Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
    Здравейте,
    да попитам и в тази тема, защото си търся джип за теглене на каравана, една ос, с тегло 1100кг. Бях се спрял на Роувър Дискавъри, но се отказах. Как стоят нещата с теракана? Спрял съм се на един 2004г, 2,9 мотор 163к.с. с ръчни скорости. Високите скорости не гоня, 90-100км.ч. макс. Какъв разход може да се очаква?
    Ако визираш разход при теглене там има малко неизвестни. Аз съм теглил платформа с кола 1100 кг на нея(общо 1800 кг) и две оси и разхода ми беше 10,5-11 , но не съм минавал 110 кмч. Аз обаче съм автомат. Иначе е перфектен за теглене теракана , задницата ми е по-тежка от предницата и при теглене е плюс.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • Аз също не мисля да минавам 110км./ч. Иначе ако разхода ще е докъм 11л/100км ме устройва, но както казваш явно зависи от много неща. Принципно автоматика по-малко ли харчи от ръчните?

      Коментар


      • Darth
        Darth коментира
        Редактиране на коментар
        Повече 1или2 литра

    • Колеги какви са нормалните стойности на дебитомера при празен ход на живи данни? Някой знае ли?

      Коментар


      • Здравейте!Бихте ли казали как вози теракана?Меко или твърдо?Колко сте вдигали с него?

        Коментар


        • Вози меко. Вдигал съм за проба,кратко разстояние 190/по километраж/ -това беше като го купих.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
            Здравейте!Бихте ли казали как вози теракана?Меко или твърдо?Колко сте вдигали с него?
            Aко са му натегнати торсионите ще е малко одървен отпред, но това важи за всички джипове с подобно окачване. Иначе е удобен за дълъг път и не изморява. Има сила доволно , аз също съм вдигал 190 и по мое мнение това му е максумума.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • Благодаря за информацията!За мен е важно как вози.

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Тогава казваш от кой град си и търсиш колега със стоков теракан да те повози или да покараш. Другото е относително, защото за някои джипа може да вози като С -класа а за друг да е като виетнамка.

              • beast_hd
                beast_hd коментира
                Редактиране на коментар
                Аз питам информативно,колега.Вярвам на хората,които споделиха опита си с автомобила!

            • Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
              Здравейте!Бихте ли казали как вози теракана?Меко или твърдо?Колко сте вдигали с него?

              Отпред може и да изкараш дълъг път (истина е , че вози меко), ако не се смята, че няма удобна позиция за шофьора. Имам предвид, че седалката (която не е много удобна) идва под такъв ъгъл с педалите, че е супер не ергономично. Поне за мен!
              Отзад е някакъв е ужас да се возиш. Подскачаш яко заради липсата на независимо окачване, а в завой в комбинация с кожения салон буквално се носиш наляво надясно (ако не си с колан).
              Максимално съм вдигал 160км. , като смело мога да кажа, че дори на тази скорост ти се струва, че контрола в/у автомобила не е на ниво (кофти окачване). Друг е въпроса, че започва да харчи над 13 литра.
              Иначе на дълго харчи 9.

              И за да не ме оплюят колегите за негативното мнение: Тераканът ми е 163к.с. на 119 000км. (не е ловен и е купуван от ИНД). Не е някоя дрънкана кочина.

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Задната облегалка може да се настрои да е под ъгъл удобен за пасажерите.

            • Здравейте,

              бихте ли ми казали като владетели на Теракани, според вас подходящ ли е за целите ми този автомобил:
              - дълго каране по асфалт, вкл. магистрала (от минимум 3 до максимум 5-6 часа);
              - след което в следващите дни каране по планински пътища (обикновено каменисти - макадам, чакъл, стабилизирани почвени пътища) - за пример мога да дам Банско - хижа Демяница, Рилски манастир - Тиха Рила и подобни;
              Достатъчно удобен ли е за дълъг път, с немалко багаж?
              Достатъчно здраво ли е окачването за друсане с километри по камънака?
              Знам, че колата е голяма и сравнително тежка (макар да има и доста по-тежки джипове)... Просто не мога да преценя дали е удачна за целта ми, не съм се качвал на такава машина. Не се търси машина за умишлено тежък офроуд, но пък и не искам да ме остави в планината. С какви гуми е най-подходящо да се кара по такива пътища?
              Пример на пътя:

              Коментар


              • Ще ти свърши работа. А по такива пътища можеш с всякакви гуми.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • Нормални за асфалт ще издържат ли? Това ми е е едно от големите притеснения, да не срежа повече от 1 гума на някой остър камък, че все пак ще имам 1 резервна само.

                  Коментар


                  • То за рязането няма никаква застраховка, освен да вземеш гуми с повече платове. Те обаче са тежки и не са комфортни дори и на ниско налягане. За камък може да вземеш BFG AT и да свалиш налягането , трябва и да караш по-внимателно все пак. Ние с колеги от форума преди 3 години се качихме до вр.Ботев откъм Калофер и пътят беше яко камък и с чисто нови АТ-та Cooper без дори да свалям налягането се качих и слязох. Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200620_115624.jpg Прегледи:0 Размер:349.2 КБ ID:6927690 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200620_122241.jpg Прегледи:0 Размер:528.7 КБ ID:6927691 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200620_125946.jpg Прегледи:0 Размер:710.6 КБ ID:6927692
                    А относно багажника ето пример :
                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211002_123210.jpg Прегледи:0 Размер:542.6 КБ ID:6927693
                    Бидоните са по 120л. Принципно събира 3 такива .... В момента пренасям колелото на голямата щерка вътре без да го сгъвам или разглобявам(детско с 20" гуми)
                    Относно комфорта няма никакви забележки. Моя е автоматик с круиз контрол и поддържа прилична круизна скорост извънградско. Сравнително икономичен е, със 100 разхода е 8л, над 120км/ч става над 10л на 100. Вътре е доста широк и отзад 3 пасажера се возят удобно.Двигателят е евтин за подръжка и не е сложен. Аз съм с ремап и съм 200кс на вал, доста добре се движи.
                    Последно редактирано от Juiced; 21-06-23, 09:00.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                      Нормални за асфалт ще издържат ли? Това ми е е едно от големите притеснения, да не срежа повече от 1 гума на някой остър камък, че все пак ще имам 1 резервна само.
                      Винаги можеш да носиш и втора резерван гума в багажника. Всъщност багажника е голям и може да хване спокойно 4 гуми с джанти.

                      Малко като оня, дето си лежал сам в леглото с 3 ката презервативи, щото бил чул, че СПИН е много опасен.

                      За такива цели - АТ гуми, с 10 плата. Пък ако се случи да срежеш две гуми наведнъж, значи си голям късметлия и трябва да пускаш тото.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Относно комфорта няма никакви забележки. Моя е автоматик с круиз контрол и поддържа прилична круизна скорост извънградско. Сравнително икономичен е, със 100 разхода е 8л, над 120км/ч става над 10л на 100. Вътре е доста широк и отзад 3 пасажера се возят удобно.Двигателят е евтин за подръжка и не е сложен. Аз съм с ремап и съм 200кс на вал, доста добре се движи.
                        Със стандартното окачване ли си? В смисъл не е повдиган? Мога да карам по такива пътища със сток екземпляр?

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от deian_r Преглед на мнение
                          Със стандартното окачване ли си? В смисъл не е повдиган? Мога да карам по такива пътища със сток екземпляр?
                          Аз съм повдиган 2"(окачването ми не е автърмаркет а е от ОЕМ части - имам тема за него), но по тези пътища не те бърка това, ако сложиш малко по-големи гуми като мен(в случая сложих 265/70/16 вместо 255/65/16) няма да има разлика, защото със заводското окачване влиза този размер гуми и реално клирънса ти става като моя(от земята до прасето ще си със същата височина). Със сток теракан гарантирам ,че няма да имаш проблем по такива пътища. Заведоското окачване е доста добро(реално е паджеро 2)
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X