Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Капачката на радиатора не те бърка, освен геометрично (да пречи на капак или друго). Самарата, например, няма. Кажи какви размери ти трябват (приблизително), и мощността на двигателя. Ще се опитам да преслушам моделите. Руски радиатор над 100лв май няма, а траят колкото всички други.

    Или просто да дойда да видя дали не става от Нива. Наскоро, например, се установи че идеално става на Селика.

    Охлаждането на всеки двигател си е различно, както несъмнено знаеш. Щом са преценили че трябва да е под леко нялягане, смятам че капачката трябва да остане, независимо дали ще е върху радиатора, или върху разширителния съд. В противен случай може да започне да хвърля антифриза.

    Не помня самарата имаше ли такава капачка изобщо, върху разширителния съд, или другаде.

    Самаров обаче мисля че няма да е подходящ. Ще и дойде малък, а и е пластмасов, а аз им нямам много вяра. На мойта самара сменях. А нито беше удряна, нито прегрявана. Беше протекъл между пластмасата и няколко тръбички на питата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Охлаждането на всеки двигател си е различно, както несъмнено знаеш. Щом са преценили че трябва да е под леко нялягане, смятам че капачката трябва да остане, независимо дали ще е върху радиатора, или върху разширителния съд. В противен случай може да започне да хвърля антифриза.

      Не помня самарата имаше ли такава капачка изобщо, върху разширителния съд, или другаде.

      Самаров обаче мисля че няма да е подходящ. Ще и дойде малък, а и е пластмасов, а аз им нямам много вяра. На мойта самара сменях. А нито беше удряна, нито прегрявана. Беше протекъл между пластмасата и няколко тръбички на питата.
      Всичките радиатори на света са под определено налягане и то е еднакво на почти всички автомобили в света. Дали се осигурява от капачката на радиатора, капачката на разширителния съд или отделен клапан, е инженерно решение, което не ни засяга. Можем да го вземем според обстоятелствата.

      Конкретно на Самара проблемът е много рядък, а за топлоотдаващата мощност - аз затова питам фериботът колко е мощен. Чифт нивовски перки са способни да решат всякакви неволи на бензин до 2.5л и дизел до 3л.

      Коментар


      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Съгласен, въпроса е къде на самарата е въпросния клапан. Ако не е комплект с рафиатора, а е, да речем някакво клапанче някъде около термостата, какво правим? Системата не може да седи отворена, на атмосферно налягане.

        Това ми и беше мисълта.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Съгласен, въпроса е къде на самарата е въпросния клапан. Ако не е комплект с рафиатора, а е, да речем някакво клапанче някъде около термостата, какво правим? Системата не може да седи отворена, на атмосферно налягане.

          Това ми и беше мисълта.
          На Самара е капачката на разширителния съд, на Нива и класическите - на капачката на радиатора. Руснаците не са по сложните изпълнения, щото ги оплескват.

          Коментар


          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            На Самара е капачката на разширителния съд, на Нива и класическите - на капачката на радиатора. Руснаците не са по сложните изпълнения, щото ги оплескват.
            А, разбрахме се. Значи от нива е добър вариант, стига да може да се побере.

            На самарата просто бях забравил. А съм я разглабял кажи-речи цялата, що се отнася до охладителна система. Одъртявам, явно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Така. Преди няколко дни бях в един магазин за руски части. Радиатор за лада (не знам каква) на ширина същия на височина 10-15 см по малък. На нивата е с 20 см по-широк но по-малък на височина. И двата са прасмасово тяло и с капачка на радиатора. Цената съответно 100 и 150 лв. С една дума не стават. Там само това ми предложиха. Мислих по-скоро да проверя дали няма да стане някой от москвич 12так или на полски фият, ма то вече няма такива коли, не знам дали и продават части за тях.
              Ясене 1,6 е двигателя. Размерите на радиатора не помня някъде си ги записах ама.... Утре можеби ще ходя в гаража и ще ги взема.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                Така. Преди няколко дни бях в един магазин за руски части. Радиатор за лада (не знам каква) на ширина същия на височина 10-15 см по малък. На нивата е с 20 см по-широк но по-малък на височина. И двата са прасмасово тяло и с капачка на радиатора. Цената съответно 100 и 150 лв. С една дума не стават. Там само това ми предложиха. Мислих по-скоро да проверя дали няма да стане някой от москвич 12так или на полски фият, ма то вече няма такива коли, не знам дали и продават части за тях.
                Ясене 1,6 е двигателя.
                Гледал си класическа лада и Нива. По-близък до квадрат от нивовия е на Самара, не пречи да го мернем. Самари има до 1.6, без капачка е, но има разни варианти с разширителния съд. Другите възможности са Шеви Нива (предполагам скъпо), както и ГАЗ и компания (които не познавам - УАЗ, Волга, Газела)

                Абе я кажи кога тези дни ще строиш ферозата, да погледнем.

                Коментар


                • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  .......Абе я кажи кога тези дни ще строиш ферозата, да погледнем.
                  В неделя с брат ми сме там. Иначе другите дни ден за ден го решавам, споредзависи от графика ми. Заповядай.
                  Последно редактирано от iiiopo; 20-02-09, 19:56.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                    В неделя с брат ми сме там. Иначе другите дни ден за ден го решавам, споредзависи от графика ми. Заповядай.
                    Добре.

                    Коментар


                    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ....... По-близък до квадрат от нивовия е на Самара, не пречи да го мернем. Самари има до 1.6, без капачка е, но има разни варианти с разширителния съд. Другите възможности са Шеви Нива (предполагам скъпо), както и ГАЗ и компания (които не познавам - УАЗ, Волга, Газела)....
                      Така или иначе тези варианти си заслужават, ако цената им е доста под 100 лв. Иначе на старо за фероза вървят около 100, лошото е че в София не нмерих и трябва да се разхождам до Кюстендил. Пък и зне ли човек дали ще е читав. Трябва да измисля начин да го тествам на место преди да го взема дали тече. Иначе питата си личи дали е читава или се рони.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Абе сега гледам схемата на бензинопроводите.
                        Ето тук на 84стр. http://www.warfs.org/manuals/F300-EF-EFI_System.pdf

                        Що си мисля че едната тръба е излишна??? От кондензатора отива в някакъв газов филтър и от там в кухоната на шасито.
                        Някой ще ме светнели ли какво точно правят тези джаджи. И до колко са необходими на една 20 годишна бангия.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Газовия филтър е филтър с активен въглен. Попива парите, докато двигателя не работи, и после ги отдава, като вдигне вакуума при работа.

                          Не съм наясно колко време изкарва.

                          Ако не го сложиш, има вероятност на моменти да понамирисва на бензин. За други последствия не се сещам. Това на практика ти е "отдушника" на резервоара. Само не знам клапанчето отзад ли е, или на самия филтър. Ако е на филтъра, по-добре го сложи.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            ОК. Ще го сложа. А този филтър и кондензатор имат ли някакъв живот т.е. визможно ли е да са вече неработещи. До сега не ми е мирисало на бензин, но съм забелязал, при отваряне капачката на резервоара да има създаден вакуум в него.

                            ПС. А бе някъде се разискваше тази тематика ама не можах да я намеря, та ме извинете, че пак дъвчим едни и същи неща.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Има. Понякога вакуум, понякога налягане. Клапаните отварят при някакво налягане. Само не помня къде са.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Има. Понякога вакуум, понякога налягане. Клапаните отварят при някакво налягане. Само не помня къде са.
                                Добре ще се опитам да ги намеря и да ги тествам дали работят. Ако имам някакъв успех ще споделя.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X