Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    Колега,намери ли радятор? имам един почти нов от полски фиат,дай размери на твоя да го сравня,на външен вид са горе долу еднакви.......

    влез ми в профила,на картини и албуми там качих няколко снимки ,да не ти пълня темата.
    размерите са :дълж.вис.шир.-480х400х50мм.
    Благодаря ти за предложението и за информацията за радиатор на полски фият. Явно този вариант отпада. Моя е по-голям 500х460.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

      След едноседмично бякство от София, днес отново поработих.

      Ето мазилата с които намазах заварките миналата седмица:
      силикон
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:209b.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5094325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5094322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:202.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5094323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:203.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5094324

      грунд против ръжда, било нещо като Протекта ама немско.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:209.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5094329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:205.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5094326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:206.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5094327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:207.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5094328

      А с това напръсках кухините
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:209c.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5094330
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

        Днес мислихме да метнем купето върху шасито, но при последен оглед остановихме, че има още малко работа върху купето. Решихме да направим една "подстрижка" в най-задната част на купето. Хем още гнилоч ще изчистим, хем по-добре ще изглежда.
        Прикачени файлове
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

          колега имам терано1 дълга база сигорно е по зле одоло но това както виждам се прави проблема ми е за къде да хвана купето от горе и да го вдигна с лебетка за да изкарам шасито... ако го хвана през тавана с въжета дали ще издържи или ще се сгъне имам и люк което прави тавана по слаб. сподели как вдигна твоето купе благодаря предварително

          Коментар


          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

            За тавана не е сигурно че ще издържи. Още повече че тераното е доста по-тежко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

              Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
              колега имам терано1 дълга база ....проблема ми е за къде да хвана купето ...... за да изкарам шасито... сподели как вдигна твоето купе
              С крикове на праговете и опори(магарета) по малко, защото винаги има някоя забравена тръба, болт или жица и когато си съвсем убеден че е разделило душата и тялото, изтъркалваш от под него шасито ...от там нататък действаш според твоята екипировка колани отдолу и закачен на лебетка за тавана, отбор лепи момци, мотокар.....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                колега имам терано1 дълга база сигорно е по зле одоло но това както виждам се прави проблема ми е за къде да хвана купето от горе и да го вдигна с лебетка за да изкарам шасито... ако го хвана през тавана с въжета дали ще издържи или ще се сгъне имам и люк което прави тавана по слаб. сподели как вдигна твоето купе благодаря предварително
                Дядо Владо, беше изчерпателен.
                Първо повдигах с крикове за праговете, полека и непрекъснато гледаш дали всичко е разкачено. По време на вдигането на две места се оказа че не съм забелязал закъчени към купето кабели, добре че ги видях на време. Като се отдели на достатъчно голямо разстояние пъхнах омежду купето и шасито 2 достатъчно дълги греди, облегнах ги на магарета. После ту едната, ту другата с 2ва джака вдигаме купето до нужната височина и идърпаме шасито напред. В обратна последователност ще го слагаме. Слагането ще е по тягаво, че ще трябва да напасваме дупките на тампоните. Процедурата я правихме 2ма души.
                Ако имаш лебедка на високо ще е по лесно и сваляне и качване. Връзваш подложените греди с колани и бавно вдигаш. Но за тавана в никакъв случай.

                ПС. Когато започнем да го слагаме върху шасито ще се постарая да снимам за по ясно.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                  благодаря колеги бяхте много изчарпателни.. направо си бях готов да пробвам за тавана.
                  и успех с Ферозата ще следя внимателно зглобяването

                  Коментар


                  • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                    Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                    благодаря колеги бяхте много изчарпателни.. направо си бях готов да пробвам за тавана.
                    и успех с Ферозата ще следя внимателно зглобяването
                    Благодаря.
                    Още един съвет. Много снимай и си записвай къде какво разкачваш. Преди разглабянето снимай на всякъде и всичко. По време на разглабяне също. Снимките после много помагат при отремонтиране и сглабяне.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                      Кърпежите по купето:












                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                        Днес сложихме купето върху шасито. Оказа се по лесно от колкото очаквах:


















                        Задницата доста е вдигната с новите листове.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                          Я как е щръкнала! Гумите и малеят. Едни 235-ци ще и дойдат баш тамън.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                            Комплименти за добрата работа и търпението! А торсионите натягал ли си ги? Много добре изглежда.
                            Точно такъв ефект искам да постигна и на мойта без да слагам 31-ци...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                              Браво,вече и се вижда края на тази сага .
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • До: Монтаж на Фероза върху лебедка и други аксесоари.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Я как е щръкнала! Гумите и малеят. Едни 235-ци ще и дойдат баш тамън.
                                Вече и взех 225-ци. Като приключа ще ги сложа да видя с тях как изглежда.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X