Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    За да загрява само една част от радиатора, обикновено основния виновник е термостата.
    Когато, както каза Спарки, не е напълно отворил.
    Правеше ми тоя номер на леката кола.
    Провери дали си монтирал правилно термостата.
    По-напред беше писано, че клапанчето трябва да е нагоре.
    Симптомите са на темостат или необезвъздушена система.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Благодаря за отговорите. Явно трябва да съм голям карък с тези термостати . Първият на 85 гр., като го варих във вода определено не отваряше напълно, т.е. започваше да отваря на 90гр. Този вторият който е на 78 гр. според мен започва да отваря някъде на 83-85гр. -поне аз така го виждам и е напълно отворен вече на 88гр. Не знам дали така трябва да бъде т.е. отварянето на термостата да започва от температурата за която е предназначен или да е напълно отворен на тази температура. Термометъра с който измервам мисля ,че е точен /според завирането на водата -99-100гр./ .
      Термостата съм го поставил правилно /с клапанчето на горе/. Той и майстора така ми казва /като пипа маркуча до термостата/, че не е отворил напълно и да не вярвам много -много на стрелката за температурата, защото на тези стари автомобили не са много точни.
      Благодаря за точните и компетентни съвети.

      Коментар


      • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Само да вметна ....сменях блок на фероза ...между цилиндрите почти 1/2 беше пълно с котлен камък и утайки...с дрелката и дълъг привод беше разбито, блока обърна да се изсипе и воала...но на място е трудно

        Коментар


        • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Първоначално публикуван от lozo Преглед на мнение
          Само да вметна ....сменях блок на фероза ...между цилиндрите почти 1/2 беше пълно с котлен камък и утайки...с дрелката и дълъг привод беше разбито, блока обърна да се изсипе и воала...но на място е трудно
          Мдам, после според някои двигателя бил кекав. Ми не е - просто си иска своето, а не вода от чешмата.

          При читав антифриз трябва да свети. И за маслото се отнася същото. Моята като а купих, при 120 имаше склонност към леко загряване. Промих, сипах приличен антифриз, изчистих налепите, сипах читаво моасло, регулирах клапани и запалване и със всякакви такива драми скоротечно се приключи. А е 89-та година, внесена от Италия.

          ПП: Виж си и водната помпа в какво състояние е, ако все още не си. Като се кара с вода от чешмата, понякога и там има поражения - я налепи, я изядени лопатки.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Нещата се оправиха, просто от начало като подкарам качва стрелката на температурата до средата / съвсем малко преди средата/ и след около 10 минити стрелката си отива в ляво до началото на вълничките и си стои там независимо от натягането- с 120км срещу наклон и трима човека и багаж пак си е там стрелката. Явно термостата не отваря веднага.

            Коментар


            • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Здравейте... имам интересна драма... чувам едно "кламбучкане" в радиаторчето на парното, и каквото и да правя - все си остава

              Коментар


              • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Първоначално публикуван от dacyron Преглед на мнение
                Здравейте... имам интересна драма... чувам едно "кламбучкане" в радиаторчето на парното, и каквото и да правя - все си остава
                Здравей, нямаш драма. Шест години карах със същите симптоми. Сменях и термостат, обезвъздушавах и кламбучкането си остана. Особенно в първия момент след паленето. Джипката не заграваше, а парното си беше съвсем нормално.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Първоначално публикуван от dacyron Преглед на мнение
                  Здравейте... имам интересна драма... чувам едно "кламбучкане" в радиаторчето на парното, и каквото и да правя - все си остава
                  Ще си позволя да се самоцитирам:

                  Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                  Ако чуваш бълбукането на изгасен двигател, когато е загряла, пробвай да смениш капачката на радиатора. При мен го имаше въпросния звук, когато застанеш пред джипа. Аз го определях като клокочене.
                  Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                  Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                  Коментар


                  • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    Да ама той говори за радиаторчето на парното, а не да клокочи от към радиатора на мотора.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      И аз го имам и си е така от както имам колата.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        Да ама той говори за радиаторчето на парното, а не да клокочи от към радиатора на мотора.
                        Офф, не съм догледал[emoji5] , а уж прочетох мнението му внимателно... Извинявам се.[emoji18]
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                          Офф, не съм догледал[emoji5] , а уж прочетох мнението му внимателно... Извинявам се.[emoji18]
                          Няма за какво да се извиняваш
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Я да раздвижа малко темата, че другите, които изрових по въпроса ми са от максимум 2009!
                            Преминавам директно на повода да повдигна темата - решил съм да сменя антифриза на ферозата, че набра години за пенсия. В момента в казанчето има съвсем малко количество, което е и причината да се подсетя. Иначе е бистър, на цвят е син(не знам каква марка) и не помня да съм доливал близките години (колата се кара малко). Решил съм и новият да е син - G11, защото колата няма оплаквания от досегашния, а в ръководството пише единствено да е на етилен гликолова основа. Катo марка най-вероятно ще е или Hepu (по прочетеното от мненията на Спарки) или Swag (личен опит с G12 на евридейката). Мисля да източа старият антифриз през пробката на радиатора и тук идва питането - в ръководството пише да се смени уплътнението на пробката, но не намирам размери, а ми се ще да го купя предварително. Ако някой може да удари едно рамо ще съм благодарен, ако ли не тефлонът ще влезе в действие.
                            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                            Коментар


                            • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Аз бих набил и един маркуч през двигателя. Така или иначе ще сменяш антифриза. Също бих промил и радиатора на място и бих сменил термостата.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                                в ръководството пише да се смени уплътнението на пробката, но не намирам размери,
                                Не се занимавай с глупости.
                                То за всички видове уплътнения, семеринги, дихтунги си го пишат. Това е за да си върже гащите производителя.
                                Виж колко е мека гумата, и ако е мека, и след стягане не капе-свиркай си. Че не се знае ако сложиш някаква българска гума кога ще се нацепи, и ще протече.

                                Аа, и съвета за маркуча през двигателя си важи с пълна сила.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X