Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Toгава да изхвърля дизела в двора на комшията! И да звъни на Таргата да идва.
    Ееееейййй,тъкмо се зарадвах,че най-сетне ме похвали и тайничко си мислех: "дано пак да не ме захапе за куция кон,дано...",дано,ама надали...
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Toгава да изхвърля дизела в двора на комшията! И да звъни на Таргата да идва.
      Той пътя го знае. Добре е, че слуша и взима от дума, ама понякога се мъчи да проявява характер. Вместо да сложи и правилните карета с бушон стандартни капачки, гледай кви ги върши. На практика с правилните авто части, не може да строши НИЩО. Особено с дизела. Ама може да е свършил кинтите.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Той пътя го знае. Добре е, че слуша и взима от дума, ама понякога се мъчи да проявява характер. Вместо да сложи и правилните карета с бушон стандартни капачки, гледай кви ги върши. На практика с правилните авто части, не може да строши НИЩО. Особено с дизела. Ама може да е свършил кинтите.
        Иска си ровърчето и каретата и хъбчета от Дейвид. Обратното е за паралии.
        А осмака е стандарт, просто Младен нямаше моя късмет да тръгне от 3,5.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Ееееейййй,тъкмо се зарадвах,че най-сетне ме похвали и тайничко си мислех: "дано пак да не ме захапе за куция кон,дано...",дано,ама надали...
          Няма как да се разминеш, а и нали знаеш, че надеждата крепи баламите.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

            Младене, искрено ти завидях! Смени обаче и каретата, щото в тази конфигурация ще станат консуматив.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

              Бах мама му, Младене, ще черпиш, Руси те похвали. А той не е щедър на тия неща. Значи правилно вървят нещата, ма като ги правиш, давай до края. А за двигателя има и други опции, тунинг някакъв може и на твоя.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                Поправено с:
                -корона и пиньон-короната подпряна да не поддава-от Ашкрофт
                -касета Ашкрофт с блокаж
                -усилени полуоски Ашкрофт
                Каретата остават стандартни за бушон.
                Е сега вече ме надскочи !

                Остава да си улучил и предавателното число на короната и пиньона - колко е не пишеш ?
                И аз като колегите да кажа за каретата - сложи каквото трябва, пък бушона нека да ти е в главата.
                Моя преден кардан оригинално е с широк ъгъл , а отзад сложих преправн уазков - ъгъла голям, карета здрави и евтини. Помисли.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-02-12, 16:10. Причина: Корекция на цитат

                Коментар


                • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                  Абе и аз знам какво искам,ама както Таргата каза и обикновено е прав-до там стигнаха хартийките,а ги събирам от лятото за тая цел.
                  Така като си мисля е най-добре бушона да е в хъбовете,че в гората най-лесно се сменят и са най-лесни за носене,най-евтини са и т.н.-още го мисля.На оня бушон в главата му е много дебела жицата и за сега не може да се разчита на него.Винаги намирам как да се навра на най-гадните места.Дифа го счупих като правих екстремите на "Изгубени в Лудогорието"-бях на такова гадно и страшно място,че вече си мислех да се прибирам пеша и да изнасям Дифендъра от там на пролет,ама на части .
                  Като правих основен ремонт на двигателя почетох бая за възможностите за тунинг,но там е цифромания и за този мотор не си струва.Един осмак наистина ще ми стъпи по-евтино,а и ефекта ще е по-добър.Дори мисля,че съм намерил донор,но нямам време да ида да го видя.
                  И като се постопли-за кръстачка в раздатката при Тарга.Той ми я пази.
                  Предавателното число си го поръчах стандартното 3.54,като задното и като счупеното-само дето не съм броил зъбите,като дойде....
                  Последно редактирано от Младен Стоянов; 02-02-12, 18:10.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                    А това на кожуха защо е заварявано така ?
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                      Поправено с:
                      -корона и пиньон-короната подпряна да не поддава-от Ашкрофт
                      -касета Ашкрофт с блокаж
                      -усилени полуоски Ашкрофт
                      Каретата остават стандартни за бушон.




                      Ееее Младене.. кефиш..! Не може да не направим една разходка заедно. Лятото пристигам с дедо.
                      Георги 00356/ 77777016 Малта
                      Lаnd Rover 110 /Series II‎

                      Коментар


                      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                        Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                        А това на кожуха защо е заварявано така ?
                        Това е планка,на която се хващат 2 болта(виждат се).Тези болтове държат друга планка,която подпира короната откъм гърба,точно където се зацепва с пиньона.Целта е короната да не поддава при върхови и ударни натоварвания и да се запази контакта между зъбите на короната и пиньона непроменлив.Това спомага за по-равномерна и с по-малко удари работа на зъбната двойка,а от там и по малък риск от трошене.

                        Жоро, разходките ги правим почти всяка седмица,но и почти винаги се уливаме(е поне аз де...).Така,че заповядай!
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                          С две думи Младен подготвя машината за скачане и приземяване на предница, което искрено адмирирам. Тъй, като казваш, че искаш бушон бих ти препоръчал да разгледаш тези карета http://www.kamdiffs.com/four_by_four...nk=Fused_CV242 при които идеята е точно такава и е много леснa за полева замяна бушонната "Stub Shaft". Имат си и капачки http://www.kamdiffs.com/four_by_four...ink=HD_Hub9123.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            А това на кожуха защо е заварявано така ?
                            Като идеш в Ashcroft Transmissions, в подраздел Diff "Pegging" ще го видиш и разбереш.

                            Коментар


                            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              Абе и аз знам какво искам,ама както Таргата каза и обикновено е прав-до там стигнаха хартийките,а ги събирам от лятото за тая цел.
                              Така като си мисля е най-добре бушона да е в хъбовете,че в гората най-лесно се сменят и са най-лесни за носене,най-евтини са и т.н.-още го мисля.На оня бушон в главата му е много дебела жицата и за сега не може да се разчита на него.Винаги намирам как да се навра на най-гадните места.Дифа го счупих като правих екстремите на "Изгубени в Лудогорието"-бях на такова гадно и страшно място,че вече си мислех да се прибирам пеша и да изнасям Дифендъра от там на пролет,ама на части .
                              Като правих основен ремонт на двигателя почетох бая за възможностите за тунинг,но там е цифромания и за този мотор не си струва.Един осмак наистина ще ми стъпи по-евтино,а и ефекта ще е по-добър.Дори мисля,че съм намерил донор,но нямам време да ида да го видя.
                              И като се постопли-за кръстачка в раздатката при Тарга.Той ми я пази.
                              Предавателното число си го поръчах стандартното 3.54,като задното и като счупеното-само дето не съм броил зъбите,като дойде....
                              Сега да ти кажа от моя плачевен опит какво ще е следващото което щеш не щеш, ще направиш. Не знам кое ще е първо счупено - дали корона пиньон или кръстачката, при тази конфигурация която правиш и която аз имам. За да дишаш спокойно общо взето ти трябват корона и пиньон с предавателно 4.12 (както са Пловдивчани и вече и аз) и кръстачка и зъбни колелета също от Ашкрофт. Ако тази при Таргата е от мотокар, а не от Ашкрофт - тя е от същия материал, както оригиналните на Дефендера. Кръстачки от мотокар за 2011 имам 2бр. скъсани и съответно заминали два комплекта зъбни колелета.

                              Коментар


                              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                                Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                                Ако тази при Таргата е от мотокар, а не от Ашкрофт - тя е от същия материал, както оригиналните на Дефендера. Кръстачки от мотокар за 2011 имам 2бр. скъсани и съответно заминали два комплекта зъбни колелета.
                                Уууппссс,от мотокар е.Уточни се-счупил си 2 кръстачки на централния диф ли?
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X