Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    А къде и на каква цена почистиха радиатора?
    Ванка, здарвей моя го почистиха във Волуяк, срещу 15лв. заедно с два припоя, ма като го написах тука във форума в мойта си тема Любо 69 ма смъмри, че не съм му се обадил така,че ако искаш първо му пиши на него, ако не обади ми се ще ти обясня къде е точно ако те устройва
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

    Коментар


    • #77
      До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

      Супер! Мерси за информацията
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #78
        До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

        Здравейте, колеги! На скоро купих една Фероза която ми скъса нервите. Не работеше на бензин само на газ, и без термостат надуваше в системата. Сложих нов термостат на 84 градуса и положението стана по черно. Дигна стрелката до края и исхвърли водата в разширителния съд, и стигнах до изводът че е гарнитура. Смених гарнитурата, шлаифах главата но положението е същото, в горният кръг ври долният е студен. Моля помогнете!

        Коментар


        • #79
          До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

          Запушен радиатор???
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #80
            До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

            Сваляй и чисти радиатора защото да не търсиш блок после!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
            тел. 0898327627
            Радослав

            Коментар


            • #81
              До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

              Благодаря за информацията, и радиатора нее чист но излезе превъртяла ламаринена перка на водната помпа.

              Коментар


              • #82
                От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                Здравейте, брат ми си купи Фероза 1.6i 16v и имаме проблем с температурата на антифриза.

                1. Провери термодатчика - Поставен е нов
                2. Провери/Смени капачката - Поставена нова
                3. Смени термостата - Поставен нов
                4. Промий системата - Изпълнено
                5. Изчисти радиатора - Изпълнено
                6. Напълни нов розов антифриз - Изпълнено
                7. Ако пак има проблем, гледай виско - Виското е зацепено постоянно за проба, временно!
                8. Провери си центровката - Проверено
                9. Провери си водната помпа - Поставена е нова
                10. Ако след тия всичките неща, пак загрява, заповядай да ме треснеш с квото искаш по главата.

                Въпросът ми е - възможно ли е да има проблем в таблото и от там да показва грешно???
                NISSAN PATROL GR

                OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                Коментар


                • #83
                  От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                  Уредът на таблото може да се лигави, да. Най-сигурното е с уред, който мери температура. Там няма 6-5. Пише директно градуси. При мен я мерих с директно вкаран датчик в антифриза, защото си подбирах на каква температура да включва електрическата перка.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #84
                    От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                    Да не си налял само антифриз?

                    Коментар


                    • #85
                      От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Да не си налял само антифриз?
                      Проблем ли е, аз не мисля че е.
                      NISSAN PATROL GR

                      OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                      Коментар


                      • #86
                        От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                        Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                        Проблем ли е, аз не мисля че е.
                        Голям проблем за наште географски ширини.
                        "Меша" се 50/50 когато е концентрат.

                        Коментар


                        • #87
                          От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Голям проблем за наште географски ширини.
                          "Меша" се 50/50 когато е концентрат.
                          Андро, уважавам мнението ти, обаче аз имам Паджеро и лек автомобил, а и доста хора покрай мен с други автомобили караме с чист неразреден антифриз и не сме имали проблеми с това. За това беше и въпроса ми... Ако това е проблем ще го разредя...
                          NISSAN PATROL GR

                          OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                          Коментар


                          • #88
                            От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                            Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                            ...
                            Ако това е проблем ще го разредя...
                            Има безспорни неща и това, че антифриза топлоотдава много по лошо от водата е едно от тях. Затова не е правилно да се кара с неразреден антифриз.
                            А иначе, не е сигорно че ще се оправи, но тази причина трябва да отпадне.

                            Коментар


                            • #89
                              От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              ..., но тази причина трябва да отпадне.
                              Ще се пробва, но според мен проблема се крие някъде в таблото... ще видим какво ще излезе и ще пиша.
                              NISSAN PATROL GR

                              OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

                              Коментар


                              • #90
                                От: До: Какво да правим ако Ферозата загрява, първи стъпки

                                Първоначално публикуван от karo_1 Преглед на мнение
                                Ще се пробва, но според мен проблема се крие някъде в таблото... ще видим какво ще излезе и ще пиша.
                                Премери си съпротивлението на датчика при студен и загрял двигател. В книжката пише колко трябва да е при каква температура. Така ще разбереш дали е датчик, табло, или просто си загрява.

                                За антифриза - концентрата е за минус 60 градуса, до колкото помня. Разреден 50:50 - горе-долу половината на това. Значи, за да замръзне, трябва да стане под -30, а за да направи беля от това (да раздуе и пукне де що свари) - поне минус 34. Затова и няма причина да се кара с чист. Зимата проблем няма да има, но лятото - твърдо да.

                                ...това освен ако не си си купил готов, разреден антифриз. Продава се и от двата вида. Например по бензиностанциите Лукоил има и от двата. Марката - една и съща.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X