Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    И друго нещо ми е странно. Защо бензиновия филтър е след бензиновата помпа. Помпата работи барабар с боклуците от резервоара ли? Имам спомени от предишната ми кола с инжекцион, че филтъра беше преди помпата.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
      И друго нещо ми е странно. Защо бензиновия филтър е след бензиновата помпа. Помпата работи барабар с боклуците от резервоара ли? Имам спомени от предишната ми кола с инжекцион, че филтъра беше преди помпата.
      То в резервоара има. Но за едри частици, мисля. Филтъра отпред при двигателя е само и единствено за да не се запушват дюзите. Той друго предназначение общо взето няма.

      Освен това, през него постоянно тече бензин - нали минава през магистралата на инжекторите, и после през регулатора на налягане се връща в резервоара. Всички коли, дето съм виждал, са все така. Но пък и не съм виждал чак толкоз много. Вероятно има и други системи.

      Ама, кво се косиш. Помпата, като всичко друго, си има живот. Като свърши - свършва, и толкоз.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Май някой вече е махал елементи от системата за горивни пари, както разказваш. Подходящо "шунтиране" на тази система е да пратиш маркуча от кондензатора в пространството между въздушния филтър и дросела, с или без клапанчето за налягане в резервоара. Така няма да мирише.

        п.с. аз, докато осъзная, че въгленовият филтър ми пълни карбуратора със ситни въгленчета,...

        Коментар


        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Абе сега гледам схемата на бензинопроводите.

          Що си мисля че едната тръба е излишна??? От кондензатора отива в някакъв газов филтър и от там в кухоната на шасито.
          Някой ще ме светнели ли какво точно правят тези джаджи. И до колко са необходими на една 20 годишна бангия.
          Казано по селски " Де не шашави се с глупости" Филтрите и т.н. са от "Еко" системите + може би един компресор да вкарва свеж въздух в ауспуха за доизгаряне на горивото и т.н. Всички такива екстри на 30годишния "Джип4о" са в кофата и горивната магистрала е резервоар, помпа, регулатор на налягането след него една част от горивото в двигателя, излишното по обратната тръба в резервоара излишните вакуми и тръби - затапени
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            ...излишните вакуми и тръби - затапени
            с някои изключения. Не е хубаво да се затапва единственият отдушник на резервоара. Зер има, виждали сме, резервоари смачкани като суха ябълка, както и въпроси "върви 1км и гасне, ко да пра'а?"

            Коментар


            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              .... Не е хубаво да се затапва единственият отдушник на резервоара. ...
              ЪЪЪЪ....Язе зЪ отдушника нИ съм говорил ....той токова да си подпръцква .....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                И друго нещо ми е странно. Защо бензиновия филтър е след бензиновата помпа. Помпата работи барабар с боклуците от резервоара ли? Имам спомени от предишната ми кола с инжекцион, че филтъра беше преди помпата.
                Нали трябва да имаш цетка в резервоара. По принцип повечето вече са с помпи вътре в резервоара или веднага след него. При карбураторните трябва да има филтър преди помпата и по твое желание след карбуратора. Не, в грешка съм. Като се замисля колите които съм имал филтрите са били преди или след помпата. Ако е електрическа помпа филтерът е след нея.

                Жоре ако знаеш колко капачки имам..... Японските си пасват.
                Последно редактирано от spotbeam; 22-02-09, 01:11.

                Коментар


                • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                  .... Жоре, ако имаш нужда от помощ от асистент монтажник, па дори и само за подай ключ десятка, хвърли това в кофата и т.н. с удоволствие ще помогна, за да се поуча от по-мъдрите и знаещи....
                  Марианче с най-голямо удоволствие ама я пак си помисли....
                  Виж ме какво приличам след работа в гаража.
                  Прикачени файлове
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Красавец.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Красавец.
                      Тарга, вземи направо го регистрирай в Гепи.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Сакън бре, искаш да ме линчуват ли?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Днес монтирах бензиновите и спирачни тръби. Така и не ги облякох с нищо. Обвих ги с изолирбанд само на местата където се закрепват за шасито. Смених всичките скоби за закрепването им с нертждавейка. Планката на която се закрепва бензиновата помпа също беше изгнила и направих нова.
                          Бензиновите тръби в ктраищата на които се надява маркуче имат едни разширения. Ето как си ги направих на новите тръби.
                          Прикачени файлове
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            Предния мост и двигателя също са монтирани.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от iiiopo; 22-02-09, 21:54.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                              Бензиновите тръби в ктраищата на които се надява маркуче имат едни разширения. Ето как си ги направих на новите тръби.
                              Яаааа Ц-ц-ц-ц-
                              Самопоканвам ти се , да крадна "ноу-хау" за техологията и инструмента, само да кажеш кога и къде ти е удобно ...може и на ЛС или по телефона
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Инструментът явно скоро е купен. Хм. Ще си каже той.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X