Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Преди две седмици реших да сменя гумичките на долната помпа на съединителя заради теч.Поръчах си ремонтен комплект ,свалих помпата и установих че гумичките не стават.Бяха с размер ф15.9 , а на помпата ф19 мм.Промих помпата хубаво с кореселин и я монтирах наново.Смених течността с нова и обезвъздуших. Поръчах си нов комплект Ф19 ,но не го монтирах защото теча спря.Вече 1100 кил. няма проблем.Но тубичката със спирачна течности и новите гумички се "возят" в багажника.
    Последно редактирано от gecata1059; 28-07-15, 11:38.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
      В OLX има много модели DLR модули, които се свързват към оригиналните фарове на колата. Предполагам, че всичките вършат еднаква работа и няма значение точно кой модел ще си купя?
      Трябва само да подбереш правилно управление с + или - ! На Харвито е с +, което ме изненада защото е 100% японско!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Трябва само да подбереш правилно управление с + или - ! На Харвито е с +, което ме изненада защото е 100% японско!
        Да, това е важно. Значи трябва да меря на моята Хонда дали отива "+" или "-" при включване на фаровете преди да си купя DRL модул.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
          В OLX има много модели DLR модули, които се свързват към оригиналните фарове на колата. Предполагам, че всичките вършат еднаква работа и няма значение точно кой модел ще си купя?
          Има значение разбира се и то не е малко На ЦРВ също е с + и се монтира супер елементарно и бързо, по спомен общия кабел към фаровете беше червено с синя лента, ама ще си видиш схемата че не помня, инак ето линк от къде съм купил 4 модула и бачкат безотказно, па и са кадърно направени и за всичко е помислено верваи ми http://smartdrl.com/
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
            ето линк от къде съм купил 4 модула и бачкат безотказно, па и са кадърно направени и за всичко е помислено верваи ми http://smartdrl.com/
            Потвърждавам доброто качество и аз си купувам от тях, само че с два повече засега! Даже още ме е яд, че си продадох старата Фронтера с него в Молдова където не е необходим - просто ме домързя да го свалям!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Смених горната водна връзка на радиатора, защото старата вече беше сдала багажа (беше станала мека като макарон и много се издуваше)
              Така и така източих антифриза реших да почистя и двата радиатора (водния и на климатика) от наблъсканите боклуци по тях.
              Свалих водния и какво да видя между двата (залепнало на водния) нещо като кече направо станало от мухи, боклуци, косми и какви ли не други гадости.
              Напръсках ги хубаво с меглео и ги измих с пистолета на маркуча.
              Станаха като нови.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Най-накрая я взех от сервиз /бояджия/ и горе долу са я направили. Сега поне, се уеднакви цвета и не ме дразни като преди. Реално с различен нюанс остана само на задната броня която не са я пръскали /поради липса на щета/, но нея ще я мисля като и дойде време.

                Коко, това което си направил с радиаторите е добре и ме подсети и мен, че трябва да го направя.Бяг го планувал за след като я взема от бояджията.
                Обаче трябва но не само да ги измия, а и да се опитам да изправя малко предните ламели на радиатора на климатика /кондензатора/, защото има доста голяма площ където са заплескани /от камъчета и според мен най-вече от силна пароструйка с която е промиван радиатора от близко разстояние/ , а това води до недобра работа на самия климатик.
                Въпроса е обаче как да ги поизправя, с възможно най-малко щети, защото са много тънки и крехки?
                Преди време се опитвах с тънка пинсета но много лесно се късат.
                Ако имате идеи казвайте .
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                  Най-накрая я взех от сервиз /бояджия/ и горе долу са я направили. Сега поне, се уеднакви цвета и не ме дразни като преди...
                  Емич, това че не дразни вече е добре ... иначе имаше голяма вероятност боята да стане по-дебела от ламарината!

                  Що се отнася до сплесканите лайсни пробвай първо да прекараш тънка неметална шпакличка колкото да се отвори разстояние помежду им и после с пинсетката да ги поизправиш двустранно но без много да издърпваш защото както си забелязъл се късат лесно.

                  Относно пропускливостта на филтрите мога да внеса успокоение, че дори в най-големите жеги температурата на антифриза си остана непроменена.
                  Honda CR-V 1-st Generation

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Здравейте,

                    Смених си едната крушка на задния номер, една малка на осветлението на таблото и една от тези средните по размер на таблото. Тази средната я няма никаде!?!?!??!?!?!?!?! Сложиш една малка със същите параметри и друга фасунка. Търсих си ветробрани днес но навсякъде са по 80 лв., това нормалната цена ли е за 4 стъкла?

                    Поздрави и само крушки да сменяте.
                    Honda CR-V B20Z 2001

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      ...Търсих си ветробрани днес но навсякъде са по 80 лв., това нормалната цена ли е за 4 стъкла?

                      Поздрави и само крушки да сменяте.
                      Аз откакто започнах да слагам LED-ове и тази операция ми отпадна.

                      Пешо, тук видя ли ги, цък



                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Здравей,

                        Благодаря, но тези са 57 само за предните. Живот и здраве в петък ще ходя да гледам едни Полски и ще пиша.
                        Honda CR-V B20Z 2001

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                          Емич, това че не дразни вече е добре ... иначе имаше голяма вероятност боята да стане по-дебела от ламарината!
                          Ще се окажеш майче прав.
                          Всеки ден, откривам по нещо не добре направено и сериозно обмислям, след отпуската да им я върна да я дооправят.
                          Изглежда в този сервиз, нещата не се случват от първия път!
                          Големи мърлячи ще излязат!

                          Иначе днес смених масло и филтри, гуменото съединение от въздушния филтър, до всмукателния колектор, купих и сложих 10-на шипки за лайсните на вратите, които мърлячите от сервиза най-вероятно бяха счупили или затрили, но бяха заменили със скапани двустранни лепенки, който не държаха.
                          А и на другата кола, смених водна помпа и ремъци,та веселбата бе пълна, ама такъв е живота.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Здрвейте,

                            Тия дни си сложих ветробрани - 78лв предни и задни, със монатажа. Като гледам ще трябва да им слова допълнително двойно лепещо.
                            Общо взето съм доволен.
                            Honda CR-V B20Z 2001

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Няма да помогне допълните лепенки. Направи си скоби, като тези които са ти дали.

                              Иначе, накрая намерих време и я повдигнах малко.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                На моите ветробрани, освен скобите, имаше и силиконова лепенка по цялата дължина на ветробрана. Така се спира дъжда и вятъра между ветробрана и рамката на вратата.
                                Mислех да ги прехвърля на "новото" возило, ама не бях сигурен дали ще паснат, бях малко зает и леко мързелив, и проекта умря на етап идея
                                Последно редактирано от krasi-mir; 11-08-15, 07:52.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X