Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Е все пак гумата е Made in USA. Истината е, че може би ще стане истински зимна, ако й се набият шипове, понеже си има отвори за тази цел. Тогава и картинката ще се оправдае в по-голяма степен. Друг е въпросът за забраната на шиповете по нашите пътища.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Не сме в Скандинавия , на единия - за гората - бях с МТ, на другия с добри взесезонни - зависи кой, колко и къде кара - както обикновенно...
      Но примерно МТ-то са добри само на пресен сняг, и то извън пътя.
      Замръзне ли или ако изчистят пътя, стават като шейна.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-12-13, 14:49.

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        Явно е така, МТ то определено е за извън пътя, а и по-горе се коментира, че зависи и от конкретното МT. Аз лично с БФГ КМ2 на пресен сняг бях като дядо Коледа с шейната, и то на равно. А съм карал с 8-10 км в час и спрях едва на средата на кръстовище. Но този Дуратрак е доста добър компромис за всякакви приложения.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Изчетох всичко до тук и след, като ми се налага да купувам и аз нови гуми, но за джип не съм, купувал никога и не съм много в час. Спрях се на тези модели.
          1- Toyo Open Country AT
          2- BFG AT
          Ще ги карам и през зимата и през лятото главно по-асфалт нека да добавя и лек офроуд. Кой от двата модела е по-добър за въпросното каране?

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Тойо не съм карал, затова ще изтъкна предимството гудрича - дълготрайност. На 60 000 км изглеждат, като вчера сложени.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Така е - БФ са дълготрайни, но ролята на гумата е да има макс сцепление. Тойото са много добри в това и точно с АТ то имаш стабилност на всякаква настилка/почва, но след 2-3 години стабилно каране ги сменяш!
              Въпрос на приоритети.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-01-14, 12:30.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Тойо не съм карал, затова ще изтъкна предимството гудрича - дълготрайност. На 60 000 км изглеждат, като вчера сложени.
                Да и това е единствения плюс (теоретичен). Това, че грайфера след 60.000км изглежда като сложен снощи, не значи, че той все още работи ефективно (напрактика не работи ефективно след първата година). Високата износоустойчивост на тази гума има значение/предимство за дълъг пробег по сухи, твърди и каменисти пътища (Африка, Азия).

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Аз пък си поръчах ето такива
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LM_90[1].jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5554192

                  Континентал ЛМ 90 мисля да взема 6 бройки
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Аз съм с Hankook Dynapro AT една година и съм много доволен. Но аз не карам никак ектремно и не си търся белята...
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Не съм карал BFG AT от нова, понеже джипа го взех с тях. За 10 000км мога да кажа че на сухо и в малко кал (блато-дълбока локва, но на дъното тиня) се спрявят идеално, но сега както е коварно времето и на места след като се скрие слънцето почва да става студено и влажно е като шейна... също така се държи и на сняг(колкото е имало за сезона)....и както по нагоре в темата някой беше казал вече карам не с 1 на ум а 3 на ум ... Гумата по груби сметки е на 3г (от ДОТ) и по думи на бившия собственика между 30-35 000 (плюс това което и аз съм карал)
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        Може ли малко повече инфо за Динапро АТ, че и аз съм се ориентирал към тях. Поведение на сняг и лед засега не ме интересува, зимата карам с чисто зимни гуми.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от I.Belyov Преглед на мнение
                          Изчетох всичко до тук и след, като ми се налага да купувам и аз нови гуми, но за джип не съм, купувал никога и не съм много в час. Спрях се на тези модели.
                          1- Toyo Open Country AT
                          2- BFG AT
                          Ще ги карам и през зимата и през лятото главно по-асфалт нека да добавя и лек офроуд. Кой от двата модела е по-добър за въпросното каране?
                          На едното ни Диско гумите са BFG AT. Отлични са за асфалт и мокро, но за сняг не стават. На другия са Goodyear Wrangler AT/SA. Отлични са за асфалт, но стават и за плитък сняг.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Виж на живо Hankook-а и ще прецениш сам. На мен шарката ми хареса много, наистина е АТ. Миналата година на сняг не ме изпорти. Тази година на Карадере изкарах 5 коли от ряката в кал и прах. Само на мокро мисля че има още какво да се желае, ама аз малко я карам като лека кола по завоите...
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              Благодаря, ще ги погледна. Не съм иЗтезател нито екстремист, сматам че ще ми свършат работа.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                И аз нещо съм се амбицирал за тези Дуратраци, но дали имат стандартния размер за дискавърито 235/70/16 и знаете ли каква е цената им?
                                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X