Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Октомври месец забелязах че цапа масло на асфалта под двигателя от страната на ремъците.Закарах я в сервиз при един приятел и се оказа че и трите семеринги текът.Миналата година се наложи смяна на каре на полуоска и при положение че досега винаги ремонтите обслужването и регулирането на клапаните го правех в Хонда Апостолов в Бургас отново бях при тях.Предложиха ми направо полуоска с двете карета втора употреба на цена 160лв. съгласих се тъй като новата при тях беше над 600.Бях звънял по други магазини където цената беше 220-260лв.и чакане няколко дена ,но колата ми трябваше и колкото по бързо беше готова толкова по-добре.Оставих я в сервиза да я почват.На другия де ми се обадиха и казаха, че семерингите на коляновия и разпределителните валове текът и трябва да се сменят.Ремонта се проточи два пъти по-дълго от обещаното все намираха с какво да се оправдаят когато им звъннех по телефона.Най-накрая всичко беше готово и си взех колата.От тогава мана година и нещо нямам оплаквания от полуоската,но бях изненадан че семерингите пак са протекли ,ако въобще са били сменени.Изненадата ми беше още по-голяма когато приятеля се обади и каза ,че ангренажния ремък бил доста отпуснат и се чуди как не е прескочил с някой зъб.След натягане от негова страна до нормално положение започна пък да свири ролката което ме кара да си мисля че при ремонта в Хонда Апостолов норочно са оставили ремъка в това състояние за да не се чува ролката.Когато купих колата я обслужих в Апостолов ремъка който сложиха беше на цена 120лв.най-скъпия ,но му даваха 100000км.гаранция.При моето запитване тогава а имат ли някакви изисквания за ролката за да дават тази гаранция казаха ,че единственото им условие е ремъка да е от скъпия-120лв.И така след навъртяни 50000км. ремъка беше като нов ,но ролката сдаде багажа.Добре ,че семерингите които уж бяха сменяли протекоха за да се разбере за състоянието на ремък и ролка.Не ми се мислеше какво щеше да се случи с този хлабав ремък.Та така с гаранцията в сервиза на Хонда Апостолов.Имам и други познати които са им ползвали услугите ,но и тяхното мнение вече е негативно.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Гоше, отдавна не съм чел и писал нали се акордеонисах, но последният ти пост ме заинтригува. Онзи ден по телефона пропуснах да ти кажа, че марката на моя радиатор беше ITN и беше доста по скъп около 210 кинта, сигурно е бил "оригинален" китаец но е факт че за 30000км които изкарах след смяната не мръдна, дано и твоя да е наред. По важна е обаче сега историята с ремъка, ролката и семерингите. Каква марка ролка ти сложиха при смяната със скъпия ремък не е ли NTN? И отделно по-скоро си мисля, че ако умишлено е бил оставен по-хлабав ремъка най-вероятно е поради факта че при натягане първо шурва водната помпа ако не си я сменил и нея тогава де. Доколкото съм чувал при хонда ремъка за доста непознаващи марката майстори изглежда хлабав в определено положение, но всъщност не е така. Иначе като цяло съм споделял и моето мнение за отношението в сервиза в последните години.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Аз се присъединявам към мнението на колегата преди мен, сигурен съм че твоя приятел греши, ремъка не може да е хлабав, тоест може но за това по късно. Как твоя приятел ти е натегнал ремъка като няма такава опция, ремъка се натяга от пружината на шаибата, колкото опъне тя -толкова! Това че при определени обстоятелства горе между двете ролки се получва голям корем и доста хора си мислят че това е от хлабъв ремък не е така. Ако твоя човек механично е натегнал ремъка като е натискал ролката то това съвсем скоро ще си покаже рогата още повече щом ролката е почнала да издава звуци. Новия ремък може с времето да се е отпуснал, нормално е точно поради тази причина има оставена дупка на капака на ангренажа за д аможе след смяна на ремъка като минеш 2-3 х км да разхлабиш болта на шаибата да завъртиш 2 оборота на вала за да може пружината пак да обтегне ремъка ако се е отпуснал и стягаш и си готов. Това е било достатъчно да се направи ако е имало съмнения за хлабав ремък, но в сервиза при смяната му няма как да го оставят по хлабав, макар че в един сервиз на всичко са способни. Верно е че говоря малко на изуст щото не съм видял с очите си на какво викате хлабав ремък но често впечатлението е грешно.
        Аз пък смених налкадки, старите бяха оригинални 3 те имаха бая хляб към 3-4мм ама едната беше на косъм от акустичния датчик, можеше да изкарат още година при моето каране ама им се бях заканил, не ми харесваше как спира тъврди са и не цапат джантите, сега съм с ТРВ, на първо четене за 40 км градско днес биват поне не свирукат, дано да не свирукат и на пред, ще ги видим цапат ли
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Смених маслото в диференциала.Това което източих беше задоволително на цвят и бистрота.Хвана се целия литър.Като отворих горната пробка потече леко масло, а при пълнене на новото не започна да прелива.Една снимка с телефона ме успокой че нивото е наред.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5694470
          Но при почистване открих една пукнатина върху корпуса ,до долната пробка.На долната пробка нямаше дифтунга.Дали пукнатината се е получила от силно затягане на пробката или е вследствие на остаряване на материала.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5694472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5694471
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Едва ли може да се разбере от какво се е получила но щом не тече, караи нема се плашиш
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
              Едва ли може да се разбере от какво се е получила но щом не тече, караи нема се плашиш
              Теч няма.Ако не бях почистил покрай пробката нямаше да я видя.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Абре момци, аз не знам внушавам ли си, ама уж няма как да си внушавам, обаче след смяна на накладките онова прословуто тресене дето всички се оплакват при ускорение и сменят къси полуоски ми изчезна, или ако е останало е съвсем минимално едва доловимо. Аз си играх, сменях карета полуоски и нищо все си го имаше леко такова около 2500-3000 об на 2 и 3 та като ускорявам по интензивно. Ся няма такова нещо, ба му мамата кво общо може да имат накладките с тоя проблем ?
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Честита нова година на всички, Здраве ,късмет и щастие на Вас и семействата Ви. Нека по малко пишем в тая тема за ремонти! Само задължителните обслужвания да са на "мода" тая година
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Аз пък нищо не направих,а-а-а вкарах я в гаража,че ме мързи да чистя снега!ЧНГ За много години и за здрави гърбини да носим на простотиите в държавата!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                      Не съм се включвал скоро.
                      Също в петък 13 ти смених почти всико по предното окачване. Накладки 68лв., горни носачи - комплект, всички тампони на долните носачи, щарнири, биалетки - общо около 430лв. Труд от приятел, с мое участие. Всъщност от приятеля е специфичния инструмент който ми липсва, като например за да развия главината и горелка за да се извадят старите тампони. Пак тропа значи има още неща за смяна. Добавих грайферни гуми - Максис Трепадор. и отидох на лов да ги пробвам. Заваля и резултата е видим. Нагоре без проблем без да превишавам 2000 оборота, надолу обаче .... канавката е удобно място за нощувка.
                      [ATTACH=CONFIG]841417[/ATTACH]
                      [ATTACH=CONFIG]841416[/ATTACH]
                      Нощува на място и на другия ден след 30мин. копане с права лопата и половин кубик дърва в канавката си излезе сама.
                      Е-е-е- е ка-а-а вкара там,не мога а си обясна,сигурно си бил пиян
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Монтирах си биксенон лупи във фаровете.Светят много добре.
                        Honda CR-V B20Z1

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          https://imageshack.us/i/p7cmce4dj
                          Honda CR-V B20Z1

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Здравейте и ЧНГ на всички,
                            Смених филтрите на купето двигателя ... смених маслото на скороснста кутия дифа и двигатея. На двигателя сложих 10W40 отново на Total. Надявам се при над 130 да го яде по малко .
                            Цялото удоволствие + един литар масло за доливане е около 260 без труд и с някакви намаления.

                            @swakke - дай повече информация за тези лупи, лесно ли се лсагат, цена, каки зглеждат т.н. дазе може да пуснеш и нова тема, много сме с RD1 и на всички ще им е интересно.
                            Honda CR-V B20Z 2001

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                              Здравейте и ЧНГ на всички,
                              Смених филтрите на купето двигателя ... смених маслото на скороснста кутия дифа и двигатея. На двигателя сложих 10W40 отново на Total. Надявам се при над 130 да го яде по малко .
                              Цялото удоволствие + един литар масло за доливане е около 260 без труд и с някакви намаления.

                              @swakke - дай повече информация за тези лупи, лесно ли се лсагат, цена, каки зглеждат т.н. дазе може да пуснеш и нова тема, много сме с RD1 и на всички ще им е интересно.
                              Ами лупите ги поръчах от китай.Дойдоха за около 17 дни.Излязоха ми 52лв с безплатна доставка.Монтажа е много лесен.Слага се фара в 1 кашон ,прави се дупка в кашона и се слага в нея пистолета за горещ въздух.Чакам 10-12 мин и изваждам фара.После с една по-широка отверка наддигам стъклото не откъм страната на митача и габарита ,а отдругата.Стъклото се разлепя с лекота.Маха се оригиналната шапка на рефлектора и се слага лупата.Залепването на стъклото става пак с нагряване.Слагаме стъклото на фара после фара в кашона,Нагряваме пак 10-12 мин,изваждаме фара и притискам хубаво стъклото да влезе на мястото си.Помагам си и с клещи тип гаги.Общо взето е това.В youtube има много клипове.От там видях всичко .С тези лупи си реших проблема с английските фарове ,които светеха на обратно.
                              Honda CR-V B20Z1

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Ебем ти лесното, да си разпарчатосам фаровете, и то на кола дето светят като ден през ноща, виж за тва че твоите са били англиски- ок, но за нормални фарове не бих им го причинил, ако толкова искам да светя с ксенон, слагам един обикновен биксенон и светя, но губя екстрата с ДРЛ модула- мерси
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X