Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Здравейте,

    Смених предни горни носачи, ляв и десен ~ 160lv частите с отстъпките за роднини. Врътнаха ми и зимните гуми, че изкривих едната задна гума, незнаино как

    Поздрави.
    Honda CR-V B20Z 2001

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      И аз да добавя: смяна лагерите и ролката на хидравлична помпа и всички ролки, нов ремък. Свиреше (помпата) като Лада петица на магистрала :-))) Два дни по-късно ме изостави и акумулатора :-( и него смених със EXIDE 77Ah Premium 770а стартов ток. Стария беше Varta но от магазина казаха , че тези вече не ги произвеждат е оригиналния на колата ;-0. На промоция 183лв, върнах стария и стана 169 с три години гаранция.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Днес след изминати 33 хил. км. и дълго колебание си направих реглаж на клапаните.Колебанието беше дали ще се справя сам.Ми то не било страшно.С помощта на английското ръководство мисля се справих.Смених и гарнитурата ,че старата течеше.По-подробно ще пиша в темата за клапаните.
        CR-V 2.0i RVSi 147PS

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
          Днес след изминати 33 хил. км. и дълго колебание си направих реглаж на клапаните.Колебанието беше дали ще се справя сам.Ми то не било страшно.С помощта на английското ръководство мисля се справих.Смених и гарнитурата ,че старата течеше.По-подробно ще пиша в темата за клапаните.
          ...и да кажеш цената на гарнитурата
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
            ...и да кажеш цената на гарнитурата
            За цената не съм сигурен, защото съм я купувал почти преди година.Някъде към 18-19 лева.Това само за гарнитурата.Има в комплект с другите гумички, те са по-скъпи.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Незнам само дали не е за темата хронични, но се наложи да сменя задна лагер-главина. Напоследък /почти година/ не чувах двигателя заради него. Смених го с японски СУМО за 85 лв. И сега пак не чувам двигателя, но чувам вятъра покрай колата и най-важното лагера спря да вие. Всичко това в гаража за около 2 часа.
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                За пръв път от 10-ина годинки някой друг прави нещо по колата ми.

                Закарах я в напълно непознат сервиз, направиха й ГТП, смениха й една предна биалетка, платих си и си я взех.

                Е как да не съм щастлив
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Днес, петък, 13-и, топло есенно време, само за ремонти.Та, натоварвам в каручката предварително купени ангренажен ремък, ролка и водна помпа и тръгвам към Евро07, където ме чака приятел да купим гарнитура за капака на клапаните, антифриз и други дреболии с отстъпка. Грабваме нещата и отиваме в сервиза на моя човек да обслужваме Хондата. Колата е купена преди близо година и капака на клапанита не е отварян изобщо. Разкачвам това-онова, махам капака и какво да видя - гарнитурата е залепена със странен силикон за главата, хмм. Докарвам белезите на разпределителните валове да сочат нагоре и пробно меря хлабините на клапаните на 1-ви цилиндър. Леле, изпускателните - не влиза 0,1мм, а всмукателните - хлопа 0.2мм прастина. Почесвам се замислено, а моят човек ме гледа усмихнат и успокоително заявява, че тия клапани не са пипани откак е направена колата и това заводския силикон. Дотук изненада. Почвам да подготвям нещата за смяна на ремъка, свалям лявата горна опора ва ДВГ, махам горния пластамасов капак и...сещам се да погледна едни картончета с отбелязани периодите на обслужване. Да, но там са отметнати само филтри и масла, обръщам едното и...нова изненада - на гърба пише сменен ангренажен ремък, ролка и водна помпа на 165000км, сега съм на 190000км. Уу, супер...имам поне още 25000км ресурс. Връщам обратно чарколяците и захващам клапаните - всмукателни оставям 0.1мм, изпускателни на макс. 0.2мм заради LPGто. Старата гарнитура е читава, бърша с коресилин навсякъде, мажа я със силикон, поставям в канала на капака, мажа и отгоре плюс челата на уплътненията за свещите и затварям. Притягам всичко, прибираме сергията и паля за проба - моторът мърка.
                  Цените - ремък, робка, водна помпа ~160лв
                  - гарнитура капак, комплект с уплътнения за свещите ~32лв
                  Ей такива работи ставата в петък, 13-и .

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    В събота и неделя, направих цялостен ремонт на задното окачване.
                    Смених всички тампони отзад, две щанги пак отзад и чашката на единия амортисьор.
                    В понеделник направих реглаж и сега колата е като нова.
                    Няма го вече разчекването на задните колела, няма тропане хлопане, возията и стабилността са корено различни, абе все едно съм в нова кола.
                    Супер съм доволен от направения ремонт и от постигнатите резултати от него!
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Добри новини ... сега ако не е тайна остава да споделиш и къде се случи!
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Да, наистина са добри.
                        Трети ден, не мога да спра да се кефя, от постигнатия резултат.
                        След предния реглаж, бях си намразил колата, ходих в два сервиза да гледат за нещо разбито, аз също гледах с тях, но както и да гледахме, всичко изглеждаше здраво.
                        Накрая купих всички тампони и двете щанги за отзад, от Бултрако (оригинални) и ги сменихме с един приятел в неговия сетвиз.
                        Естествено си платих символичната сума, на фона на това което ми поискаха от Бултрако.
                        След разглобяването, от 10-те тампона отзат,имаше само 2 напълно здрави, но и тях ги смених.
                        Най -много се кефя, че след смяната на тампоните и щангите, се реши и големия проблем за всички Хонди с разчекването на задните колела и от така изглеждащи /-\ сега са в норма и са така |-|.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Е, най-после мир на душата ... мога да ти пожелая много безаварийни!
                          Сега ако ми изпратиш и телефона на твоя човек на лични ще имаш едно черпене от мен като се видим!
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Мерси за пожеланието.Пращам ти го.
                            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Аз пък вчера реших да взема да видя на къв хал са предните спирачни апарати, предварително си купих медна грес с идеята да смазвам водачи да чистя мизерия от тях и прочие. Разглобявам аз ми то тея водачи гачили вчера някои ги е свалял чистил и смазвал, леко се разочасровах че пак няма кво да пипна хахаха, е поне си видях накладките че са почти за смяна, ама си натискам парцалите че незнам кви да си купя да не ми се разсвирукат. Тея са оригинални NSN ама няма грам прах от тях по джантите което ще рече че са трърдички и тва яко не ме кефи. Та ако имате предложения за хубави меки накладки чакам Бях решил и реглаж на клапани ама видях в книгата че съм минал 16 х.км и го оставих за пролет
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Обух Хондата с нови зимни гуми Barum Polaris 3.Размер 205/70/15. Но поради малкото километри които минавам на година 8500-9000 ,а не-малка инвестиция в гуми ,сигурно ще станат всесезонни.Докато беше вдигната на крик ,открих че са за смяна задните горни носачи/скъсани тампони към купето/ и единия амортисьор е омаслил.Клатих Хондето, укротява бързо но ще го имам в предвид.
                                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X