Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Смених и прахозащитния маншон, на преден десен масферсон. Беше се закъсал, но имах нов от близо година, та му дойде ред и на него.
    При смяната му, видях че десен външен кормилен накрайник е тръгнал леко да се предава.
    Предстои смяна и на двата естествено, като намерих оригинални налични тук / непотърсена поръчка от 1 година в Бултрако /. Цената за двата е 152лв. и идва с 22 лв. по-скъпа , от варианта да ги поръчам с общите поръчки от Хонда форума, където ще струват около 130лв. , но не ми се чака близо два месеца.
    Последно редактирано от emicha1; 14-09-15, 17:27.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Колеги, при мен това прекъсване и губене на мощност се получава при ниски обороти - при потегляне. Колата губи мощност и въпреки натиснатия до края педал за газта автомобила не ускорява, а намалява. Забелязал съм, че го прави този номер и на светофарите но там оборотите падат постепенно и колата обръща на бензин. Карам на газ и на бензин.

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Това май е по-скоро въпрос, какво да правиш, а не, какво си направил, т.е. не му е тук мястото
        После, нито е ясно, каква е колата, нито къде живееш.

        Все пак, приемам че е въпрос, и мога да споделя (писал съм го и в друга тема), какъв беше моя проблем при същите симптоми.
        Колата беше същата, като твоята - CR-V 1-ва генерация, 128 коня, обаче без LPG. Два пъти ми се е случвало, и двата пъти проблемът беше в запалителната система. Първият път поради липсваща пружинка между бобината и капачката на "делкото", а втория поради прекъснат кабел на една от свещите. И в двата случая започна с тези симптоми, и завърши с изгаряне на бобината.

        Не мога да твърдя, че твоя проблем е същия, защото ти имаш LPG, и има вероятност проблема да идва от там.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Аз пък днес смених големите тампони на задните носачи защото баха скъсани и скърцаха.Обаче остана още едно скърцане с много плътен звук като карам по черно с неравности.Някакви предложения?
          Honda CR-V B20Z1

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Днес, смених двата външни кормилни накрайници.Съответно направих и реглаж.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Я да попитам и тук за мнение.
              След смяната на двата външни кормилни накрайника в "Бултрако" и направен от тях реглаж предница и задница,не мога да си позная колата вече цяла седмица.
              Какво имам в предвид: при движение направо и преминаване дори през малки дупки, или леко потънали капаци на шахти, предните колела преминават добре, но попадне ли някое от задните /особено дясното/ цялата задница започва да танцува, наляво надясно. Имам чувството, че цялата задна час на колата не е моя, абе с две думи- сее здраво, а при по-голяма скорост, се усеща още повече това сеене.
              Преди ремонта /смяната на кормилните накрайници и реглажа/ това нещо го нямаше!
              Каква е евентуалната причина според Вас, за този проблем - калпав реглаж /неточна сходимост/ или нещо друго внезапно е сдало багажа?
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Я да попитам и тук за мнение.
                След смяната на двата външни кормилни накрайника в "Бултрако" и направен от тях реглаж предница и задница,не мога да си позная колата вече цяла седмица.
                Какво имам в предвид: при движение направо и преминаване дори през малки дупки, или леко потънали капаци на шахти, предните колела преминават добре, но попадне ли някое от задните /особено дясното/ цялата задница започва да танцува, наляво надясно. Имам чувството, че цялата задна час на колата не е моя, абе с две думи- сее здраво, а при по-голяма скорост, се усеща още повече това сеене.
                Преди ремонта /смяната на кормилните накрайници и реглажа/ това нещо го нямаше!
                Каква е евентуалната причина според Вас, за този проблем - калпав реглаж /неточна сходимост/ или нещо друго внезапно е сдало багажа?
                Според мен и трите може да е ,и да допълня-забравен(и) разхлабен болт. Тропане чува ли се? Защо не се върна в сервиза да си видят майсторлъка? И на края внимавай да не изяде и гумите ако отлагаш или си зает!
                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално се съмнявах за нещо забравено хлабаво - проверих и нямаше.
                  Естествено веднага им се обадих и утре съм при тях, да си проверят нещата.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Ходи ли .. какво се оказа?
                    Honda CR-V 2.2 i-CTDi, 2007 г. (N22A2)
                    TOYOTA RAV 4, 2.0 газ-бензин, 1999 г.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Да вчера ходих.Първо проверяваха за нещо разбито, или "внезапно" сдало багажа, но не откриха.
                      Направиха нов реглаж и сега нещата са нормални, поне вчера и днес .
                      Имаше и големи разлики на стойностите, при разпечатките от първия и втория реглаж. И не само в финалните стойности от двата реглажа, но и от финалните стойности от първия реглаж и началните стойности при започване на втория реглаж.Реално стойностите бяха съвсем различни, което ме навежда на мисълта , че или нещо не са стегнали както трябва, или при стягането настройката им е избягала.
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                        ..., което ме навежда на мисълта , че или нещо не са стегнали както трябва, или при стягането настройката им е избягала.
                        Аз за нивото на сервизите вече няколко пъти съм си дал мнението но ме учудва факта, че акъла при някои идва не на база на споделен опит а на този изстрадан на собствен гръб!
                        Та за кой сервиз иде реч ...?
                        Honda CR-V 1-st Generation

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          В пост #1071 съм го посочил сервиза /Бултрако/.
                          Все пак е официален сервиз на Хонда в България и така и така там смениха кормилните накрайници, та реших направо там да направят реглажа.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Да си оправят грешките и ги сменяй ... досега от специализираните сервизи на HONDA най-малко оплаквания съм чул за ЮБИ КО ама както се казва, никога не е късно за резил.

                            Днес един бивш колега по работа и бъдещ (надявам се) по возило се чудеше как толкова години този модел държи цена!
                            Посъветвах го вместо напразно да си губи времето в размисли и страсти да си взема една и да започва да и се кефи всеки ден така както и аз го правя откакто си я купих.
                            Та по темата какво направих днес ... ами направих рекламка на Ферхондето!
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Здравейте, искам да попитам някой дали е сменял семеринг на скоростна кутия (ръчни скорости) на първа генерация 128 коня? Вчера като си преглеждах колата отдолу забелязах сериозно омасляване от десния семеринг. По точен размер ли да го търся след сваляне, защото не намирам никаква информация? Ако някой се е сблъсквал с тоя проблем, моля да сподели мнение

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Да дам информация, ако на някой му се появи същия проблем. Десния семеринг, ръчни скорости, нормален ляв волан е с размери 40/58/8. Оригинален Хонда струва 22 лева, като естествено го няма наличен, аз взех такъв на Елринг за 18 лева.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X