Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Шумоизолация на CR-V

    Направи я, резултата няма да те задоволи = Карс.бг, и после новия собственик ще вика, абе кво не и харесвате на колата въобще не е шумна
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #92
      От: Шумоизолация на CR-V

      Ми поне ще знам че съм направил всички усилия да задържа любовта ни, която е в криза! Ти хубаво се включи, я сподели как се стига до задните бомбета откъм багажника, че нещо mission impossible ми се струва. На щипки ли е всичко? Гледам едни сервизни капаци на ъгъла на кората точно над амортисьорите. Имат ли нещо общо или да вадя щангата?
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #93
        От: Шумоизолация на CR-V

        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
        Ми поне ще знам че съм направил всички усилия да задържа любовта ни, която е в криза! ...
        Я вземи и с парите дето ще ги харчиш за някой и друг децибел по-малко си направете едно пътешествие та да си оправете отношенията!
        Honda CR-V 1-st Generation

        Коментар


        • #94
          От: Шумоизолация на CR-V

          Бомбетата маи не съм облепял..... хм, ми ся кат не помня бе тая кора от зад маи си се сваля одма, малко болтчета щипки, напъваш и излиза, там по задните калници от вътре квото успях да набутам да налепя и тва беше, ся се сещам че сигурно съм ги свалял корите щото после помня трудно ги сложих заради тва че налепих от долу матеряла и тои взе да навдига. Ама да ти кажа при мен ефекта беше минимален да не кажа никъв ако го е имало то толкова бързо съм свикнал с него че все едно нищо не съм правил. Инак вратите са като на мерц, и музиката направо стана висококачествена, но шума си остана, и все си мисля че пода е виновен ама вече ми мина мерака да се занимавам Дори и с пълен багажник куфари , торби, кво ли не, които да изолират шума от зад, пак си е същото, никва промяна, поне малко която да ми даде основание да се заема и с него. Та за тва не ми се фаща и с пода да не остана пак разочарован
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #95
            От: Шумоизолация на CR-V

            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
            Я вземи и с парите дето ще ги харчиш за някой и друг децибел по-малко си направете едно пътешествие та да си оправете отношенията!
            Те точно тия пътувания ни
            говниха отношенията! Като се научи да мълчи докато карам, ще пътува!
            Славчо, нещо взе да ти изневерява паметта, Бате. Я ми разшифровай пост номер 3 от тая тема дето пишеш че си опаткал некви бубета.Пък аз ще имам грижа да ти върна ентусиазма от пост 1.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #96
              От: Шумоизолация на CR-V

              вдъхновен от резултата на HONDAEXPLORER и като пряк наблюдател на мъките му по поставянето на материала и аз днес облепих моите две врати. Вече не дрънчат като празна тенекия от сирене, а като пълен пластмасов бидон Музиката наистина звучи по друг начин, доволен съм
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #97
                От: Шумоизолация на CR-V

                Така е бате, така, припомних си , значи както съм го описал в пост 94 корите се махат не е зор, почнеш ли сам ще се усетиш кое къде кво що няма кои знае колко щипки после малко матеряла надига та по трудно се слагат ама става Деистваи
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #98
                  От: Шумоизолация на CR-V

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  Те точно тия пътувания ни
                  говниха отношенията! Като се научи да мълчи докато карам, ще пътува! .
                  Добре де ,колко изолация се слага да се заглуши жената.....?
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #99
                    От: Шумоизолация на CR-V

                    С жената проблеми нямам, взимам нещо за ядене и се примирявам с едни 40-50Db джвакане. Това е нищо в сравнение с арията на Соичиро. Бъзикайте се вие ама като зафучат натовските изстребители ние с градския Radev ще сме изолирани. Вчера в студа взех че опатках и калниците отпред. Тука използвах 2mm материал, а един блокирал винт еврейска звезда се опита да ме демотивира.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Шумоизолация на CR-V

                      Почерпил информация от нета за елементарно решаване на проблем със свистене през вратите при по висока скорост, вчера докато сменях гумите с летни почистих всички уплътнения на вратите и рамките на купето и напръсках със силиконов спрей. Не вярвах но свистенето изчезна, тъй че преди да пъхате дренажни маркучи и подобни в уплътненията, опитайте този прост метод, който действа.
                      Да припомня понеже се боря с шума на три нива:
                      -Този от двигателя, респективно генерацията
                      -Този от гумите и контакта им с настилката
                      -Този от въздушното съпротивление при по-голяма скорост.

                      С последното няма как да се преборя освен ако не я пресовам да заприлича малко на NSX, но все пак четох, че има стъкла които са ламинирани и съответно изолират въздушната струя. Някой знае ли дали нашите са такива?
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: Шумоизолация на CR-V

                        ... проблем със свистене през вратите при по висока скорост, ...
                        Аз пък си мислех, че проблема бил само при мен!
                        Принципно си поддържам уплътненията на колите ама сега като не помня пръсках ли или спрея беше на свършване?!
                        Мерси за инфото Експлорър ... ще се пробва!
                        За стъклата да не би да са имали предвид ветробраните?
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • От: Шумоизолация на CR-V

                          Не, ламинираните стъкла са направени от два слоя стъкло слепени тип сандвич като помежду им има материал доколкото разбрах поливинил бутирал, който едновременно придава свойство на стъклото да не се пръска при счупване, но и значително подобрява шумоизолацията. Лексус ги ползват доколкото знам и то за всички стъкла, а при нас май е само за предното в случай, че е същата концепция.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: Шумоизолация на CR-V

                            От пред, вече на всички коли слагат задължително т.н. "Триплекс", /това стъкло за което говориш/ и не толкова заради шума, а за безопасност. Преди се монтираше и т.н. "Секурит", но при инцидент се пръскаше на малки парченца и има голяма вероятност да ти разкаже играта.
                            Преди години на един Форд, в движение и без удар ми гърмя такова челно стъкло тип "Секурит" и трябва да ти кажа ,че беше много неприятно - мислех че ще ослепея направо.
                            Сега само страничните са такива, за да може евентуално да се чупят по-лесно, за да се оказва помощ на пострадал , и т.н., ако вратите не могат да се отворят от евентуален удар.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Шумоизолация на CR-V

                              Такааа, моят проект май ще завърши преди да е започнал. Днес махнах кората под капака ето какво представлява: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0338.jpg
Прегледи:1
Размер:206.3 КБ
ID:5570947 нещо като пресована вата и 4 кечета отдолу. Замерих шума с телефона в купето и при празен ход от 46Db се покачи на 50Db. При 3000 об.мин нямаше разлика и беше около 65db. Дотук обнадеждаващо, като смятам да положа под кората 15мм полиуретанова пяна, затворена клетка и с пирамидален профил на Silent Coat, която я дават че почва да абсорбира от по-ниски честоти. Не очаквам кой знае какъв ефект, но съм решил да пробвам.
                              Дотук добре и реших да се заема с пода като махнах предната седалка и оголим мокета. Е те тука вече преживях най голямото си разочарование: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0339.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5570948 оказа се че японеца все пак се е постарал и сложил сериозна виброизолация от поне 4мм обхващаща почти целия под. Тя продължава и отпред и нагоре към таблото под пластмасата на която си има и шумоабсорбираща вата. Същата вата/кече си има и на пода под мокета. Реших че полагането на 5-6кг. килограма на пода няма да да даде осезаем резуртата така както и полагане на по малко от 5см шумоабсорбиращ материал което така или иначе е невъзможно щото ще надигне мокета.
                              Прехвърлих се на задните седалки и там също се разочаровах тъй като открих същата вибро изолация и още една находка, някаква капандура която като развих и отдолу напипах някаква дрънчаща ламаринeна кора:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0340.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5570949
                              Запалих двигателя с надеждата че ще чуя дрънчене от там но уви!
                              Продължих към задния калник като махнах високоговорителя и отново останах впечатлен от находката- демпващ материал залепен фабрично зад нея: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0342.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5570950
                              Тотално разочарован!
                              Сложих тресчотката на педала на газта под педала на спирачката и над педала на съединителя и така задържайки около 3000об.мин. легнах под колата да видя откъде идва най големия шум. Оказа се че специфично боботене идва откъм средното гърне но повече от КАТАЛИЗАТОРА, неговата м.....а. При тези обороти явно изпада в сериозен резонанс който предава навсякадъде а вътре се усеща като боботене. Не откривам никъде пробиви по системата което ме навежда на мисълта, че може да е свършил вътре.
                              Колеги дайте идеи дали мога да подобря генерацията като го сменя с шумопоглъщащо гърне с вата или на това място може да се сложи само резонансно? Нямам втора ламбда след него тъй че е все тая за компа.
                              Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 15-03-14, 10:01.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • От: Шумоизолация на CR-V

                                Здравейте,

                                Смених всички биалетки без задна лява, преден ляв носач, десен габарит, всички видове ремъци и ролки покрай тях, маслото (сложих 5w30 както пише в мануала).
                                И като я взех от сервиза изненада. Паркирам си на задна, за малко да я угася, че и подадох по малко газ и ми светна лампата на двигателчето.
                                Вързах ме я по късно на компа и грешката беше нещо от сорта на пре-обогатена смес при първата сонда.
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X