Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

    Сложих зъбатите и в калта.Не остана време за дълбоките дерета,където преди ми опираха лебедката и бронята,щото сутринта сменях и лявото каре.Обаче имам наблюдения върху температурата-на магистралата със 100-120 няма проблем-стрелката за температурата си стои точно по средата.Днес обаче,като влязох в дълбоката мека оран със сняг,карах на 3та бавна с доста газ,че а съм я пуснал,а съм си останал там,стрелката се отклони леко надясно от центъра и аз се ошашках(досега винаги е била точно на центъра и в най-голямата жега).В края на нивата спрях за минута-две и всичко си дойде на мястото.През останалата част от теста нямаше никакви проблеми.Вероятно няма да се оттърва без електрическа перка закрепена дирекно за радиатора,за да компенсирам липсата на дифузор.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #77
      От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

      Отпред няма място. Отзад ако е ел. перка си трябва и дифузьор.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #78
        От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

        "Дзверът" в действие-тестов маршрут 50км за проверка на системите и тренировка за Трявна:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Багажник 006.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5259217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Багажник 010.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5259216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Багажник 023.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5259218
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #79
          От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

          Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
          "Дзверът" в действие-тестов маршрут 50км за проверка на системите и тренировка за Трявна:

          [ATTACH=CONFIG]309484[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]309483[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]309485[/ATTACH]
          Джипката изглежда много добре!Поздравления.
          Как се представи на теста?
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #80
            От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

            Браво, както се казва, но не на магарето, а на Таргата. Добре сте го направили.
            Младене честито пак нов джип. Да си го караш, както ти искаш.

            Коментар


            • #81
              От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

              Младене, станал е страшен , наистина си изглежда много добре .Сега трябва да почнеш да печелиш и състезания!
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • #82
                От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                Благодаря на всички за пожеланията.Днес имаше още 100км тестове в калата.Снимки и клипове-утре.Върви жестоко(е в сравнение с преди де),докато подам газта,дори от ниски обороти пълни турбото на 0.9бара,пропушва в този момент,но от там нататък се изчиства.Обаче когато го карам на пълна газ няколко минути-около 5,температурата леко се покачва и аз връщам газта,за да не повредя нещо.Направи ми впечатление,че на бързите температурата отива над средата доста по-бързо отколкото на бавните.Отдавам го на това,че на бавни оборотите са по-високи и съответно перката охлажда по-добре.Сега се чудя дали електрическа перка да слагам за да подобря охлаждането на пълно натоварване или да забавя малко реакцията на турбото и подаването на горивото в ниските обороти(което никак не ми се ще).
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #83
                  От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                  Младене, поздрави и от мен за прекрасния Дифендър! Желая ти успех на Трявна!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #84
                    Сложи една електрическа т Ксантия. Като ще даваш сичката газ на бързи, я включвай принудително. На бавни не заграва толкова не заради високите обороти на перката, а поради по-малкия товар на матора.

                    Търся спонсор да ми плати да си направя една такава броня и на моя Дифендър.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-03-11, 06:07.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                      Първоначално публикуван от targa
                      Търся спонсор да ми плати да си направя една такава броня и на моя Дифендър.
                      Видях,пипнах,проверих,
                      Сътворено/не случайно,употребена дума/от Таргата,без забележки....
                      Огледал съм под микроскоп,всяко ъгълче,всяка планка,всяка скоба,всяко болтче....без коментар...
                      Мислено и направено...
                      Таргата не ме иска за клиент....клиентите са много...ще взема да се запиша ,пък когато ми дойде реда....
                      ...Дали ще имам търпението на РУСЕВ или на МЛАДЕН...дотогава...
                      ...Иначе казано: Кой,отказва на спонсори...
                      На бой отиват само старците!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                        Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                        ...Сега се чудя дали електрическа перка да слагам за да подобря охлаждането на пълно натоварване или да забавя малко реакцията на турбото и подаването на горивото в ниските обороти(което никак не ми се ще).
                        Останах с впечетление, че машината е с нови, вероятно по големи и по тежки гуми?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                          Не са по тежки, ама са много зъбати.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Останах с впечетление, че машината е с нови, вероятно по големи и по тежки гуми?
                            По-големи не-слязох от 33"BFG MTна 32" бутонки регенерат -само заради шарката и възможностите в калта.Бутонките тежат 31кг,старите не съм ги теглил,но вярвам че са много под 30кг.Заради прибиране на радиаторите и лебедката навътре,се наложи да махнем дифузора от радиатора към перката-вероятно това е една от причините...Другата(може би основна),че чак сега ми дойде смелостта да карам на постоянна на пълна газ.Лятото,когато все още се учех да карам джип и когато не бях започнал модификациите,на 37 градуса на полето и в гората температурата никога не е мърдала от вертикално положение.Случи се само на магистрала с педала до ламарината постоянно.При връщане на газта за няколко минути всичко си дойде на мястото(както става и сега).Ако имате някакви идеи и опит с подобни ситуации,помагайте.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                              Регенератите качват един размер отгоре а и тежат значително повече. Натрупват се нещата, дифузьор, гуми, някое друго кило отгоре, повече нафта и налягане в цилиндрите и т.н.
                              Трябва да се мисли наистина за тоя дифузьор. Може да се опита и с повече аванс на помпата.
                              Другото което може да направиш веднага е разреждане на антифриза до минималните прогнозни температури. Даже ако има кой да се занимава изкарай състезанието на вода.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дифендъра на Младен. Отстраняване на недоразуменията.

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Регенератите качват един размер отгоре а и тежат значително повече. Натрупват се нещата, дифузьор, гуми, някое друго кило отгоре, повече нафта и налягане в цилиндрите и т.н.
                                Трябва да се мисли наистина за тоя дифузьор. Може да се опита и с повече аванс на помпата.
                                Другото което може да направиш веднага е разреждане на антифриза до минималните прогнозни температури. Даже ако има кой да се занимава изкарай състезанието на вода.
                                Мерил съм ги-старите са 84см,бутонките 82.Че тежат повече е сигурно.За настройките на помпата и вентилаторите ще мислим след състезанието-там ще карам внимателно-тестовете бяха с максимално натоварване за да видя какво да очаквам.Обаче за водата не съм се сещал.Благодаря за идеята!Ще видя прогнозата и наливам дестилирана.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X