Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    ACE-ът е цирей - и друг път съм го казвал. Статистически, колите които е спасил от преобръщане са по-малко от тези, при които които е причинил пожар.
    Малко извън темата, но как точно е причинил пожар? Стана ми любопитно, понеже съм с АСЕ на моето!
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      На книга разликата е към 250 кила (1977 срещу 2220), това за вариантите с пълно фабрично оборудване, въпреки, че в моя талон пише 2340. Товароносимостта на самата гума не е определящият фактор - повечето 7,5х16 имат по-висок товарен индекс, по простата причина, че са изначално камионски гуми. Ама има един друг пиниз - товарният индекс обикновено е в обратна зависимост от скоростния: като се качва единия, пада другия, при един и същ размер на гумата. На Диското не съм си правил кой знае какви екперименти - взех го с 255/55/18, известно време го карах с 265/70/16, сега е с 285/75/16. Другата седмица, живот и здраве, ще го кача на 33/12.5/15 и тогава ще мога да говоря за сериозни разлики. При Паджерото обаче, разликата между 265/75/16 и 33/12.5/15 беше драстична в полза на вторите, макар че съм склонен да го отдам до голяма степен и на разликата в качеството на самите гуми.


      Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
      Тук се получи малко подвеждане относно стандартните гуми за Дискавъри 2. Не е само с 255/65/16. Стандартно Д2 излиза със следните 4-ри размера:

      Така, че ако колегата е с 255/65/16 съответно е с 8J джанти. Тесни гуми като 235 ще стоят малко не на място на 8J джанти! За това най-добре 265/70/16 или в краен случай 245/75/16, за които не е нужен лифт и не опират никъде!
      При него определящият фактор е в коша - 3.9 V8

      Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
      Малко извън темата, но как точно е причинил пожар? Стана ми любопитно, понеже съм с АСЕ на моето!
      Механизмът на събитието е идиотски, типично за ЛР - протича помпата от задната страна и, заради налягането, почва да пръска течност върху изпускателния колектор. А течността, наред с другите си особености, е силно запалима. Това беше една от основните причини да изхвърля моя - за да не го мисля непрекъснато и да го проверявам през три дни.
      Последно редактирано от stargazer; 17-04-13, 09:20.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Е, не дочаках до другата седмица

        Преди - 285/75/16
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0341.jpg
Прегледи:2
Размер:165.3 КБ
ID:5473259

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0342.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5473260
        и след - 33/12,5/15
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0346.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5473261

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0347.jpg
Прегледи:2
Размер:113.1 КБ
ID:5473262

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0348.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5473263
        Реално диаметрите са почти еднакви (което освен всичко друго, ще ми спести и евентуална драма с влизането в гаража )

        15 цоловите джанти са още малко по-изнесени, с което гумите вече застанаха идеално под предните уширители, които досега стояха малко като "немска каска". За сметка на това пък изскочиха с 2 см извън задните, ама за там така или иначе имам едни други идеи...

        Още веднъж благодарности на Руси за Тойо-то (благодарности ще има и в течен вид, като се видим )

        П.П. Бриджстона, заедно с модуларите отива в раздел "Продава", след като ги измия и наснимам.
        Последно редактирано от stargazer; 19-04-13, 13:34.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Колелата стоят много добре! Като ги изпробваш в кал докладвай.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            На мене джантите ми харесват!
            Честито!

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Честито! След толкова лъскане на джанти май ще трябва и да почерпиш, както и аз де. Да мина ли утре жаден и без кола ?
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                На мене джантите ми харесват!
                Честито!
                Много интересно се получи - като комплект джанти + гуми, новите са чувствително по-леки от старите, макар че не съм ги мерил, но на ръка се усеща. Това най-вече заради джантите - ти ги видя колко са леки, въпреки че изглеждат много масивни.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Привет колеги,

                  Бихте ли изразили мнение за 225/75 на 16ки на Диско 1? По калкулатор го дават +10мм което не би трябвало да е проблем,но как е реално само някой слагал такива гуми може да каже.

                  Мерси.

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Alexander Topalov Преглед на мнение
                    Привет колеги,

                    Бихте ли изразили мнение за 225/75 на 16ки на Диско 1? По калкулатор го дават +10мм което не би трябвало да е проблем,но как е реално само някой слагал такива гуми може да каже.

                    Мерси.
                    Влизат,дори остава много място.До 265/75/16 няма проблем.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Предстои ми смяна на гуми и джанти. Гумите ще са 235/85/16. Въпроса ми е за джантите. Избрал съм този модел http://www.paddockspares.com/6705165...k-modular.html .Не съм наясно обаче дали междуболтовото разстояние ще пасне, а също дали трябва да търся и други гайки за тях. Ако някой скоро си е купувал такива, би ли споделил колко излиза доставката. Благодаря предварително!
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                        Предстои ми смяна на гуми и джанти. Гумите ще са 235/85/16. Въпроса ми е за джантите. Избрал съм този модел http://www.paddockspares.com/6705165...k-modular.html .Не съм наясно обаче дали междуболтовото разстояние ще пасне, а също дали трябва да търся и други гайки за тях. Ако някой скоро си е купувал такива, би ли споделил колко излиза доставката. Благодаря предварително!
                        Да Алекс стават, то си пише за какво са:

                        - Defender
                        - Discovery 1
                        - Range Rover to 1985
                        - Range Rover 1986-1994
                        - Series 2 & 3

                        Гайките са като за стоманените джанти!
                        Разгледай тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E6%E0%ED%F2%E8
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Не бях видял тази тема, благодаря!
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Оф, измъчих се с тези гуми. Според вас кой е по-добрият вариант за Д1?

                            1. 235/85/16 на 16х7 с +8 офсет Modular
                            2. 265/75/16 на 16х10 с - 32 офсет Modular
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              235/70/16
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Е това е оригиналния размер и лифта ми се обезмисля...
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X