Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Те:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:guide-pcd.png
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5732497
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #77
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Благодаря Търти,значи утре пак ще меря,че съм мерил срещуположни ,ама от център до център,а на схемата за петица е от край до център!

      Коментар


      • #78
        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        На главина с 5 шпилки се мерят две съседни (от център до център) и умножаваш по 1.701, и това ти е PCD-то.

        Ма на КИАта е 5х139.7, или 5х5.5".
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          На Кията е 5х139.7, както каза колегата. Джантите стават от фероза, витара, самурай, нива, уаз и роки. За други не се сещам

          Sent from my Lenovo A328 using Tapatalk
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #80
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Джоу,Ванич,прави сте,139.7 е и при мен с вътрешен 100!Снощи ги мерих от център до център и се получава друго,та затова и питах тук.Търти е качил схема за мерене и днес мерих както е показано на схемата и излиза 139.7.Благодаря ви.

            Коментар


            • #81
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Ето какво причиних на хъба след като химическата индустрия на Германия и лугата им ми намекнаха че е излишно по хъба и заради което трябва да свалиш задължително капачката,за да можеш да отвъртиш имбусните болтове и да демонтираш целия хъб!Преди интервенцията представляваше товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5732666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5732667след малко рязане и пилене е товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5732668Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (9).jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5732669 и след боядисване със спрей!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (10).jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5732670Така са на ферозатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5732671 и са много по лесни за сваляне,а и болтовете на капачката са по големи и по лесни за отвъртане,макар и те да се чупят.Давам го като идейка,който иска може да си ги направи така.

              Коментар


              • #82
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Колега, поздравления за ентусиазма!
                Само да попитам - не е ли правилно на ръчните хъбове да се махнат капачките на джантите. Ти както си направил, ми се струва че ще събират много кал вътре и по-трудно ще се мие. Аз съм без капачки и не мисля да поставям.
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #83
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                  Колега, поздравления за ентусиазма!
                  Само да попитам - не е ли правилно на ръчните хъбове да се махнат капачките на джантите. Ти както си направил, ми се струва че ще събират много кал вътре и по-трудно ще се мие. Аз съм без капачки и не мисля да поставям.
                  По принцип си прав за калта,но зависи кой в каква кал ще гази.а и капачките лесно се свалят,ако се наложи при миене+ това аз я измих преди 3 дни за последно за тази година,после чак на пролет защото сега като започне снега и шляпавицата,до место живеенето ми няма как да се добереш без да се накаляш!

                  Коментар


                  • #84
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Колеги,на кията установих със съжаление че и предни и задни амортисьори са за сменяване,та вчера след като сложих зимни гуми,реших да си поръчам и амортисьори.Доста рових за да видя демонтаж и монтаж,но нищо не намерих!Порових се и на Сашо(Тигърчето)в темата че там има разчепкани доста неща покрай неговата Киа,но и там нищо не намерих!Има ли нещо характерно покрай демонтажа на макферсона и трябва ли нещо друго задължително да се сменя освен амортисьора?!Питам та ако трябва да го поръчам веднага за да не се бавя после да чакам още части,а веднага да пристъпя към сменяване!Че люля отпред,та знаели се!!!Също така втулките на горния носач от дясно са за сменяване,дали да сменя и тези от ляво?Намерил съм ги по десет лв/бр.Има някакво придърпване във волана при по висока скорост(90-100км/ч.)и при попадане в някаква неравност,та мисля че може да е от тези втулки на носача,за сега поне това съм установил че е поразбито.А може и от друго да е,давайте идеи какво да проверявам още.

                    Коментар


                    • #85
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Предни не съм сменявал и аз, въпреки че имам подозрения че десния е изтървал. Задните са лесни.
                      Колкото до придръпването във волана, ако е от втулки на носачи, би трябвало да го усещаш при подаване и отнемане на газ, независимо на коя предавка и с каква скорост.
                      Поне на леката ми кола така се усеща, освен трополенето естествено.
                      Не е лошо да провериш и кормилни накрайници и всички шарнири на какво дередже са.
                      Ако имаш разбити или хлабави горни, то повече ти уйдисва да си вземеш горни носачи комплект. По около 60 лв се намират. Че ако смениш само втулки и после се наложи и шарнири, то те са комплект с носача.
                      Долните се купуват отделно.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Зависи как ще се развиват болтовете. Моите като ги сменях вилицата не я свалях от носача. и при сглобяване използвай медна паста.
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • #87
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Сашо,незнам защо бях останал с впечатление че сваля предните пружини,та ти разгледах всичко по твоята тема и с моя скапан интернет,сума време ми отне!Както и да е,за сега това съм установил,само за втулките,но луфт в шарнира на носача не забелязах да има.Пак ще гледам.Много е интересно притрисането в движени когато едно от предните колела попадне на някаква неравност или дупка,за момент волана притреперва,и то доста осезаемо в ляво и дясно!А иначе съм намерил частите онлаин на добри цени,втулките на 10лв.амортисьорите с отстъпката на 45лв.че в Перник в един магазин ме изакълиха с цени от 120лв.Амортисьорите са газови,това хубаво ли е,лошо ли е,ще си покаже!Дано не се наложи да купувам горен носач,че и гуми купувах онзи ден и не ми остана никакво"време"!

                          Коментар


                          • #88
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Трябва да се развият по някакъв начин,че иначе няма сменяване на тия втулки.Ако трябва и рязане и купуване на нови болтове>Продават се по 3-4лв/бр.А каква е тази медна паста,да не е медна грес?!

                            Коментар


                            • #89
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Сашо,изпитвам трудност при диагностицирането по предницата.как е по добре да го направя,да отида на канала и с една щанга да започна да напъвам по предницата де що има шарнири и накрайници или ще препоръчаш друг метод?И друго,сега като се заигравам с амортисьорите,дали да сложа гресьорки където мога по шарнири и накрайници,че гледам на тази джипка за разлика от ферозата няма никъде!

                              Коментар


                              • #90
                                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Аз единият горен носач го смених целия, защото беше с разбит шарнир, а на вторият смеинх само втулките. От разбитите втулки, при мен носачът чукаше в шасито и се чуваше много гадно при неравности.

                                При първият носач, имах проблем изваждането на болтовете. Бяха като заварени във вътрешната втулкана тампоните. Гайката се отвъртя, но болта не излизаше. А точно тия болтове имат ексцентрик, с който се регулира наклона на колелото и не е хубаво да се режат без да имаш нови такива. В крайна сметка срязахме носача, за да спасим болтовете. Мен ако питаш не пипай здравите тампони. Не се знае новите с какво качество ще са.

                                За амортисьорите не съм сменял, но не ми изглежда сложно. Ще ти трябват скоби за пружини

                                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                                ...че и гуми купувах онзи ден и не ми остана никакво"време"!
                                Бива ли да не се похвалиш за такова нещо? Какви взе?
                                Последно редактирано от bullet_pk; 03-12-16, 21:13.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X