Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Извинявам се, че съм пропуснал модела, действително е първа генерация 147 коня.
    На този етап какво точно счупих не знам, защото още не съм свалил кутията. Как стана обаче знам. Един приятел скочи на газта с два крака 1 - 2, колата чак подскочи, изкара един баир около 30м. Сядам след това аз да продължа и няма тяга, газ и тръгна. Отнех газта и отново липса на тяга. Повечко газ и пак тръгва. Но до тук. Включвам на скорост без да давам газ -двигателя продължава да си работи с пуснат съединител все едно е на свободна.

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
      Нектар, за коя генерация ти стигна кредита?! Честито, и ... добре дошъл при мислещите си, че карат "джип"! А за късмета ... късмета те е споходил в момента, когато си решил, че колата ще е Хонда!
      Здравей krasi-mir и другите,
      Чета форумите и сервиз мануала от приблизително една година.
      Ще си взема CR-V 147hp, 2000 или 2001 година, цените са между 5500 до 7500 по обявите (повечето правят отстъпки)
      Търся си само на бензин после ще и сложа газ евентуално ф***с (ако тези от ф***с ме убедят).
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Ако сега трябваше да правя твоя избор бих си взел автоматик, а пък ако попадна на JDM автомат бих си ударил дупето в дюшемето. За няколко литра повече разход е несравнимо както за града така и за дълъг път. Недостатъкът е че в автокъща /откъдето не те съветвам да взимаш/ не можеш да го тестваш добре ако е без номера.
        Между другото, изтрий си излишните съобщения в пощата че не можеш да получаваш нови. Странно как само с две публикации вече си изчерпал лимита на съобщенията. Пожелавам ти повече да споделяш на всеслушание като я вземеш.
        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 11-03-14, 12:20.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Едно леко ПТП,
          в сряда и вече пак съм си, със старата броня, с друг капак,
          сменена и греда и счупени щипки на десния фар.
          та не се разсейвайте много - докато карате
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0412.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5570482

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

            И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
            Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здравей Нектар.Честито за.....добрата идея.Прочети ми дерзанията в газовия подфорум в червения форум и не бързай с "българското"
              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
              Disco 1 бекъп
              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

                И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
                Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
                и докога така в таз държавица бедна ... като че ли до тогава?!

                Павле, здрасти вееее ... и да не се ядосваш и да развалиш резултата от чужденецията ... ам нали знайш - кола и жена кат не им обръщаш внимание се получават такива ми ти работи! Хубавото, е че е поправимо и с малко внимание пак става като нова!

                HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                Honda CR-V 1-st Generation

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  .....Аз имах предвид повече за видимостта когато караш на заден в по тъмна улица и разчиташ само на осветлението в бронята?
                  Не знам как е с фолиото, но при мен задните врати и на багажника, са затъмнени фабрично и нищо не се вижда ако няма улично осветление. Използвам само страничните огледала и си е мъка, защото точно в средата остава мъртва точка, въпреки че светлините са силни и са вдигнати доста на високо.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    И аз съм така,май решението е китайско свтодиодно барче с широк ъгъл на задната врата...
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      .....Аз имах предвид повече за видимостта когато караш на заден в по тъмна улица и разчиташ само на осветлението в бронята?
                      Такива ситуации обикновено са рядкост но само осветлението в бронята и без улично осветление си е мъка и без затъмнени стъкла, та предстои да го нищим въроса ...
                      Последно редактирано от tzocho; 11-03-14, 23:11.
                      Honda CR-V 1-st Generation

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                        Ако сега трябваше да правя твоя избор бих си взел автоматик, а пък ако попадна на JDM автомат бих си ударил дупето в дюшемето. За няколко литра повече разход е несравнимо както за града така и за дълъг път. Недостатъкът е че в автокъща /откъдето не те съветвам да взимаш/ не можеш да го тестваш добре ако е без номера.
                        Между другото, изтрий си излишните съобщения в пощата че не можеш да получаваш нови. Странно как само с две публикации вече си изчерпал лимита на съобщенията. Пожелавам ти повече да споделяш на всеслушание като я вземеш.
                        Айде сега-моя JDM толкова по-различен ли го видя?И м/у др.от вчера съм в БГ,днес си направих гражданска

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                          Да Ви кажа аз какво направих и как се осрах!Е-е-е-е върнах се от чужбина.Убавицата не палила близо месец,акумулатор,мяу,мяу и бау.Хайде токоподаващо, бръм запали от раз на бензин,ама заклати обороти и изгасна.Я,пак бръм пак,не ще да държи смукач,даржах с крака газта за да позагрее и като пусна педала,клати ли клати оборотите.Изгасих я,малко бензин,свалих стъпковия мотор,почистих го с една четка за рисуване мрежичката му,отворите продухах,махнах въздухоотвода,парцал с бензин,дросела лъснат,в интерес на истината дросела не бе толкова мръсен.Зглабям всичко обратно И....,абе въобще не държи обороти на празен ход,пали от раз и гасне.никакви обороти.Държах я принудително на газ да загрее,лелеее държи на газ и на бензин около 100-150 оборота.Какво и стана бре?
                          Имал съм такъв проблем(ако е стояла с разкачен акумулатор).Като повърви 30-40км вс се оправя.Дано и при теб се получи по тоя начин.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Павле, всички цилиндри ли са там, или некой се ослушва?!
                            Разбирай - делко (със всичките джунджурии в него), кабели, свещи.

                            Нектар, за коя генерация ти стигна кредита?! Честито, и ... добре дошъл при мислещите си, че карат "джип"! А за късмета ... късмета те е споходил в момента, когато си решил, че колата ще е Хонда!
                            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                            Я , Павле се появи - здрасти бе човек, жив ли си?

                            И да ви кажа какво направих и аз - онзи ден.
                            Минах я на Каско, защото някой се е правил на "художник" от едната страна - от край до край. Сега чакам подходящ момент, да я вкарам в доверен сервиз, да я оправят, че ме дразни тази черта.
                            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                            и докога така в таз държавица бедна ... като че ли до тогава?!

                            Павле, здрасти вееее ... и да не се ядосваш и да развалиш резултата от чужденецията ... ам нали знайш - кола и жена кат не им обръщаш внимание се получават такива ми ти работи! Хубавото, е че е поправимо и с малко внимание пак става като нова!

                            HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                            Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                            Хелоу,Салям-алейхум-Брей верно съм Ви липсвал бре!Здрасти Краси-бе цилиндрите са там,като я форсирам и си държа пръста на нея,като,че един цилиндър прекъсва от време на време,така го усещам,защото двигателя трепва за миг на високи обороти,ама дори да е така защо не държи обороти.Тази сутрин тъкмо ме зарадва и нъц.Пали от раз,вдига до 1500 оборота,викам браво-о-о,тръгвам добрее и като качи стрелката на водата на термометърчето от датчика,т.е. загря ела да видиш.Срам ме хвана по кръстовищата на София.Оборотите на празен ход падат до доло,аха да изгасне и се връщат до към 300-400,тресе гадно това на газ.На бензин падат до долу връща ги до към 200-300,но и на газ и на бензин не гасне майка и стара.Форсира се,тръгва има ряз,но-о-о имам уплах вече като ще изключам от скорост.Чудя се защо при изчистени стъпков мотор и дросел,вместо да стабилизира,тя започна да прави тез номера.Да не е за реглаж на клапаните,ама съм минал само 13 000-15 000 км. от последния реглаж.
                            Здрасти Емич!Здрасти Цочи!Цочи абе ползвах си предишна отпуска,знаеш как е трябва да се разходват дните,не чу ми се ходише навънка,ма реших да ида на топло при роднина и си много прав,в понеделник не ми се връщаше,ама като се сетих за убавицата CR-V и за Вас от форума и веднага ми мина носталгията по UAE!
                            п.п.Абе сетих,че май имаше такава тема за оборотите тука и ще прехвърля проблема там за дискусия!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
                              Имал съм такъв проблем(ако е стояла с разкачен акумулатор).Като повърви 30-40км вс се оправя.Дано и при теб се получи по тоя начин.
                              Пу да са еба в експерто,акумулатора въобще ни е го бях разкачал,но не беше на аларма включена,заключих си я с нейното централно,не с това на алармата да не тегли ток.Акуто и го купих декември месец,на BOSS чисто ново и се надявах за месец да остиска,ама не иска.
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Я, как живна форумо, пролетарски!
                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                Не знам как е с фолиото, но при мен задните врати и на багажника, са затъмнени фабрично и нищо не се вижда ако няма улично осветление. Използвам само страничните огледала и си е мъка, защото точно в средата остава мъртва точка, въпреки че светлините са силни и са вдигнати доста на високо.
                                Те това имах предвид, пък на китайския парктроник още му нямам пълно доверие.
                                Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                                Здравей Нектар.Честито за.....добрата идея.Прочети ми дерзанията в газовия подфорум в червения форум и не бързай с "българското"
                                Мда, ако ще е бюджетно, по добре латвийско, но нивомер и изпарител и рейка гледай да са от апенините.
                                Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                                HONDAEXPLORER, може и да съм станал консервативен но нещо автоматичните скорости за тези географски ширини не ми се виждат оптимистично решение.
                                Всъшност за нашите коли не съм запознат с това дали дават проблем та може и да бъркам, още съм свежарка с проблемите, не дай боже!
                                Автомата е железен, само масълцето да е хубаво!
                                Първоначално публикуван от mitkows Преглед на мнение
                                Айде сега-моя JDM толкова по-различен ли го видя?И м/у др.от вчера съм в БГ,днес си направих гражданска
                                Добре си се завърнал, градски! Общо взето нищо не си изтървал главно шумоизолирахме клавиатурите. И как да не ми направи впечатление JDM ката ти с тази прелестна фабрична навигация, мини-бара под пасажерската седалка, дръжката над жабката и още куп глезотийки. Трябва да направим една срещичка отново този път ще тестдрайвам и твойта да видя нивото на шум, да не би джапонезетата да са положили повече усилия при JDM.
                                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                                Пу да са еба в експерто,акумулатора въобще ни е го бях разкачал,но не беше на аларма включена,заключих си я с нейното централно,не с това на алармата да не тегли ток.Акуто и го купих декември месец,на BOSS чисто ново и се надявах за месец да остиска,ама не иска.
                                Павка, стига си лежал, отивай да развиваш свещите и да докладваш със снимка.

                                И накрая и аз да докладвам, сутринта смених задните орачи с летните "всесезонки" и биде тишина, обаче нещо взе да изпада в резонанс отзад при около 20км/ч но предполагам щото гумаджията ги наблъска до 2,2 bar.
                                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X