Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
    Нямам идея какво е това.
    "Сух" акумулатор. Електролитът е в стъклена вата и не изтича(л) ако обърнеш акумулатора, даже и с клемите надолу, също така почти не се изпарява(л). Слагам "(л)" щото не съм пробвал. А, и е със спираловидни пластини вътре - голяма площ, повече капацитет в по-малка кутия.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте, колеги. Аз купих всесезонни гуми на оригинални 18-цолови джанти на JEEP от 2014г и след като ги монтирах на колата си, на дисплея ми не ми се показваше налягането на гумите; след 10 секундно мигане на жълтата лампа на таблото за проверка на налягането на гумите, тя остава трайно светеща там. Ходих при дилър,който закачи компютър към колата ми и каза, че вижда сигнал от ТМПС, но за съжаление не разбира, защо на дисплея не излиза никаква разпозната информация. Според ръководството трябва да карам 20 мин колата мин. със скорост над 25 км/ч, (което направих) но за съжаление нищо не се променя. Търсейки из JEEP форумите в САЩ попаднах на подобен случай, и се оказва, че причината може да бъде фактът,че след 2014г парт номерът на вентилите с ТМПС е сменен и верочтно има проблем с приемането на информацията на електронно ниво,което пък резултира в това,което виждам сега. Имаше едно предложение още в този форум, което още не съм изпробвал: да спусна гумите на 20 psi (около 1,4 бара), след което да я напомпя пак на 2,5 бара. Причината можело да бъде,че видиш ли, може да има замърсявания от кал или наноси покрай водата, но пък имам капачки на фитилите....Смятам да си карам така, докато не износя тия всесезонни гуми тук, тъй като температурните разлики не са големи през зимата и лятото след което да си прехвърля сензорите от предишните джанти на тези, които са се "освободили" преди да им сложа вече истински зимни гуми. Дано да съм успял да помогна на някого, макар и не на 100% да съм убеден, че съм свършил всичко.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Здравейте, колеги. Аз купих всесезонни гуми на оригинални 18-цолови джанти на JEEP от 2014г и след като ги монтирах на колата си, на дисплея ми не ми се показваше налягането на гумите; след 10 секундно мигане на жълтата лампа на таблото за проверка на налягането на гумите, тя остава трайно светеща там. Ходих при дилър,който закачи компютър към колата ми и каза, че вижда сигнал от ТМПС, но за съжаление не разбира, защо на дисплея не излиза никаква разпозната информация. Според ръководството трябва да карам 20 мин колата мин. със скорост над 25 км/ч, (което направих) но за съжаление нищо не се променя. Търсейки из JEEP форумите в САЩ попаднах на подобен случай, и се оказва, че причината може да бъде фактът,че след 2014г парт номерът на вентилите с ТМПС е сменен и верочтно има проблем с приемането на информацията на електронно ниво,което пък резултира в това,което виждам сега. Имаше едно предложение още в този форум, което още не съм изпробвал: да спусна гумите на 20 psi (около 1,4 бара), след което да я напомпя пак на 2,5 бара. Причината можело да бъде,че видиш ли, може да има замърсявания от кал или наноси покрай водата, но пък имам капачки на фитилите....Смятам да си карам така, докато не износя тия всесезонни гуми тук, тъй като температурните разлики не са големи през зимата и лятото след което да си прехвърля сензорите от предишните джанти на тези, които са се "освободили" преди да им сложа вече истински зимни гуми. Дано да съм успял да помогна на някого, макар и не на 100% да съм убеден, че съм свършил всичко.
        http://wkjeeps.com/wk_tpms.htm
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Благодаря, колега, но това не засяга моя модел от 2016г. Единственото интересно там е,че както писах и аз, след подмяна на парт номерата на сензорите и филмът свършва...А този сайт да не си мислиш,че е директно от ДЖИП???Аз именно с тоя сайт брах големите ядове, защото даваше голяма уж "достоверност" относно вградения елемент в блока на двигателите на "всички експортни модели с Дизел", и след като му писах,че това не е вярно и му пратих снимка на блока ми направена от дилъра, тоя се покри. Ако искаш и емайла му мога да ти дам, да го конфронтираш и ти, но те уверявам че е кауза пердута. Така, яе пълно доверие на тези сайтове аз вече нямам.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Минах ГТП със Сахарата, единствената забележка бе предния номер, жена ми на заден с пълна газ с Черока леко ми го смачка и тия ми предписват да го сменя, но не е критична забележка, демек може да чака
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              След като ми промиха радиаторчето на парното, изведнъж усетих топлина. Не знам в Италия с какво са карали вместо антифриз, ама първо изтече пяна, после доста кал...
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                След като ми промиха радиаторчето на парното, изведнъж усетих топлина. Не знам в Италия с какво са карали вместо антифриз, ама първо изтече пяна, после доста кал...
                Е, ако не е изтекла мощна ръжда, радвай се. Все пак италианците антифризът най-малко ги интересува и едва ли си правят труда да го проверяват и сменят.
                (другото за това, че не сменяли масла са БГ-граЦки легенди)
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                  След като ми промиха радиаторчето на парното, изведнъж усетих топлина. Не знам в Италия с какво са карали вместо антифриз, ама първо изтече пяна, после доста кал...
                  Машинно ли беше промиването?
                  Че така, като гледам, май и мен ме чака този "филм"...
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                    Машинно ли беше промиването?
                    Не знаех, че има такова?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Не знам какво, в сервиза едва ли имат някаква специализирана машина, ама ми каза, че доста кал и мръсотия излязло. Според мен италианеца изобщо не е слагал антифриз или не го е сменял.
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Не знаех, че има такова?
                        Да,има такива машини.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Не знаех, че има такова?
                          Дано не се приеме като нарушение:
                          ddautoservice.bg - тези "юнаци" например.
                          Срещал съм и други алтернативи, но... за сега само в нета :-)
                          Нещо още не съм сигурен в този метод. Подлагането на високо налягане стар агрегат... хм...
                          Да не извадим очи, вместо да изпишем вежди :-) :-) :-) Това е основното ми опасение.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Имаше такава тема,но не я намирам къде е?
                            Бяхме го разнищили,въпроса с чистенето на радиатора за парното.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Моят радиатор го изчисти дедо Владко лятото, ръчно, с някаква Бардалска добавка за чистене на радиатори. Ей така, профилактично, че аз след купуване на кола, освен масла сменям и спирачни течности и антифризи, щото явно малко хора се "втелясват" за тези подробности и те го правят това. В интерес на истината течността, която излезна, беше безцветна (помислих си, че е вода), но въпреки това не замръзва във фризера...
                              Grand Cherokee WJ 4.7

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Как ръчно,че нещо не разбрах?
                                Ако може повече подробности,или Дедо Владо да каже.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X