Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
    Аз пък вчера реших да взема да видя на къв хал са предните спирачни апарати, предварително си купих медна грес с идеята да смазвам водачи да чистя мизерия от тях и прочие. Разглобявам аз ми то тея водачи гачили вчера някои ги е свалял чистил и смазвал, леко се разочасровах че пак няма кво да пипна хахаха, е поне си видях накладките че са почти за смяна, ама си натискам парцалите че незнам кви да си купя да не ми се разсвирукат. Тея са оригинални NSN ама няма грам прах от тях по джантите което ще рече че са трърдички и тва яко не ме кефи. Та ако имате предложения за хубави меки накладки чакам Бях решил и реглаж на клапани ама видях в книгата че съм минал 16 х.км и го оставих за пролет
    Не помня какви накладки слагах на Хондата, но от няколко години си взима накладки за всичките коли от колегата съфорумник Ники и съм доволен от качествата им, а и никога не скърцат
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      И аз така - сложих предни и задни купени от него и съм много доволен - па са и безшумни
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Ники го знам да, купували сме от него съединители за няколко коли, ама кви марки накладки сте вземали?
        А някои може ли да ме светне за какво едни и същи накладки на една и съща фирма за една и съща кола излизат 2 вида като разликата е в скосяването от двете страни на феродото. Е то тук го няма http://prntscr.com/95b5bm, а тук го има http://prntscr.com/95b6f6, ква му е идеята ? Единствената логика която мога да си изсмуча от пръстите е че тея без скосяването са когато слагаш и нови дискове, там няма нужда кои знае кво да пасват, а другите скосените са за стари дискове като по малката им площ води до бързо износване и по бързо пасване към повърхността на диска, макар че като се замисля по скоро е обратното ама тва ся си го измислих чакам компетентно мнение
        Последно редактирано от zero; 21-11-15, 18:23.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Ако до 24 часа никои не ми отговори ще си пусна темата в Бг-мама
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
            Ако до 24 часа никои не ми отговори ще си пусна темата в Бг-мама
            Няма са ядосваш ... ... и аз съм имал подобни моменти тук и обикновено отговаря - Неволята!
            Не го познавам но за компетентно мнение бих се допитал до човека - съфорумник Ники
            Honda CR-V 1-st Generation

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
              Ако до 24 часа никои не ми отговори ще си пусна темата в Бг-мама
              Давай, то в магазина обикновенно е на Ники жена му, така че може и да ти отговори в мамата, само ще иска ВИН-а на Хондата да и кажеш
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Да ама аз не питам кои накладки са за мен, аз питам ква е разликата между скосените и тея дето не са, щото по вин ми излизат тези два вида
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                  Няма са ядосваш ... ... и аз съм имал подобни моменти тук и обикновено отговаря - Неволята!
                  Не го познавам но за компетентно мнение бих се допитал до човека - съфорумник Ники
                  А, аз не се ядосвам бре то и за това ако се ядосвам, ако реша да купя от него ще го питам ква е разликата мислех че някои знае що са така и ще каже ама явно не знае
                  п.п. Край на коментарите по въпроса, в бг мама отговориха, разбрах каква е разликата , точно както си го помислих по горе
                  Последно редактирано от zero; 22-11-15, 20:33.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Славчо,я пак прочети какво пише в "БГ Мама ",че нещо си пропуснал
                    Според мен освен напасването, това скосяване предпазва и от начупването на самите накладки, особено ако дисковете са от тези с дупките или с нарязаните канали по тях.
                    Аз поне така смятам.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Аз сложих от този тип със скосяването, даже не знаех, че има вариант без него. Определено колата спираше забележимо по-зле докато се изтрие по-тясната част и легнат напълно на диска, но след това са бомба.

                      Иначе по темата - смених задните спирачни тръбички (тези които са в шенкела), щото бяха зверски изгнили и много ме притесниха; смених предното каре на кардана, както и тампоните на предните долни носачи (или шенкели, не знам), че бяха избушили. Сега колата се усеща с по-стабилна предница. Останаха профилактично тампоните на стабилизиращата щанга отпред, поръчани са пък дано дойдат.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Накладките са купени-ТРВ, потвърждавам че на Ники цената е най- добра, въпреки че аз от Пловдив ги купувам с доста по голяма от неговата отстъпка за форума, неговата цена пак е с 10% по добра, само дето не си струва занимавката и куриера да ми изяде отстъпката, та си ги взех от тука, още не съм ги сменял че след 10 тина дена ще минавам преглед и не искам да съм с новите непаснали накладки и оня да ми каже абе от пред нещо са ти много слаби, след прегледа ще ги сменям
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Не съм се включвал скоро.
                          Също в петък 13 ти смених почти всико по предното окачване. Накладки 68лв., горни носачи - комплект, всички тампони на долните носачи, щарнири, биалетки - общо около 430лв. Труд от приятел, с мое участие. Всъщност от приятеля е специфичния инструмент който ми липсва, като например за да развия главината и горелка за да се извадят старите тампони. Пак тропа значи има още неща за смяна. Добавих грайферни гуми - Максис Трепадор. и отидох на лов да ги пробвам. Заваля и резултата е видим. Нагоре без проблем без да превишавам 2000 оборота, надолу обаче .... канавката е удобно място за нощувка.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151127_160116.jpg
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5694024
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151128_132321.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5694023
                          Нощува на място и на другия ден след 30мин. копане с права лопата и половин кубик дърва в канавката си излезе сама.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Колега не мъчи Хондето. За лов е Витарата.Нашата си е за "паркета". И все пак адмирации за успешния край.
                            CR-V 2.0i RVSi 147PS

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Смених, масло и филтри, проверихме клапаните - след изминати 30000 км. само два изпускателни се нуждаеха от лека корекция.
                              Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                              Citroen C4, 1.4 vti

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                След 16 години вярна служба водния радиатор най-после сдаде багажа.Сцепи се точно до маркуча който влиза горе на радиатора.След доста четене и звънене по магазини се сетих че ползвам отстъпки в един от тях.Казаха че имат марка NRF полско производство на цена 145лв.С отстъпката ми излезе 101.50лв.Вчера го монтирах и за сега е добре.От магазина казаха че ако до месец два протече мога да го върна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X