Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    Ще цитирам един мой пост:
    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
    Болшинството от съветите ви клонят към това да си сменя шасито с друго. Спор няма по-добрият, по-лесният и по-евтин вариант е този. Риска да попадна на здраво си остава голям. Почти всички Ферозаджии се оплакват от тази болест по рамата.
    Този вариант не го изключвам, но мисля да се пробвам с изкърпване.
    Абе с две думи сърбят ме ръцете и ми се правят щуротии.
    Ще загубя някой друг ден и някой друг лев, пък каквото стане.
    Ще публикувам какви съм ги свършил, пък вие ще кажете става ли не става ли. Ако не се получи... .
    Това не е алтернатива. Това е мания. Този форум е силно заразен.
    Последно редактирано от iiiopo; 13-01-09, 23:52.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      Отдавна не съм писал по темата ама работата напредва. Шасито вече е готово. Днес го грундирахме. От тук нататък следва монтаж.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5088306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:151.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5088307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5088308

      Теглото му е 140кг (+/- 4-5 кг), т.е. около 30-35 кг по тежко от състоянието му преди ремонта.

      Стенда вече е разглобен, мисля че си свърши работата, ама ще видя като монтирам купето
      Прикачени файлове
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Колега , много добре изглежда. 30-35 кила отгоре не ми се вижда толкова много, ама поне ще ти е по-здраво и няма да се косиш за ръжда вече.
        Спорна работа и успех!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          Моите адмирации за търпеинето и хъса! Дано няма изненади от тук нататък.

          Продължавайте все така!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            Ялово прасе не е наддало 30-35 килца, а си е възстановило теглото от преди ръждата да почне да яде Колкото до дребни разлики по размерите на рамата и купето, те се компенсират с тампоните ....слагаш купето, слагаш тампоните и болтовете, но НЕ ГИ СТЯГАШ и продължаваш, врати, прозорци....и тогава стягаш болтовете, но като при цилиндрова глава - от центъра навънка, пъво малко, после още малко ...и така .....Примерно на Джип4о съм му изкривил предния десен калник но като сложиш брони, фарове и т.н. не си личи
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Някой да знае къде се продават медни тръби 5мм?
              Стефан ми каза един магазин където има всякакви медни тръби и телове, но 5мм нямаха.
              В момента съм на този етап, сменям спирачните и бензинови тръби.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                Ето тези правят спирачни тръбички- http://www.scantechltd.com/ ,но незнам дали продават само тръба.Може да звъннеш ,да попиташ.
                Успех.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  Колегата The_Machine се занимава с газови уредби. Не съм сигурен дали в газовите се използва точно 5мм, но смятам, че може да те упъти към магазин.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Използвай тръба 6 или 8мм, а не 5. И АГУ, и бензиновите инсталации, и климатиците, които съм виждал, са с такива.

                    Ако ще ползваш медни тръби, задължително си ги вземи с пластмасова изолация. Трябва да избегнеш всякакъв електрически контакт с железата, иначе корозията ще се възползва. Или ползвай железни тръби, но ще си изпочупиш пръстите, докато им придадеш правилната форма.

                    Коментар


                    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Използвай тръба 6 или 8мм, а не 5. И АГУ, и бензиновите инсталации, и климатиците, които съм виждал, са с такива.

                      Ако ще ползваш медни тръби, задължително си ги вземи с пластмасова изолация. Трябва да избегнеш всякакъв електрически контакт с железата, иначе корозията ще се възползва.
                      Където продават голи, обикновено продават и с покритие. Наистина е добре да са с покритие. Другия вариант е на местата, в които се закрепят, да се облекат с изолирбанд, или пък целите да се облепят с изолирбанд, или термосвиваем шлаух.

                      Термошлаухи с различни диаметри има например в www.comet.bg но сигурно и на куп други места. Може да се слагат и по 2 слоя например. Става много добре.

                      Колкото до корозията, мисля си че гниеше желязото, а не медта, при контакт между двете, но може и да бъркам. Ама в крайна сметка и двата варианта на гниене са неприемливи.

                      Търси медни с покритие. Има един магазин на Цар Симеон и Одрин, за газови инсталации. Там последно имаха. Не помня диаметрите, но продаваха и облечени, и голи. А мисля че по Симеон съм мяркал и един-два други магазина за същото.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Където продават голи, обикновено продават и с покритие....

                        Колкото до корозията, мисля си че гниеше желязото, а не медта, при контакт между двете, но може и да бъркам. Ама в крайна сметка и двата варианта на гниене са неприемливи.
                        ...
                        Точно желязото гние, лошото е, че малко мед може да опропасти много желязо. Тръба се сменя, рама - както видяхме, и тя. Ама не е същото.

                        Термошлауховите напъни са излишни - в магазина я продават с по-добро покритие, прилича на дебел кабел (и всъщност се прави по същия начин).

                        Коментар


                        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Термошлауховите напъни са излишни - в магазина я продават с по-добро покритие, прилича на дебел кабел (и всъщност се прави по същия начин).
                          Ма то е ясно бре. Такива неща се правят от зор, като няма друго. Просто му давам резервни варианти. А "термошлауховия" не е никак лош, нито труден, нито скъп.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            "Някой да знае къде се продават медни тръби 5мм?"
                            Виждал съм , различни цолажи на Мария луиза и Поп Богомил-посока Раковски , по Поп Б. по десния тротоар , след оказионите за аудио техника около 30 метра отстояние от Мария Луиза, провери там и май е евтинджос! Евала за свършеното до тук
                            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                            Коментар


                            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Аз не намерих меки медни тръби и минах на 6мм като смених и щуцерите. От едно пърче шестограмно желязо ми направиха една шепа щуцери, където контактува напъхах силиконов маркуч и го стегнах с скобите.
                              http://deian.dolphin-3.bg/feroza/report1/r1_9.jpg

                              Върти ми се нещо в главата че в оригиналните щуцери не влизаше 5 а малко по малко нещо от сорта на 4.7 и трябваше да ги разпробия ако ги ползвам но не съм сигурен за това.

                              Коментар


                              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Благодаря за съветите.
                                Намерих до гара Подуене по 7 лв на метър заедно със щуцерите. Размера всъщност е 4,75 мм. За бензинопроводите 6 и 8 мм си купих от друго място. Допълнително си купих и шлаух да ги облеча. А спирачните на които вече са монтирани щуцери ще ги облепя с изолирбан.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X