Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
    От корееца,който бе шеф на Шератон, зная едно,че в Корея не долюбват Кията, и са за Хюндая. Мой приятел работи в сервиза на Хюдай и казва,че джипките са железни.
    Хюндай и Кия са в един холдинг от доста време. Даже някъде четох, че шеф дизайнера им е един.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Колеги,вчера си взех новите амортисьори и вместо днес да се занимавам със тях(не че имам особено желание защото ми е студено)жената по едно време ми вика:-А бе нещо ти свети по колата!Отидох да видя и установих че от дясно ми светят и трите мигача постоянно!Отворих задния и му свалих крушката като очаквах нещо да се случи,но не би.После свалих предния мигач и свалих крушката и пак нищо.Не съм свалял само страничния на калника.Помагайте с идеи,какво може да е?Явно някъде е замасило но не мога да открия къде,а и докато намеря бушона който прекъсва мигачите се наложи та свалях всички бушони,и обикновено в такива случай е последния,или предпоследния!Сега съм свалил бушона,ама лошото е че този бушон е и за паленето,та ако не го сложа не ще и да пали.Някой ако има схема и на бушоните,преведена на Български,също би могъл да ми е постне!Ще му бъда благодарен,та да не ми се налага при определена ел.авария да свалям всички бушони за да отстранявам проблема!!!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Ако замаси според мен няма да светят. По-скоро е нещо в ключа за мигачи или релето за аварийни.

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          А,пробва ли ги дали работя/мигачи и аварийни/?
          Kia Sportage - Руководство по сервисному обслуживанию, ремонту, эксплуатации - Киа Спортейдж
          Това е на руски,но има доста информация.
          Възможно е и ключа,да прави номера.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Не си споменавал да имаш аларма, но се случва да залепне релето на мигачите на самата аларма.

            От друга страна, мигачите трябва да работят само на контакт ... От къде ли се е взело захранването при изключен контакт? Всъщност аварийните работят и без контакт
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Нямам аларма,не съм слагал.Включвах авариините и работят,и мигачите работят като като включа десни мигачи,светят на импулс,но като прекъсне импулса не загасват, а остава тази като че малко по слаба постоянна светлина!А бе дяволска работа ви казвам!Е такова едно дребно нещо е в състояние да ме извади от равновесие!Днес един час разглобявах и вадих и събирах,а на всичко отгоре и щипката за бушоните изпадна някъде вътре до статичния педал в ляво и не можах да я намеря,та направо откачих!Опитах да сваля педала,ама да,ама не!Горният болт се отвърта а долният явно е бил във влажна среда и не ще!Полудех допълнително,ама айде това го зае......и.А и бързах.Утре ще извадя този ключ за аварийните,може да се окаже че е от там.Интересното е че предния ден се прибрах на село към 20.00ч.т.е в тъмно и след като я заключих нищо не светеше.сутринта също нищо не светеше и по някое време се е включ1ило само от някъде!!!Благодаря ви за идейте,на дедо Гошо че си е направил труда да качи този линк!Пенчо,знаеш ли къде се намира това реле,за аварийните да ме упътиш,да не си губя времето в търсене?

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Тъй като на последният ми въпрос никой не ми отговори,та да постна малко снимки за тези които не знаят къде се намира релето за мигачите и авариинитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5736695а то се намира в ляво под кормилния прът и за целта трябва да се свалят първо кората под волана,а след това и тази в ляво!Релето има две щипки отстрани които се притискат към него за да можеш да го извадишНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5736696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:35.0 КБ
ID:5736697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (8).jpg
Прегледи:1
Размер:31.4 КБ
ID:5736698Ето го и него.Не се досетих да снимам демонтажа на корите,но мисля че всеки един що годе сръчен човек може да се справи!
                Вчера пред Кауфланд забелязах че ми светят вече и левите мигачи,а като излязох от магазина в купето миришеше силно на пластмаса(бакелит),добре че не се е запалила колата!!!След което вече нямах задни мигачи,а само предни и странични.Релето не ми мирише на изгоряло,утре ще установявам да не са разтопили кабели зад бушоните.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  С извадено реле свети ли нещо по мигачите отвън?
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Не,не свети нищо,нито авариини,нито мигачи!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Ето го и виновника за състоянието на моите мигачиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5736815напразно ми беше разглобяването отпред под таблото!Проверих десния заден мигач онзи ден преди да предприема интервенцията по демонтаж на релето за авариините,но не проверих левия заден,а то се оказа че проблема е точно там,ето този модулНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5736818и добре че не се е запалил,че е много близо до тороидалната бутилка,пълна с 40л.газ!Бил е малкия дявол!!!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        И какво е това? Да не е някаква инсталация за ремарке?
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Незнам,възможно е,има монтиран теглич в Германия сваляем.На това нещо пише модул!Не съм проследявал кабелите дали водят към теглича!А защо ми задаваш въпроса,на другите Кии няма ли такъв модул?

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Незнам,възможно е,има монтиран теглич в Германия сваляем.На това нещо пише модул!Не съм проследявал кабелите дали водят към теглича!А защо ми задаваш въпроса,на другите Кии няма ли такъв модул?
                            Не съм ровил там,но ще проверя.Стана ми интересно,за какво служи това нещо?
                            пп Освен модул,пише ли нещо друго като номер?
                            Последно редактирано от georgipetkov64; 11-12-16, 21:22.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Ако не се монтира стандартно на Кии-те,ми е много интересно от къде ще го търся?!Аз си викам:-Утре отивам до някоя морга в Перник и ще ми го свалят от някоя Киа!А сега,какво се оказва,от трите най дългото пак.Ето какво пише на негоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6304.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5736919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:23.4 КБ
ID:5736921
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Ето го и от долуНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5736922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5736923Не обръщайте внимание на часа на публикациите,а и на часа на снимките,не е верен!Ха-ха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X