Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    Здравейте колеги, моята Фероза загрява от няколко дни, смених водна помпа, ново виско,нов термостат, маистор отвори и изчисти целия радиатор, нова капачка. Преди всичко това в сервиз взвха проба от антифриза в радиатора за наличие на изгорели газове....и там всичко е наред и пак загрява. Като работи на място стрелката стои на средата, но подкарам ли я с 90-100 км стрелката се качва на 3-4 мм след средата. Горната част на радиатора е топла а останалата му част стои студена...това говори че не отваря термостата, смених вече трети(с характеристиките на оригиналния 84 градуса) и все тая. Съмнявам се че има наличие на въздух в системата но...? Някои ако има идея ще съм благодарен. Утре срам несрам ще звъня на Спарки за съвет.
    Поздрави

    Коментар


    • #62
      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Първоначално публикуван от gogsy Преглед на мнение
      ...................................................................................
      Утре срам несрам ще звъня на Спарки за съвет.
      ............
      Недей да тормозиш човека ....
      Смени си радиатора ... и после идвам да черпиш ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #63
        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        ...или просто махни термостата. Ако пак така, значи радиатора е запушен. Ако не, може да е няколко неща, ама тях ще ги мислиме след като пробваш да покараш без термостат, и видиш дали целия радиатор е топъл. Без термостат ТРЯБВА да е.

        Запушен радиатор понякога е невъзможно да отпушиш качествено. А и често след такава интервенция протича.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Майстора който отвори радиатора ми каза, че е имало само една отворена траба преди да го почисти, след като го сложихме нямаше теч от никаде. Сега ще пробваме без термостат за да разберем дали е радиатор или не. Ако се окаже че не е остава Гарнитура....което е най вероятната причина за мен колкото и да не ми се иска...

          А ако може да ми кажете каква гарнитура да взема ,и от каде, ще съм благодарен.

          Коментар


          • #65
            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            ако ти загрява и ти изхвърля водата(антифриза) в движение
            а на място ти стои температурата на едно място
            е гарнитура
            на мен ми се случи това и си взех една гарнитура за 15лв и си реших проблема.
            точно като теб минах през всички части от охладителната система но докато не смених гарнитурата не се оправи
            така че смело сменяй гарнитурата

            Коментар


            • #66
              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Oказа се шибан термостат, освен запушеният радиатор. Термостата отваряше и затваряше когато си поиска, след третата му смяна реших да сложа 78 градусов. Когато извадих предишния,стоеше отворен в ръката ми поне 10 минути и след това затвори.
              сега стрлката си седи на 2-3 мм преди средата и при продължително каране стига наи много до там.
              Поздрави на всички

              Коментар


              • #67
                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                ето след като смених ме гарнитурата стрелката застана ето така

                и то постояно
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  И моята стрелка е там а пък си мисля ,че е проблем.Иначе парното е добро.Успокоих се.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    това е работната температура на ФЕРОЗАТА като се кара в гората отива още малко по нагоре но средата не трябва да я минава
                    Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
                    тел. 0898327627
                    Радослав

                    Коментар


                    • #70
                      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      Сега, когато реших всички проблеми с охлаждането, и моята стрелка е там. В 90% от времето стои там при различни режими. В лятна жега и при висока скорост отива към средата, но не я минава. Преди беше друго. Описал съм го в темата за ел.вентилатор. Отиваше и до чертите в дясно. Добре, че много внимавах и не я гръмнах, както стана с първия мотор (спука блока). Наистина трябва много съвестно да се изпълнят точките препоръчани от Спарки и да не се пробва да се мине тънко. На Ферозата охлаждането не е преоразмерено и просто трябва да е в ред. Когато е в ред, работи добре и стабилно. При нова покупка, първата грижа трябва да е проверка на охлаждането, а не "дай да я видим как върви" или "май индикатора лъже". Поразиите могат да са големи, а сега вече има части и проблема е решим.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        След интервенцията на мойта охладителна система, точка по точка-изредени от Спаркии моита стрелка е точно там, благодарности!!!!!
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #72
                          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          Здравейте,

                          Нов съм във форума и отскоро имам Фероза. Мойта също загряваше, смених капачка и термостат. Дадох да ми сменят питите на радиатора и сега е като нов - 180 лв в Добрич. Забелязах обаче, че перката постоянно е зацепена и се върти постоянно. Така я взех. Това проблем ли е и ако е как се отстранявава ?
                          Прикачени файлове
                          Идеята ражда мисъл, мисълта ражда мечта, а мечтата създава характер !

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Това че се върти постоянно не значи че постоянно е зацепена. Ако наистина е зацепена, като вдигнеш обороти се и чува отчетливо. Ако не я чуваш, значи не е и зацепила постоянно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Първоначално публикуван от gogsy Преглед на мнение
                              Oказа се шибан термостат, освен запушеният радиатор. Термостата отваряше и затваряше когато си поиска, след третата му смяна реших да сложа 78 градусов. Когато извадих предишния,стоеше отворен в ръката ми поне 10 минути и след това затвори.
                              сега стрлката си седи на 2-3 мм преди средата и при продължително каране стига наи много до там.
                              Поздрави на всички
                              А къде и на каква цена почистиха радиатора?
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Първоначално публикуван от Slavi 10 Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Нов съм във форума и отскоро имам Фероза. Мойта също загряваше, смених капачка и термостат. Дадох да ми сменят питите на радиатора и сега е като нов - 180 лв в Добрич. Забелязах обаче, че перката постоянно е зацепена и се върти постоянно. Така я взех. Това проблем ли е и ако е как се отстранявава ?

                                Добре дошъл във Форума и честита Фероза!
                                Поздравления за Хавайските сюжети!
                                Както казва Спарки , перката на вентилатора се върти винаги. С вискосъединител е. При определена температура виското зацепва и тогава звукът става доста отчетлив. Иначе пак се върти , но не е зацепена за водната помпа и можеш да я спреш с вестник.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X