Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравей колега.
    Ето малко за ориентир за ключовете - http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,3070.75.html .Чел съм и за подобен проблем , като решението е било неизправност в механизма на шофьорската врата.Да допълня -принципно тези функции ги командва ETACS модула , който е под волана.

    Коментар


    • Не че му времето, но да попитам. Какъв размер вериги за сняг да търся и от къде? Повечето пъти ми се е налагало да ги ползвам лятото с другите коли. Цяла тема има за веригите във форума, но така и не разбрах за нашия размер гуми 255/65 R16 какви да се вземат. Защото имам едни 16 цолови за обикновена кола, но се явяват малки. Добре, че миналата седмица се окопах в един пясък, макар причината да беше невключващо предно задвижване, та реших да направя суха тренировка в къщи и разбрах, че в инвентара на колата съм носил близо година абсолютно ненужна вещ, която иначе ми е давала някакво спокойствие.

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Гледай да става за 29" гума веригата толкова е диаметъра на твоята със стандартен размер. Иначе в ситуация с пясък не мисля,че ще ти свърши работа, окопава се още повече там само пътеки и сваляне на налягането и лопата разбира се...
        к

    • Пак си купуваш 16 ки , но гледаш на етикета да фигурира размера на гумите , за които става -така ще се ориентираш. Продават се в магазините за автоаксесоари , има ги и в големите вериги магазини.

      Коментар


      • Благодаря за отговорите!
        Малко глупаво от моя страна, но не ми е ясно какво е 29"- явно трябва още много да чета и да се образовам. Но точно това число ми трябваше, макар колегата Darth да ме успокои, че мога да ги намеря в големите магазини с нормалните им означения. Днес потърсих в един-два малки, но такива размери нямаше, а и продавачите ме уверяваха, че за такива трябвало в специализиран магазин за офроуд да ходя.
        А иначе вериги съм ползвал само на свежа трева или лигав, но здрав черен път, дори в дълбока кал ще ме е страх да пробвам. Спасявали са ме с Рено Еспейс, с джипката още не ми се е налагало. Естествено не говоря изобщо за тежък офроуд- нормални подходи към язовири и реки, където в сухо време надали ще има каквато и да е кола, която да се озори. Но като завали нали всичко се променя.
        За окопаването в пясъка изобщо не съм си и помислял за вериги - закупих си джек, та лесно я повдигнах за да подложа дървета, че и тях ги имаше в изобилие. В началото изобщо не съм и предполагал, че бих могъл да имам проблеми. Но беше хем на диагонал, хем в нагорнище и само с едно въртящо колело, което установих в последствие. Всеки път се измяташе и положението ставаше все по-зле, приближаваше все повече и повече към дерето. Та накрая - "обади се на приятел", един метър дърпане и бегом към къщи.

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          С джека също може да се изтеглиш сам до някъде. В тубата австралийците имат много клипове за рековъри с джек. Иначе 29" са 29 инча, като говоря за диаметър би трябвало да се предполага какви мерни единици могат да се позлват. напиши си размера на гумите и след тях вериги в нета и веднага ще ти изкочат правилните вериги.

      • Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        Здравей колега.
        Ето малко за ориентир за ключовете - http://myterracan.ru/forum/index.php/topic,3070.75.html .Чел съм и за подобен проблем , като решението е било неизправност в механизма на шофьорската врата.Да допълня -принципно тези функции ги командва ETACS модула , който е под волана.
        Закарах го на алармаджия, нещо ровили по самия ключ, джипа не са го пипали по техни думи и... проработи - заключва, отключва, мига светка и т.н.
        Втория ключ обаче не могли да го подкарат - не дават никакви разсянения защо/какво/как, пазят "тайна"?!

        Теглич му търся сега и гумена подложка за багажника като дреболии, ще видим като го закарам на майстор още какво ще излезе.

        Мого странно, може и да ми се струва, но като му дадеш газ на трета, бързо вдига оборотите (според оборотомера) до 3000об/м, но без да набира толко бързо, след което падат на около 2600об/м и започва "плътно" да набира нагоре, прилича на пребоксувал съединител или... ?

        Коментар


        • На това прилича, да. Или на нерегулиран съединител, ама предполагам и при вас е хидравличен, така че реглаж няма.

          Готви се за смяна на съединител. И да не го прави на по-високите предавки, скоро ще започне, а най-накрая ще започне на всички предавки щом му подадеш повечко газ.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение

            Закарах го на алармаджия, нещо ровили по самия ключ, джипа не са го пипали по техни думи и... проработи - заключва, отключва, мига светка и т.н.
            Втория ключ обаче не могли да го подкарат - не дават никакви разсянения защо/какво/как, пазят "тайна"?!

            Теглич му търся сега и гумена подложка за багажника като дреболии, ще видим като го закарам на майстор още какво ще излезе.

            Мого странно, може и да ми се струва, но като му дадеш газ на трета, бързо вдига оборотите (според оборотомера) до 3000об/м, но без да набира толко бързо, след което падат на около 2600об/м и започва "плътно" да набира нагоре, прилича на пребоксувал съединител или... ?
            Ако е 150-ка теракана поне сменяш само съединител ,защото е с едномасов маховик. Ама вземи хубав комплект ,да може да издържи 2-3 години поне.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • Да, определено като го правя няма да взема някое менте, "еФтиното илиза скАпо"
              Това съм се убедил много пъти. Сега брат ми ме бъзика, че трябвало да взема Диско 2 /аз имах такова/ - ама с печка, че то милото парното си му е производствена слабост, пътувахме до Добринище на ски и всички освен мен бяха завити с одеала... /а не като да не бепе сменено виско, термостати и т.н./.

              Коментар


              • tnt3
                tnt3 коментира
                Редактиране на коментар
                Дам, 150кс е.

            • Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
              Да, определено като го правя няма да взема някое менте, "еФтиното илиза скАпо"
              Това съм се убедил много пъти. Сега брат ми ме бъзика, че трябвало да взема Диско 2 /аз имах такова/ - ама с печка, че то милото парното си му е производствена слабост, пътувахме до Добринище на ски и всички освен мен бяха завити с одеала... /а не като да не бепе сменено виско, термостати и т.н./.
              Теракана има брутално парно и загрява бързо. Това ако знаеш как да го караш де. Аз съм си налял от ксъпото масло да не се чудя в какво агрегатно състояние се намира при -10 градуса, паля, чакам минутка да падне стрелката на обоортомера до нормални обороти и тръгвам да карам. Няма смисъл от чакане, просто го карам плавно до около 2-2,5к оборота и машианта си загрява бързо.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • Колега tnt3 , имаш някакъв проблем с парното.Не зная ,кой ти е казал , че е производствена слабост -няма нищо общо с истината.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                  Колега tnt3 , имаш някакъв проблем с парното.Не зная ,кой ти е казал , че е производствена слабост -няма нищо общо с истината.
                  Грешно сте ме разбрали, или по-точно, аз грешно съм се изразил - Диското има проблеми с парното /имал съм три - 200(от снимката), 300 и тд5/ и съм се намръзнал.
                  А Тери е с ЧУДЕСНО парно и е една от причините, поради което го предпочетох пред т.нар. "истински" фул-тайм джипки с два цели моста. Просто за минутки, както каза Juiced, прави баня, сауна, а ако му минава тръбата през една ваничка на задната седалка - и джакузи ще направи. Току-що му поръчах и теглич, утре трябва да е тука, че няма на ръка да нося чувалите с цемент към вилата, я...

                  Коментар


                  • Ееее , сега всичко е ясно./само да не се обидят от LR/.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                      Ееее , сега всичко е ясно./само да не се обидят от LR/.
                      Няма, там сме с връзки, дълги години прекарах в чудесната компания на съфорумците. В крайна сметка и Диското си има много недостатъци, но като усещане за КАМИОН няма равно с нищо друго.

                      Коментар


                      • Kъде по принцип му седят пожарогасител, аптечка и триъгълник? Крика го намерих... и как се сваля резервната гума при нужда? 🧐

                        Коментар


                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          За гумата ти писах в сурат тефтера. пожарогасител,аптечка и триъгълник има в магазина

                      • Здравейте,
                        да попитам и в тази тема, защото си търся джип за теглене на каравана, една ос, с тегло 1100кг. Бях се спрял на Роувър Дискавъри, но се отказах. Как стоят нещата с теракана? Спрял съм се на един 2004г, 2,9 мотор 163к.с. с ръчни скорости. Високите скорости не гоня, 90-100км.ч. макс. Какъв разход може да се очаква?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X