Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Обещах да не правя нищо до края на годината, но открих добра оферта за парктроник за 28 кинта с дисплей и го монтирах оня ден. Благодарско на колегата Слави, че ме ориентира къде е поставил сензорите на неговата броня. Дисплея залепих върху огледалото отгоре вляво и малко ме дразни, но по средата не става поради монтажа на самото огледало. Притесни ме малко ето това видео и затова ще съм още повече нащрек.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Вчера вечерта, отключвам колата с дистанционното, паля и се прибирам в нас .
      Там спирам, гася и тръгвам да я заключа и пусна алармата /от дистанционното/ и ни-звук, ни-стон -не работи.
      С резервния ключ се получи. Викам си, батерията е заминала,/диода на ключа въобще не мигаше/ но се чудя как така стана от раз ?!?
      Естествено разглобих ключа, за да видя каква е батерията за да купя на утре ден нова, съответно я замерих /показа 2,84V от 3,00V/.
      Почистих самия ключ, батерията, контактуващите пластини, зглобих го и почна да си работи като нов, а дори и от по-далечно растояние.
      Та ако при някой се получи нещо подобно, първо да почисти и след това да мисли за смяна на батерия.
      Иначе за информация, батерията е модел: CR 1616 -3V /говорим за при 2-ра генерация/.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Емич, знаеш ли колко трябва да е количеството на маслото за скоростната кутия при смяната му?
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Миналата година го сменявах в Юбико - 2,1 литра сипаха.
          Говорим за, 6 степенна ръчна ск. кутия дизелов мотор.
          По каталог го дават от 1,9л. до 2,3л. - според зависи, какъв двигател си, 5 или 6 степенна скоростна кутия, 2WD или 4WD.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Питам, защото днес сменяха на моята. Моята е именно 2.2 i-CTdI с 6 скорости. И аз знаех че трябва да е към 2.1 литра. Но в сервиза не намериха пробката за наливане и наляха откъм датчика 2.5 литра. Демек очевидно повечко. Надаявам се това да не е голям проблем, или? Предполагам ако тея 200 грама са и повече, ще ги изхвърли през отдушниците.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Абе какъв е този сервиз?
              Пробката за наливането е точно под акумулатора и той трябва да се свали, за да може да се налее.
              Има и един болт отдолу-отстрани /контролна пробка/, до където трябва да стига нивото на маслото, ама не ми е под ръка схемата да ти го покажа.Тези дни-като минат празниците,ще го изнамеря и ще ти го кача да го видиш, за да източиш излишното масло, което не е 200мл., а почти половин литър.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Какъв, какъв. Един тука в Дружба. Знам че е най-добре в Юбико, ама какво да направя като сега не работят по празниците? Само тоя намерих, който да работи вчера и въобще по празниците. Моторното масло си донесох Кастрол от Германия 5W30. Самите масла- диференциял и скоростна кутия, филтри-горивен, маслен, въздушен, климатик, накладки и всичко което се смени вчера пратих предварително човек да го купи именно от Юбико и изрично проучих дали ще работят тия дни. Ама нейсе- не работят. А аз самия съм си дошъл само за тея 2 седмици по празниците и после пак се прибирам. Толкова ли е фатално това количетво в повече? Няма ли да го изхвърли?
                Иначе ще се принудя сега по празниците пак да търся някъде да източвам. Не че е голяма философия. Ама си трябва сервиз с платформа и instrument. Не е като да слезнеш пред блока и сам да си го направиш.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  По принцип, по-добре повече, отколкото по-малко.
                  Откъде ще го "изхвърли" -най много да ти протече от някой семеринг евентуално.
                  Иначе този "Кастрол" където си сложил, не ми харесва.
                  Маслото за нашия двигател е HONDA - HFE-C2 0W30 Fully Synthetik , и е хубаво /препоръчително-задължително/ да се кара с такова.
                  Както и да е, няма да се плашиш, карай си празниците и не го мисли.
                  Весело изкарване на Коледните и Новогодишните празници!
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Здравйте колеги, Честита ви нова година.отдавна не съм се разписвал и аз.
                    Новото при мен е фейсова броня големи мъки големи харчове но кеф цена няма.
                    С фейсовата броня идват и мъката с халогените който никъде не намерих инфо, че няма как да станат. Махнах разширителя за въздуха но казанчето за водата на чистачките няма как да оправя. Финалния резултат е с Дневни кръгли китайски светлини. и сега търся казанче с помпичка за пръскални на фаровете от преди фейса. ето и малко снимков материял.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131215110245.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5550882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131222140508.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5550883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131231124016-1.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5550885
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      днес смених обувките на хонделата.Сложих General Grabber TR
                      Honda CR-V B20Z1

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от swakke Преглед на мнение
                        днес смених обувките на хонделата.Сложих General Grabber TR
                        Честито и дано поне да са нови............. не очаквай чудеса от тях зимата и карай внимателно на утъпкан сняг, да не говорим на заледено............ миналия месец махнах моите само след година и половина ползване
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Здравейте,
                          при мен напомни за себе си стария часовник на хондето.Както си работеше и взе ,че спря.Оттук нататък ,обичайните неща .Сваляне ,припояавне на елементи-"обичайния" заподозрян беше хванат R051 беше се разпоил от едната страна и един диод по същия начин.С помощ от приятел /с хубава техника / проблема е отстранен.Тая хамалогия я правех преди две години та така... сега пак .По този случей да кажа и радиатор ще сменям тия дни .Естествено на обичайното място -цепка срещу горната гърловина .Караше така, ама много взе да тече пущината !Това от мен !На всички желая много безавариини километри и много здраве !

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Този проблем с радиатора го минах преди 2 години, но още съм си със стария радиатор, защото ми се досвидяха 200 лева за нов. При мен цепнатината която залепих беше 5-6 см. на същото място до гърловината.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Какво направих по Хондата днес - еми счупих я.
                              Нещо съединителя се предаде може би?
                              Утре ще я разглобяват в Юбико да видят какво и има.
                              Иначе от нищо се получи. Сутринта паля с натиснат педал на съединителя и се чу някакво двойно щтракване на самия педал и лек тласък напред.Съединителя явно не беше отделил.Повторен опит с неколкократно напомпване на педала и уж всичко бе наред но до следващото кръстовище.Работи на место и не иска да включи на първа.Гася я,включвам на първа,въртя и я паля на скорост и така карам до следващия светофар и я гася ,защото като работи не мога да включа. И така половината София обиколих, докато в един момент не се оправи и я закарах нормално до сервиза.Там като я изгасих и я пробвахме, отново направи същия проблем.
                              Не е от помпите, защото вилката си се движи и си натиска, обаче какво е станало вътре в съединителя не се знае.
                              Утре като се разглоби ще се види , но някакви предположения да имате сега евентуално?
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Какво направих по Хондата днес - еми счупих я.
                                Ама нарочно ли ...
                                Високо ли отделяше , да си забелязъл да придърпва напоследък? Кой знае, може да се е счупила някоя пружина...
                                Да не забравиш да пишеш за резултата, че на тия километри всички сме на този хал ...
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X