Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    ми днес продадох любимката първа генерация
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Ееййййййй отърва се най-накрая

      Нещо такова се случи и при мен. Съпругата смени малката си Хонда с още по-малка.

      п.п. Само за протокола - ако на пазара се намираха читави CRV-та RD1 JDM, веднага се разделям с RD8-ицата.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Вчера реших да проверя един от пробремите на 1 ген именно в какво състояние са болтовете и гайките на картера леле резултата една гайка липсва две почти оборот и половина на ключа и поне още 4 ги дозатегнах.Добре че са много там че как не е паднал незнам .Моят съвет за тези които не са ги преверили направете го най скоро може и сами на свободен канал в града ви или в сервиз.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Здравейте,

          Миналата седмица:
          Масла, филтри, всички ремъци, ролки, два горни носача, една биалетка и две нови летни гуми.
          Вчера: радиатор, сцепи се точно на фабричната снадка.

          Поздрави.
          Honda CR-V B20Z 2001

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Купих нови амортисьори Kyb и всички тампони за задните носачи.Другата седмица влиза в бокса за смяна.
            Honda CR-V B20Z1

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Смених предни дискове и накладки. Дисковете тресяха новите след 1500 км пак тресат някой да препоръча нещо ?

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Смени майстора!
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Какво имаш предвид какво може да се обърка?
                  бяха смазани и раздвижени апаратите ?

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Нищо не може да се обърка след точна диагностика, откриване на причината за проблема и отстраняване на причината. Чак тогава се сменяват частите, повредени от причината. Щом проблема се е появил пак, значи майстора не е свършил тези три неща - диагностика, причина, лечение.

                    Сменил си дискове и си раздвижил апарати. Или дисковете са тотално менте, или апаратите нещо не са наред. Като нищо може да се окаже, че проблема е някъде другаде.
                    Затова казах да смениш майстора (с правилния такъв).
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Ще пробвам ... да видим какво ще стане.
                      А нищо чудно и да са тотално менте все пак сме в България.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
                        Ще пробвам ... да видим какво ще стане.
                        А нищо чудно и да са тотално менте все пак сме в България.
                        Все пак кажи какво сложи,смени спирачната течност,може де стане ръчно но като я дадеш в майсторите маи повечето само издърпват сатрата и наливат новата в казанчето защото е трудоемко и си готов и ти се чудиш брей то нищо не се промени що си дадох парите.Другия начин е с машина бързо качествено и присъстваш на него, робатата на цилиндрите и спирането се подобрява доста аз не бях доволен от TRW накладки сего си сложих BREMBO вече доволен как спират.Аз сам си ги сених разбира се както и два водача на спирачния апарат бяха износени и според мен от там идва неправилно износване и на накладки и на дискове както и влошено спиране.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Спирачният апарат може да е перфектен и пак да задържа.
                          Причината може да е някъде другаде.
                          Дефектен сп.маркуч - вътрешно разкъсване, заради което трудно връща течността обратно.
                          Дефектна сп.помпа.

                          edit:
                          Аз имах същия проблем - задържащ сп.апарат и оттам яко крив диск. Заради автоматика не хванах проблема с апарата навреме. Смених апарата и двата диска, и работата заспа. Да, ама не - от вибрациите се прецакал амортисьора. Айде и два нови амортисьора, и тетака
                          Последно редактирано от krasi-mir; 20-06-18, 10:10.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Спирачният апарат може да е перфектен и пак да задържа.
                            Причината може да е някъде другаде.
                            Дефектен сп.маркуч - вътрешно разкъсване, заради което трудно връща течността обратно.
                            Дефектна сп.помпа.

                            edit:
                            Аз имах същия проблем - задържащ сп.апарат и оттам яко крив диск. Заради автоматика не хванах проблема с апарата навреме. Смених апарата и двата диска, и работата заспа. Да, ама не - от вибрациите се прецакал амортисьора. Айде и два нови амортисьора, и тетака
                            Да и тово са предподпоставки за проблема но най-важни според мен е Българския манталитет там нищо не се смена всички течности са вечни само на двигателя маслото се сменя,как не сме измислели че и там не се сменя.Спирачната течност както знаем е много хигроскипична подложена на висока температура и познайте какво имате след 100 000 навъртяни километра много преминали км когато е трябвало да се смени някъква течност но не и спирачна и се започва с дефектите и проблемите.

                            Просто се отчайвам когато отида в сервиз и поискам да ми сменят нещо последно Бултрако Варна оторизиран сервиз за гаранционна подръжка при искането да ми сменят хидр течност ме изгледата все едно съм луд,казаха ми че там само се долив и ако има чак основен ремонт се сменя,при запитването какъв е цвета на антифриза наХонда оригиналния никой не можа да ми даде отговор.Хора които уж поддържат най-вече Хонди.
                            Последно редактирано от CARPERA; 20-06-18, 10:26.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Смених дисковете с blueprint и накладки на brembo.
                              Смазаване и раздвиждване на апаратите не знам как да ги хвана ако задържат.
                              Спирачна течност не съм сменял ще сменя машинно.
                              И се чудя да пробвам с дискове брембо или да взема втора ръка от англичанка да видя как ще е ефекта.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
                                Смених дисковете с blueprint и накладки на brembo.
                                Смазаване и раздвиждване на апаратите не знам как да ги хвана ако задържат.
                                Спирачна течност не съм сменял ще сменя машинно.
                                И се чудя да пробвам с дискове брембо или да взема втора ръка от англичанка да видя как ще е ефекта.
                                Забравих да уточня brembo накладки но от ибей от тук не съм ги купувал може и вероятно да си попаднал на ментета извесните марки са най-копирани.
                                blueprint подължа най-евтините цени в авто частите може и от там да ти е проблема все пак качеството си поддържа цени ако не е менте в Бг.Пробвай с врота употреба но те ще са с вече използвано огредало и на канали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X