Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    И това по къф случай - топлоизолация или

    П.П. А, ясно! Прочетох няколко мнения назад. Лично според мен, най-голямото напичане идва от предното стъкло. Всичко друго е бел кахър. Преди време карах една Е-30-ка с леко кафеникаво предно стъкло (било некво атермално/атермично или нещо такова). Почти не се усещаше слънчевото греене през него. Сега в джипката е тих ужасТ.
    Съгласен, ама всяка помощ от моя страна има ефект, преди имах почти черно Чероки и когато сложих алуминиев плътен покривен багажник 2 метра на 1.30 м и най-тъмното фолио на странични и задно стъкло температурата никога не стигна 40 градуса при оставен джип на слънце, преди това термометъра не му стигаше скалата над 60 градуса стигаше...

    За предното стъкло мисля една ивица от тия дето автобусните шофьори имаха на времето, плавно намаляване на светлината едни 10тина см в горната част на предното стъкло + бели хавлии на черното табло, хем като спирам на бензиностанциите всички немски-турци и кафеникави родственици ще ми викат как е брато, ти май си от нашите

    За сваляне "после" ми дреме на ушната кал, стига да държи лятото, всяка година може да долепям нов слой, с дебелина няколко микрона на фолиото джипа ще изгние преди да стигна 1мм дебелина ))

    Този джип е предимно функционален и най-важната му функция е, че е червен та да може да бъда шофиран от жената, всичко останало са бели незначителни кахъри, които не ме вълнуват особенно.

    P.S. Дори намерих начин да подкрепя българското Розалия Петрова от Пловдив продава такова фолио за предно стъкло, 150см х 20см ЛИНК
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 27-07-18, 08:22.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Не са ли от години всички авто-стъкла "атермични" ? Поне така пише(ше) в ъгъла на предните стъкла на последните ми 6 коли?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Не са ли от години всички авто-стъкла "атермични" ? Поне така пише(ше) в ъгъла на предните стъкла на последните ми 6 коли?
        Нямам и най-малка представа. Не съм си поставял за цел да раглеждам надписи и печати по стъклата. Споделям лични впечатления на ниво примитивни усещания за топло-студено. В края на краищата, по този повод е измислен климатика.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          В края на краищата, по този повод е измислен климатика.
          Е, те и охлаждащи седалки и охлаждащ се волан има измислени, ама не във всяка кола са монтирани. То джипката е доста висока и няма да се забележи на Джорджоне интервенцията, ама не бяха ли забранили "огледалните" бои и "огледалните" стъкла заради някакви заслепяващи ефекти? Да не набарат Джорджоне, че заслепява полицейските хеликоптери и дронове напр.?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Е, те и охлаждащи седалки и охлаждащ се волан има измислени, ама не във всяка кола са монтирани. То джипката е доста висока и няма да се забележи на Джорджоне интервенцията, ама не бяха ли забранили "огледалните" бои и "огледалните" стъкла заради някакви заслепяващи ефекти? Да не набарат Джорджоне, че заслепява полицейските хеликоптери и дронове напр.?
            Ако ми направят изречение вадя Горила лентата и почвам да лепя весници/тоалетна хартия/одеала/каквото имам от горе и те така те, с Добруджански пустиняк не е лесно
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Тези дни - изненада. Вчера сутринта тръгвам - Джипът пищи "Ниско ниво на охладителна течност". А стига бе, що така! Бърз оглед показва солиден теч. На първо четене - от долен маркуч на радиатора.
              Хайде днес на прибежки и припълзявания с междинно доливане при Дядо Владо (не че не съм по-дърт от него, ама така му е партизанското име ). Диагнозата се потвърждава

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180801_132059.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5795673

              Ама се оказа, че не са виновни онези от Crown, които отнесоха псувните за ниско качество на сменения не толкова отдавна маркуч, а нашенски златни "майсторски" ръчици. При смяната на радиатора преди време маркучът е бил монтиран така, че се е търкал в металната част на маркуча на хидравликата. В резултат на това се е претъркал и е цъфнал ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180801_140228.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5795674

              Добре, че се случи в София, а не насред някое пътуване и добре, че след профилактичната смяна на маркучите с нови не изхвърлих старите. Нов маркуч в Рокауто е само $10-12, ама шипингът е х3-4, а и ще отнеме време.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Смених вчера десен накрайник на горна стабилизираща щанга и тръбичката за високото налягане на климатика, че фриона изчезна като пръдня в гащи през пукнатините по нея. За съжаление имам проблем с клапите за топло и студено и като ги видях как са начупени ми стана едно готино, че и при тези за обръщането към прозорци, крака или директно духане има проблем, направо....

                Някой да е пробвал RAVENOL SLS 75W-140 за дифовете на WJ? Дали ще му е необходима добавка..? .....че вече кораба го чувам как стене на някои завои.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Преди няколко дни, паркирайки, установих някакъв теч под предната броня. Реших, че е антифриз, но на пипане беше студено и мазно. Цветът - червеникав. Веднага се спуснах до доверен сервиз и първо ми казаха, че радиатора за охлаждането на хидравличното масло от АСК, но при по-внимателен оглед установиха, че има протъркана тръбичка, от която си капе. Вече е сменена. Това ми напомни проблема с щеката за маслото на АСК - винаги я пускам до долу, но след кратко пътуване я намирам повдигната нагоре и опряла в капака. Как се застопорява тази щека за маслото на АСК? Някаква гумичка ли има на гърловината или на нея? Има ли някакво налягане, което да я изхвърля нагоре?
                  JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
                    че и при тези за обръщането към прозорци, крака или директно духане има проблем, направо....
                    Да разбирам ли, че сте свалили таблото и кутията с парното?

                    Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
                    Дали ще му е необходима добавка..?.
                    Да!
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                      Как се застопорява тази щека за маслото на АСК? Някаква гумичка ли има на гърловината или на нея? Има ли някакво налягане, което да я изхвърля нагоре?
                      Има гумичка.
                      Няма налягане.
                      Вибрациите я вадят.
                      Проверете одушника на скоростите. Над кутията е.
                      Докато загрее маслото се разширява и прави малко наляга. После прави вакум.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Да разбирам ли, че сте свалили таблото и кутията с парното?

                        Да!
                        Историята като цяло е малко дълга, но на кратко звучи така: Брат ми закара джипката на един майстор, защото радиаторчето, което е на климатика (мисля) в таблото беше се пукнало и трябваше да се смени понеже направи всичко в антифриз, та дадоха се едни 400 лева само за майсторлък и въпросния човек каза, че е видял, че клапите са уж здрави на парното и само моторчето било дало фира. Преди няколко дни реших да потърся и проверя въпросното моторче и реших, че ще започна с това зад жабката. Като стигнах до него видях, че някой се е пробвал да ремонтира вече клапите защото беше изрязана пластмасата както трябва поне. Когато отлепих парчето видях че едната клапа е директно отделена от оста от до, а другата сякаш превърташе и не реагираше на оста която моторчето завърта. Таблото в момента си е събрано. До колкото знам има още едни клапи и моторче, горе долу зад управлението на климатроника. Дано там клапите са здрави и е проблема в моторчето, че не ми се дават пари за сваляне на табло пак. Да не казвам, че пода е подгизнал в антифриз, дано да е просто от преди смяната на радиаторчето, че и там ако не са точно така работите както казва майстора....не знам...
                        Колкото до маслото за дифовете, сякаш не ми се слага добавка или просто не съм сигурен в какво съотношение да я сложа с маслото. До колкото следя форума, един колега беше споменал за масло на Motul и на Bardahl които не искат добавка или просто имат в състава си...

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Има гумичка.
                          Тази гумичка на самата гърловина на щеката за АСК ли е? Защото моята няма - просто като метална тръба си стои.
                          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                            Тази гумичка на самата гърловина на щеката за АСК ли е? Защото моята няма - просто като метална тръба си стои.
                            На щеката е

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от Rockata Преглед на мнение
                              Историята като цяло е малко дълга,.
                              Звънни, че не ми се пише за 1112 път
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                На щеката е
                                Ясно. Имам на щеката, на жълтата пластмаса, но явно е хлабава.
                                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X