Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Браво колега! Ровърчето пипнеш ли го един път после само караш и даваш акъл на другите.
    Като мен, като мен ....

    Ей Младене за втори път получи похвала от класика Руси.

    Коментар


    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

      Тедо защо се халосваш? Младен вече се усети с какво се е захванал и вместо да реве колко са чупливи ровърите , просто се заел да си направи "оръдието на труда" такова каквото да го устройва.
      Мисля, че е разумно един възел да се направи преди да се е счупил...а и не винаги въпроса е само на пари. Иска се желание и запознаване с материята.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Браво колега! Ровърчето пипнеш ли го един път после само караш и даваш акъл на другите.
        Колко малко му трябва на човек,за да се почувства щастлив-една похвала....Мнооого Благодаря!
        Ама Тедо е доста по-напред с материала,а и аз също достигам до истините по трудния начин-с опит грешка.Парите си имат много голямо значение,а и времето не стига за всички модификации.Майстора не ще нищо да пипа без да съм там,щото после все питам"това така ли го направи?..сигурен ли си?...".Навигатора не помага...и всичко на мойта глава.Поради това,все повече ме обзема идеята да премина от графа хард състезател в софт разходкаджия.....Тогава ще съм с най-подготвената машина в класа си...
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Тедо защо се халосваш? Младен вече се усети с какво се е захванал и вместо да реве колко са чупливи ровърите , просто се заел да си направи "оръдието на труда" такова каквото да го устройва.
          Мисля, че е разумно един възел да се направи преди да се е счупил...а и не винаги въпроса е само на пари. Иска се желание и запознаване с материята.
          Не се халосвам, а съм на същото мнение като теб! Проблема е, че не всичко знаем, а нали сме българи, не питаме, щото всичко знаем. Иначе аз не се срамувам и питам наред за съвети, които след като анализирам ги изпълнявам. Един от съветниците и помощник си и ти, за което публично ти благодаря. А Младен се усети щото доста си споделяме, а аз му водя с чупенето.

          Коментар


          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

            Не е по темата . Младене , благодаря !!!
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

              Една година след монтажа на предния блокаж Ашкрофт и по молба на Яро споделям впечатления:
              1.Нямам промяна в консумацията на въздух от компресора независимо дали блокажа е включен или изключен.
              2.Включвам го и в движение,ама с натиснат съединител,да съм сигурен,че скоростта на колелата е еднаква
              3.Пясък-дълбок,едър,тежък,гаден пясък и як наклон-дюна-там където преди само със заден блокаж и 2бара на BFG MT не можех да изляза,с предния блокаж и 2 бара на гумите си се разхождам като царя на пътното.Само със заден блокаж излизах със 0,8 бара на гумите.
              4.Състезания в Шумен и Нова Черна-и на двете жестока кал,на Шумен+сняг-използвах предния блокаж почти безогледно в екстремите (разбирай,че на общо основание си въртях волана с включен преден блокаж,но си го позволявах защото повърхностите бяха много хлъзгави) -мога да кажа,че преди където съм се мъчил и буксувал и малко не ми е достигало да мина без лебедка,сега с преден блокаж си минавах спокойно-разликата е чувствителна.
              5.На сухо-окантарване на края на стръмен наклон нагоре.Само със заден блокаж леко почвам да подскачам и да се криви задницата.При включване на предния картинката веднага се променя.Да не говорим ако тръгна от долу с включени и преден и заден блокаж-окантарването въобще не се случва.Т.е. при наличие на преден блокаж,диагоналното окантарване вече не е никаква пречка.
              6.Окопаване-е най-дълбокото и най-качествено окопаване става с преден и заден блокаж.
              7.Нямам тракащи карета или капачки на хъбовете.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                ...
                6.Окопаване-е най-дълбокото и най-качествено окопаване става с преден и заден блокаж.
                ....
                Аз затва вече влизам само на заден - предният поне помага да излезеш, че да можеш после да се заглавиш по-добре
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                  Още едно недоразумение на оригиналната екипировка е отстранено.Премахнах щатния 45 ампера алтернатор и замених със 120 ампера.Купих го от Падок,след дълго четене по Английските форуми-няма оплаквания от него.Пасва точно без никакво преправяне на стойки и шайби.При монтажа ползвах стар майстор на алтернатори и стартери,т.к. нищо не разбирам от жици и тоци.Замерихме параметрите с техниката на майстора и сравнихме параметрите с тези от сертификата,с който пристигна-пълно съвпадение.Майстора каза,че всичко си отговаря и агрегата е отличен.Единствената разлика беше закачането на кабелите-оригиналния е на куплунг,а този е със шпилки.Сега остава да видим каква ще е надеждността,но това само времето ще покаже.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                    След повече от две години реших да подкарам отново Дифендъра.Оказа се обаче,че е блокирала долната помпа на съединителя.Раздвижих я,но имах и малка загуба натечност,та реших да сменям всичко.Поръчах оригинални долна и горна помпа,но когато започна смяната на долната,се оказа,че вилката е хлътнала навътре,в камбаната пълно със спирачна течност.Ща не ща се почна най-омразната за мен операция-сваляне на скоростна кутия,за да видя що вилката ми стои навътре към кутията.И в един момент се оказа супер лесно щото....имам клеткаа.Неописуема радост ме обзе:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5711437

                    А причината се оказа счупена пластмаса на лагера на съединителя:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5711438

                    Добре,че съм чепат и не търпя нещо да не ми е наред по машината.Щото тя си вървеше след раздвижването,а ако не бях отворил,кой знае в каква ситуация този лагер щеше окончателно да ме предаде.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                      Подготвяш се за RFC?
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                        Нямаше начин да се счупи толкова, ако го караше по-често
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                          М-дааа,подготвям се за RFC,даже преди това се каня да направя една тренировка на Варна.
                          А че за последните 2 години имам 0км навъртяни с него също е вярно.Ама се надявам от другия месец това да бъде поправено.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                            Дифендъра вече не е на Младен,а на Иван Керчев.Пожелавам безброй безаварийни километри по състезателните трасета и извън тях!Най-смешното беше,че като го покара малко си купи антифони.А и се обади от магистралата като звучеше като друсан и рече"ама той наистина върви със 140!"
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

                              А сещаш ли се в какъв филм се вкарах?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

                                Не реви ти си навигатор и механика само
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X