите.
                        Мисля, че логиката казва, че правилният метод е със смяна на предавателните числа на дифовете - така за всичко назад по веригата ти си с по-малки гуми.
                        Аз след като смених корони/пиньон джипа си има повече мощ и отколкото оригиналните с 29-ки
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Ясно, благодаря за съвета!Предлагат ми Toyo на 275 лв/бр с монтаж, внос от Холандия.
                          Според мен цената е отлична. Можеш ли да ме уредиш с едни 255-85-16? Ще черпя.

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Опашка ще направим за такива Тойо - и аз съм пред такава покупка
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Пред каква покупка си ти? 235 или 255?

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Е - 255/85/16 мисля да купувам - 235/85/16 вече са ми малки
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X