Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
    Верно упоствам. Всички алтернативи на това с което съм се захванал са по лесни и икономически изгодни...... Но , както казах и преди "правят ми се щуротии". Хубаво, лошо "твори ми се". Тази лудост от този форум я прихванах.

    А,нема лошо...Щом ти доставя удоволствие,а като гледам и като резултат ще се получи.Тъй,че две в едно-хем обновена джипка,хем удовлетворение от извършената работа.
    ПП.увлечен от работата,не забравяй да слагаш предпазни очила,че аз са пиша с едно превързано око...
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #92
      До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      Тези дни следва доизкусотряването на детайлите и подготовката им за заварки.
      Преди заварките шасито изцялостно ще се пясакоструи, както и детайлите за кърпене.
      С цинков спрей ще напръскам местата където ще се припокриват повърхности.

      По груби сметки теглото на шасито ще се увеличи с 50 кг. Ще го премеря след края на процедурата. В началото го измерих 110 кг. Което ми се вижда малко. Явно доста от теглото водата го е измила, освен това "1 кофа" с "вафли" извадих от кухините.

      Спарки, ти като енциклопедист по Ферозите, зняеш ли колко е теглото на шасито.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #93
        До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз бих сложил 75W140 пълна синтетика, на някоя известна марка. Трабва изрично да пише че е за LSD.

        Vladi333 имаше някакво.

        MOTUL, CASTROL, MOBIL 1... от сорта.

        Аз съм с TEXACO не синтетика 80W90 мисля. От Goldy. Ама напролет ще го сменям. Не защото не съм доволен, а защото искам да почерпя джипката с нещо по-добро. TEXACO имат и 75W140.

        Със сигурност ще сменям и това на скоростите и раздатката, щото това в момента като позагрее и идва рядко и почва да шуми. Пак ще и сложа най-доброто възможно. Ама това- напролет. Сега няма смисъл.

        По книга го дават 80W90 по спомен. Става и 75W90, пак пълна синтетика, но според мен за годинките на наще дифове, по-гъстото (75W140) е по-добре. Има и някакъв шанс да стегне малко LSD-то, при загрял диф и много тормозене.
        Сори за спама, но Голди има само (75W140 LSD). Можеш да сложиш и добавка.
        LZ1VMH

        Коментар


        • #94
          До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          ....ПП.увлечен от работата,не забравяй да слагаш предпазни очила,че аз са пиша с едно превързано око...
          Абсолютно си прав. Освен предпазните очила бих добавил и прахоуловителна маска. През тези дни поне 4-5 пъти си сменях марлите (филтрите), освен това от продължителна работа тя се овлажнява и клапите престават да работят. Гаражът в който работя е подземен и няма вентилация (за сега). Прахоляка от флекса е голям.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #95
            До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Сори за спама, но Голди има само (75W140 LSD). Можеш да сложиш и добавка.
            Спама ти е полезен.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #96
              До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Колеги очаквам вашите мнения и препоръки. Най-вече вашите КРИТИКИ. Те ще са ми най-полезни.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #97
                До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                Сори за спама, но Голди има само (75W140 LSD). Можеш да сложиш и добавка.
                А мойто такова ли е, или не?:

                Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                Взел съм масло за диференциали с ограничено приплъзване.
                Става въпрос за това.





                SAE 85w-90 LS




                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                  Спарки, ти като енциклопедист по Ферозите, зняеш ли колко е теглото на шасито.
                  Не, за съжаление. Никъде не пише. Ама не бой се, твойто ще стане по-тежко.

                  Давай, и не се предавай. Дотук си добре, според мен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не, за съжаление. Никъде не пише. Ама не бой се, твойто ще стане по-тежко.

                    Давай, и не се предавай. Дотук си добре, според мен.
                    Вярно е че никъде не пише. Даже "гн. Мануел" казва, че шасито е 60х100(без да оказва дебелина), а то не е. 54х100х3 е по цялата дължина.
                    Ами щом от Спарки няма критики.... продължавам напред!!!
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                      Колеги очаквам вашите мнения и препоръки. Най-вече вашите КРИТИКИ. Те ще са ми най-полезни.
                      Привет колега! Аз не се наемам да критикувам такав упорит човек като тебе . Явно ,освен че не те мързи, ти доставя удоволствие да се занимаваш. Малко се биха заели с такава задача...Моето мнение е, чеще стане добре и здраво от това, което видях на снимките. А това, че ще тежи малко повече, не мисля че би се отразило кой знае колко
                      Обаче се питам ,дали на някой му е хрумвало да направи изцяло нова рама и дали въобще е възможно...
                      Успех и спорна работа!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Обаче се питам ,дали на някой му е хрумвало да направи изцяло нова рама и дали въобще е възможно...
                        На много хора им е хрумвало, и вероятно все някой се е пробвал. Не съм забелязал обаче да има публикувани резултати на такива творения. Вероятно защото не са били за пред хора.

                        Иска се опит и оборудване. Ама като придобиеш опита, разбираш че да се заемеш с правене на изцяло нова рама, не си струва. Нито като цена, нито като време, нито като резултат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          Ами щом от Спарки няма критики.... продължавам напред!!!
                          Виж сега. Тук има много хора, доста по-разбиращи от железарство от мен. На мен ми се вижда добре, но не е задължително да съм прав.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            Малко се биха заели с такава задача...Е аз определено не съм от тях....Това е Лудост....поклон за начинанието

                            Коментар


                            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Привет колега! ...Обаче се питам ,дали на някой му е хрумвало да направи изцяло нова рама и дали въобще е възможно...
                              Успех и спорна работа!
                              На мен ми е хрумвало в най-дръзките си планове.
                              Не че неможе, ама тази игра надвишава моите възможности.
                              Ако имах знанията, опита, и най-вече условията и обурудването, щаях да се заема с изцяло копиране на шасито от А до Я. (Не че ще е разумно, но ей така за "спорта"). Едно чисто ново шаси струва около 3000 лв.


                              ПС. Опс. Спарки вече е казал неоходимото!
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Иска се опит и оборудване. Ама като придобиеш опита, разбираш че да се заемеш с правене на изцяло нова рама, не си струва. Нито като цена, нито като време, нито като резултат.
                                [/quote]
                                Това наистина е така. Просто съм много впечатлен от начинанието на колегата. Не съм голям специалист по железарската работа, но мисля че и това ,с което се е заел не е хич малко труд. Дано да стане.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X