Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

    Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
    Ако говориш за мен, аз съм много доволен от гумата.
    Честно казано не очаквах да е толкова тиха, шнорхела и багажника шумят повече.
    Сравни си цените, тук и там, и си прецени от къде ще пазаруваш!

    п.п. .... няма ли да има снимки най-накрая на машината?
    Да колега твойте са много добре си нагласил джипката,към това се стремя и аз като цяло.За хомологацията не знам как е в другите държави но пример ви давам за един теглич който монтирах аз и имайки в предвид че работя в сервиз за автомибили ходих на преглед 4 пъти и не заради монтажа а заради бумажтина.
    За гумите ще ги карам повече по черни пътища но зимата мисля през целия сезон.За това си оставям и мойте които са монтирани сега 205 80 16 Ханкоок.
    Снимки ще кача до края на седмицата да се похваля и аз с мойта каручка... хи хи хи .
    За цените в Бг май са по ефтини пример Yokohama Geolander MT около 600 евро,БФ К2 МТ и те там някъде малко по ефтини са Goodyear Duratrac МТоколо 550 евро.или като краен вариат БФ Ат.Toyoto също вече е в плановете но ще видим.Говоря за 4 бройки.много ми хвалят Мишелин Латитуде Крос абе обърках се вече.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
      много ми хвалят Мишелин Латитуде Крос абе обърках се вече.
      Тоя Мишлен стои много странно в чуденката между няколко МТ модела. От другите, които си изредил в едно изречение със "зима" стоят само Дуратрак-ът и Тойо-то.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

        А как се държи Toyo MT зимата? Пепи Петракиев, някакви коментари, ако вече имаш някакви впечатления? През изминалата седмица имам наблюдения и малко сравнение на Дуратрака със зимен Матадор. Е, Димо се оказа прав, че зимната се окопава в 25 см сняг. Карахме заедно с колега в засята нива в 25 см сняг. Колегата започна да се окопава по средата на малко изкачване, докато Дуратрака нямаше такъв проблем, е малко по нататък и аз пропаднах в една оран, но излязох без особени проблеми. Май този Дуратрак все повече започва да ми харесва и то заради това, че точно оправдава очакванията за условията за които съм го взел - тръгвам от Габрово в приличен сняг, стигам ловните полета на 60 км, а там е сняг и отдолу прилична кал, особено като по-отпусне малко времето. В същото време и перфектна гума за разходки през останалото време, със съвсем леки екстремни забежки.
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
          А как се държи Toyo MT зимата? Пепи Петракиев, някакви коментари, ако вече имаш някакви впечатления?
          Още нямам, долу няма сняг, трябва да кача до Белмекен.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131204_120135.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5543347
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
            Още нямам, долу няма сняг, трябва да кача до Белмекен.

            [ATTACH=CONFIG]657460[/ATTACH]
            Ела. Ще ти намеря. Тъкмо да ги сравним
            LZ1AID

            Коментар


            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

              Е Саше, качи някоя снимка да видим как стоят новите гумета де!
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                Ето така:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_141122.jpg
Прегледи:1
Размер:189.5 КБ
ID:5543397

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_144010.jpg
Прегледи:2
Размер:179.7 КБ
ID:5543398
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_152802.jpg
Прегледи:2
Размер:158.3 КБ
ID:5543399

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_141027.jpg
Прегледи:1
Размер:189.7 КБ
ID:5543400

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131205_141109.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5543401


                Още не е изтъркана синята боя.
                LZ1AID

                Коментар


                • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                  Има ли разлика във височината спрямо старите 235/85 16? Гледам си ги и окалял лекинко, какви са първите впечатления, шум, возия? За проходимост ще питам по-нататък.
                  LR Disco II 99 - TD5
                  www.lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                    Има ли разлика във височината спрямо старите 235/85 16? Гледам си ги и окалял лекинко, какви са първите впечатления, шум, возия? За проходимост ще питам по-нататък.
                    Ради,
                    няма разлика в диаметрите. Или ако има е 1-2мм. Спррямо старите вози по-меко, обира неравностите по-добре. Пробвах я в кал снощи се държеше повече от прилично. На асвалта не е по-шумна от АТ гума. Тези дни ще дам отзиви и как се държи в снега.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                      Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                      Ето така:
                      [ATTACH=CONFIG]657556[/ATTACH]
                      Тия какви се водят-зимни или АТ?
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                        АТ по-скоро... а АТ-та както знаете, никога не са били и не могат да бъдат зимни гуми... Както и МТ-та...

                        Коментар


                        • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                          AT със зимни наклонности. На тях има знак със снежинка на фона на планина.
                          LR Disco II 99 - TD5
                          www.lre-bulgaria.org

                          Коментар


                          • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                            Колега директен въпрос колко струват тези гуми в БГ,да не ги валача от Испания.И другото смешно в момента никъде в Испания не можеш да купиш БФ АТ гуми.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                              318 лв. на гума след всевъзможни отстъпки за размер 265/75/16.
                              LR Disco II 99 - TD5
                              www.lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • От: Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

                                Снежинката и т.н. планината съм ги виждал и на чисто летни китайски гуми.. (след 2017 - знака ще стане задължителен и разпознаваем само и единствено за зимните гуми...) а АТ-та просто не са зимни.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-12-13, 14:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X