Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    А това дистанционно е на...?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      На WJ/WG.
      Има готина гумичка по периферията като на водоустойчивите часовници.
      WG Limited 2.7 CRD 02
      WG Overland 2.7 CRD 04/05

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Гумичката е всъщност част от самите гумени копчета. Цялото е един голям гумен леген и капака на гърба на дистанционнито ляга плътно към него. Много просто и хитро е измислено. И да - за WG/WJ става дума.

        Между другото дистанционното има само 2 копчета от горе, но вътре има още 2 дето няма изведени за тях бутони. Някой има ли идея какво правят и правят ли нещо въобще? Предполагам едното е за автоматично отваряне на капака, ама съм почти убеден, че при мен няма такава екстра .

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Едното е panic. На някои го има изведено. Можеш да си купиш и кутийка с такъв. Пуска алармата от него принудително. Примерно, ако си мразиш комшиите...
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Едно "panic", ако ти прилошее в колата, да привлечеш Фниманието на загрижени люде. Другото е за разделно отваряне на стъклото на задната врата (на багажника) да не вдигаш / отваряш цялата врата, за да пуснеш кесия с покупки вътре.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Монтирах си дефлектор, но не съм го пробвал още дали върши работа и да не би да тропа при движение въпреки, че има гумени крачета на него които опират в капака. Мисля да му залепя и надпис www.offroad-bulgaria.com
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170802_201525.jpg
Прегледи:1
Размер:1.40 МБ
ID:5761354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170802_201532.jpg
Прегледи:1
Размер:1.32 МБ
ID:5761355

              И камера отзад, но еденичният ми дин спря да работи та днес отива не ремонт.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170802_201710.jpg
Прегледи:1
Размер:418.6 КБ
ID:5761356
              Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
              Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Купих си едни готини винилови лепенки, но още не съм ги тествал

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017-08-03 20.39.30.jpg
Прегледи:1
Размер:326.1 КБ
ID:5762716
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Тоя дефлектор по-горе какво прави и какви ползи има от него? Не че ще сложа такова, просто ми е любопитно .

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    Тоя дефлектор по-горе какво прави и какви ползи има от него? Не че ще сложа такова, просто ми е любопитно .
                    Реално пази само от уроки, на теория пази от буболечки, мушици, камъчета и т.н.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • Re: От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Тоя дефлектор по-горе какво прави и какви ползи има от него? Не че ще сложа такова, просто ми е любопитно .
                      Според мен това отклонява въздушния поток леко по нагоре от стъклото и така запазва мухите да не се размазват по предното стъкло
                      Уайлдроувърс 4х4 ЕООД /Wildrovers 4X4 Ltd
                      Авточасти за вашия Land Rover/Quality parts and offroad experience for your Land Rover
                      +359 884 906 944 Ростислав / Rostislav

                      Коментар


                      • От: Re: От: Какво направих по джипа днес?

                        Точно така е :-) както казва wildrovers, като прибавим и защитата от малки камъчета и пясък.
                        Ако ви се случи да карате с относително по-висока скорост по песъклив път с някой пред вас, със сигурност ще има смисъл от него.
                        Ама това обикновенно се случва на "пустинните" джипове, при нас сякаш няма такава опасност.
                        В Сахара съм виждал направо "нарисувани" джипове от струята :-) Красиво стои...
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                        Коментар


                        • От: Re: От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                          Точно така е :-) както казва wildrovers, като прибавим и защитата от малки камъчета и пясък.
                          Ако ви се случи да карате с относително по-висока скорост по песъклив път с някой пред вас, със сигурност ще има смисъл от него.
                          Ама това обикновенно се случва на "пустинните" джипове, при нас сякаш няма такава опасност.
                          В Сахара съм виждал направо "нарисувани" джипове от струята :-) Красиво стои...
                          Всички джипове, различни от УАЗ, с руски и украински регистрации, са с такива дефлектори. Аз също си мислех, че няма смисъл, но който не вярва, че има, да заповяда да види предния капак на моето "Либи" Също така, тука вече не знам, разните "братушки" пишат, че отклоняването на въздушния поток доста спасява от летящите директно в челното стъкло малки камъчета. На мен и двете ми джипки, като ги взех, имаха пукнатини от удар на камъче по предните стъкла. Ся, конкретно на бавен джип тип "луксозен трактор" може и да не му трябват, но на "Jeep" явно вършат работа.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Най-вече го сложих заради мушичките, които се лепят по стъклото.
                            Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                            Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Карам с показания дефлектор и на моя джип. Реално ми се струва че на отворени стъкла шуми по-малко. На стъклата имам ветробрани, но все пак откакто имам и дефлектор ми се струва че има една идея намаляване на шума. При 150км/ч последно към морето ме валя през цялото време, може и да е имало разлика в количеството вода което събира на предното стъкло защото чистачките почти не ги ползвах.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                                Карам с показания дефлектор и на моя джип. Реално ми се струва че на отворени стъкла шуми по-малко. На стъклата имам ветробрани, но все пак откакто имам и дефлектор ми се струва че има една идея намаляване на шума. При 150км/ч последно към морето ме валя през цялото време, може и да е имало разлика в количеството вода което събира на предното стъкло защото чистачките почти не ги ползвах.
                                Аз нямам ветробрани на стъклата все още, но и аз забелязах, че при висока скорост шуми по-малко.
                                Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
                                Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X