Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шумоизолация на CR-V

    И такаа...., мързи не мързи, земах че се захванах. Както всички знаете Хонда не е от наи безшумните коли, японците или им са заглъхнали ушите или са много стиснати но за изолация на купето не са и чували. Голо е като..... аи да не казвам
    След няколко дневно проучване на варианти цени и матеряли стигнах маи до наи правилния, колко е правилен ще си покаже
    Матеряла за тая цел е STP но е много много скъм и 500-600 за изолация не ми се дават. Един лист 20-30см е 8 кинта-мерси
    Гледах варианти колеги купуват некви ролки на битумна основа от бриколаж по 13 лева ролката 10 метра 7 см, тва също не ми хареса като идея и така стигнах до истината, поне така мисля. Става дума за K-flex изолация за климатични инсталаци, самозалепяща от едната страна и с фолио от другата, а вътре е микропореста гума тип затворена клетка, демек вода не поема. Издържа на 105 градуса температура и залепва наистина много яко. Един квадрат от същата 8мм го взех на цена 10.80 с ДДС. Взех 4 квадрата странспорта до пловдив 58 кинта е бати. Днес опатках предните две врати, фабричния наилон го изхвърлих и на негово място сложих подложка за паркет 3мм, от нея и да няма ефект пак ще е по добре от наилона. Облепянето от вътре на вратите ми отне около 3 часа общо двете и 1.3 квадрата матрял, сега незнам колко е ефекта, дали е една идея по безшумна но звука от предните кулони се промени уникално много, буквално от пред свири в пъти по добре от преди, с плътен бас а не като преди да дрънка на тенеке. Остава тея дни да налепя и задните врати, дъното на багажника, задната врата, долу в краката на пасажера и водача стената към мотора, и ако остане матрял да налепя и предния капак от долу. А за под калниците съм намислил пак такъв тип гумен тампон които да отдели звука от гумите към задната част на калника дет се съединява с вратата. Там като отворите врата и погледнете зад калника се вижда подкалника такава дупка зее, тоя шум от там ще тряя се спре. Това ще е, целия под не ми се занимава да го лепя макар че каззват че имало наи голям ефект, ако ми харесат резултатите от тея 4 квадрата ще си поръчам още и за пода
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1014796.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5933707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1014795.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5933708

    п.п. еиииии тва бялото гнусното дет е лепен наилона е като тесто с тая разлика че така се лепи кат го пипнеш че после с нищо нема чистене. Ама му фанах цаката и на него
    Аааа , забравих да кажа, направих звукови замервания в купето преди изолацията със скорст 100км, ще повторя същите след преключване.
    Последно редактирано от zero; 26-06-11, 11:43.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Шумоизолация на CR-V

    Колега аз това нещо го направих на моето ЦР-В още преди година и половина. Облицовах цялото купе. Само под таблото не съм слагал. Там си има фабрично. Като цяло шума намаля някъде с 30-40 процента. Не очаквай чудеса. Но като цяло става много добре. Стига да имаш нерви и време да си разглобиш цялата кола от вътре. Най-готиното е, че вратите спират да дрънкат на консерва - затварят се с плътен хубав звук. Музиката в колата също се подобрява и от вън се чува по малко. Аз обаче си играх да разоборудвам изцяло вратите - така залепих цели парчета(по-малко снадки и ръбове).
    Мога да ти дам и още някои практически съвети. Основен принцип при шумоизолацията е редуване на различни материали както знаеш, но използването на подложка за паркет може да започне да скърца под корите. Аз използвах освен споменатата от теб микропореста гума и още един материал "ехобонд" май се казваше, за багажника и за под седалките. На брат ми на акорда сложихме и един материал подобен на чернен дунапрен (не помня как се казваше ) под таблото и всички кори на колата.
    Друг важен съвет - така и така разглобяваш колата наръси вратите и праговете от вътре с консервантен спрей. Така освен "санирана" колата ти ще се и консервира което значително ще подобри антикорозионната и защита.

    Коментар


    • #3
      От: Шумоизолация на CR-V

      Мерси за съветите колега, 30/40% са си цифра особено ако има да ги даваш на някои като част от един милион
      Днес изолирах и задните две врати задните бубета на и стените на задните калници от вътре, пода в багажника все още не съм го правил че матряла ми свършваше а исках да ми осатне за предния капак. След това опатках и него, сега на ред са предните подкалници и пролуките дет водят към вратите. Дъното не ми се занимава да го изолирвам, тряя разглобя всичко , немам толкова нерви, верно че от там можеби ще доиде наи големия ефект но ще видим така как е за дъното ще решавам допълнително.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #4
        От: Шумоизолация на CR-V

        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
        Мерси за съветите колега, 30/40% са си цифра особено ако има да ги даваш на някои като част от един милион
        Днес изолирах и задните две врати задните бубета на и стените на задните калници от вътре, пода в багажника все още не съм го правил че матряла ми свършваше а исках да ми осатне за предния капак. След това опатках и него, сега на ред са предните подкалници и пролуките дет водят към вратите. Дъното не ми се занимава да го изолирвам, тряя разглобя всичко , немам толкова нерви, верно че от там можеби ще доиде наи големия ефект но ще видим така как е за дъното ще решавам допълнително.
        Зеро бъзгаш ме мене за интосиаст за среши обмяна на инфо за колите ни,а ти маскара такава болен фен,хайде прави я по бързо да кажеш резултата ,че умирам от любопитство дали ще има ефект!
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: Шумоизолация на CR-V

          Ако някои проявява по голям интерес мога да пусна няколко снимки от процеса по шумоизолиране на Акорда, за съжаление като правихме ЦР-В -то не сме документирали , пак и акорда е по маняшки направен

          Коментар


          • #6
            От: Шумоизолация на CR-V

            Ам момци да не си кривя душата, ама няма кои знае къв ефект, или поне не съм приятно изненадан, ефект има но е малък, това за 4 врати, преден капак, задни бумбета и задни вътрешни стени на калници. Остава само предните подкалници да сваля и да налепя и там малко също така да запуша дупката на калника дет води към пантите на вратата щото от там идва наи големия шум от предните гуми към купето, и задната врата. Но не мисля че ще окаже кои знае кво значение. Ако трябва да го изразя в проценти може би 10-15 % е по тиха, наистина по тиха е но малко, тоест ако трябва да повторя това което правих за този ефект които постигнах нема да се хвана пак. Може би наи голям ефект ще има от пода но чесно не ми се занимава. Напарвих замервания с една програма на телефона за измерване на шум, разлика преди и след изолацията има във високочестотния сектор там децибелите са намалели с цели 20, в средночестотния с 10, а в ниско честотния почти не са мръднали. Жалко че чак сега се сещамз а един много по евтин и лесен начин за пълно обезшумяване на колата, да си купя едни антифони дет ги носят трактористите и да си карам с тях хахахаха
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Шумоизолация на CR-V

              Е но пестиш от парното зимата, нали е санирано .

              Коментар


              • #8
                От: Шумоизолация на CR-V

                А иначе и аз горе долу стигнах да извода, че ефекта от по добри гуми е по осезаем. И все пак аз не съжалявам за вложените пари и време.

                Коментар


                • #9
                  От: Шумоизолация на CR-V

                  Бе и аз не мога да кажа че съжалявам , просто казвам че втори път не бих се хванал , голяма играчка е, инак за гумите си много прав, моите са континентал крос контакт АТ и са 50/50 асфалт кал, имат бая голям отворен граифер и шума иде от него, ама пък така я купих бяха чисто нови на 1 месец, и зимата в снега върви с тях без ядове, та за тва не ми се сменят да ги продавам пък да купувам други. Чакам деня в които ще станат за смяна и ша си взема 4 летни със затворен граифер и че биде тишина
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шумоизолация на CR-V

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Ам момци да не си кривя душата, ама няма кои знае къв ефект, или поне не съм приятно изненадан, ефект има но е малък, това за 4 врати, преден капак, задни бумбета и задни вътрешни стени на калници. Остава само предните подкалници да сваля и да налепя и там малко също така да запуша дупката на калника дет води към пантите на вратата щото от там идва наи големия шум от предните гуми към купето, и задната врата. Но не мисля че ще окаже кои знае кво значение. Ако трябва да го изразя в проценти може би 10-15 % е по тиха, наистина по тиха е но малко, тоест ако трябва да повторя това което правих за този ефект които постигнах нема да се хвана пак. Може би наи голям ефект ще има от пода но чесно не ми се занимава. Напарвих замервания с една програма на телефона за измерване на шум, разлика преди и след изолацията има във високочестотния сектор там децибелите са намалели с цели 20, в средночестотния с 10, а в ниско честотния почти не са мръднали. Жалко че чак сега се сещамз а един много по евтин и лесен начин за пълно обезшумяване на колата, да си купя едни антифони дет ги носят трактористите и да си карам с тях хахахаха
                    D/Абе мислех да ти го предложа,антифони,но викам ще се обиди като му кажа,че от това дето върши файда няма и така най евтино ти излиза.Ао дойдеш на срещаща в Старосел,знам какво да ти подаря-аз имам много,имам и танкиски шлем с него въобще не се чува,хи хи ихи хи-и-и!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шумоизолация на CR-V

                      Споко, аз лесно не се обиждам хахах, а тая среща на Старосел нещо само ние с тебе я спрягаме другите си натискат парцалите и се правят че не са прочели. Абре много срамежливи брее Ти ако си мераклия ела на хотел Божура там се стяга среща за 19-20 август от синия Хонда форум, ако на мен не ми изникне нещо и а змисля да съм там. Инфо има тук: http://www.hondabg-fan.com/forum/topic1037.html
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шумоизолация на CR-V

                        Малко развитие по темата, днес изолирах и предния ляв калник, пролуката към вратата, подкалника от вътре, калника, и стената към мотора. Тоя път уцелих десятката Разлика има и то не малка, цял ден я карам и от моята страна е тишина но от ляво при пасажера се чува доста шум от гумата, утре ще опаткам и нея
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шумоизолация на CR-V

                          Здравеите приятели аз съм нов тука и от един месец имам CRV-1 иначе съм хондаджия от как се помня. На предишната ми кола "CVIC" съм изолирал само задните бомбета и то маи от там единствено шумеше.
                          Имам въпрос към "zero" понеже и аз съм от Пловдив ,ако е възможно да се видим някаде да я видя на живо тая изолация че много се запалих пък и ще се радвам да се запознаем.
                          Божидар Дойчев 0884010027
                          Въображението е по важно от знанието!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шумоизолация на CR-V

                            Имаш шанс още да я видиш, оня ден ме домързя и не съм налепил десния калник, та си седи, ако искаш сряда и четвъртък почивам може да се разберем нещо. Ето мои скаип zerocanon или ICQ 302 492 875 добави ме да се разберем
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шумоизолация на CR-V

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Имаш шанс още да я видиш, оня ден ме домързя и не съм налепил десния калник, та си седи, ако искаш сряда и четвъртък почивам може да се разберем нещо. Ето мои скаип zerocanon или ICQ 302 492 875 добави ме да се разберем
                              Какъв е крайния резултат, ако си завършил нещата ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X