Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    На Киата антифриза е добре и въпреки всичко сега отивам за антифриз,истински и като се върна ще го подсиля!Ама на Ферозата беше замръзнал в радиатора и едвам я запалих!За сега и няма нищо,завъртя и отвори големи кръг и с нея ще ходя до Перник да я раздвижа.Но какво да ти кажа,сутринта в 5.30-6.00ч.някъде излезнах да припалвам и каквото пипна се чупи при -24.5гр.Първо се скъса жилото за предния капак на ферозата,после след като и падна акумулатора прикарах Киата да давам ток с кабелите и да изпъна кабела,че беше навит,той се счупи на две,не се скъса а се счупи!Сега се чудя как ще отварям на Ферозата предния капак за да сипвам антифриз.А бе да и се невиди и на зимата и на ниските температури,само бели!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Янко,да разпитам ли тук в Перник за мотор?Твоя е бензинов,нали?

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Тъй, тъй, с антифриза шега не бива. И в Пловдив стегна голям студ. Даже прибрах луканките в спалнята при мен, че да не замръзнат. Жената изгоних в детската, да не им посяга нощем

        Иначе мойта Кичка пали, както и лятото. Никакви грижи с горивото, нито на бензин нито на газ. Само акумулатора едвам развърта в студа. Ама то е, защото преди 2 години взех най-евтиния, който намерих. Вчера бях на погребение и безгрижно качи стръмния, снежен черен път до гробищата с новите Кумхо-та. Покарах доста по навяти със сняг, неопесъчени пътища. И гуметата се държат доста прилично в снега, в предвид, че не са зимни.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          ...
          Само акумулатора едвам развърта в студа. Ама то е, защото преди 2 години взех най-евтиния, който намерих.
          ...
          Не е от акумулатора.
          Ако си с 10WX или 15WX, и го прави само сутрин при първо палене, при тия температури е от маслото.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
            Янко,да разпитам ли тук в Перник за мотор?Твоя е бензинов,нали?
            Бензин,2.0-16 клапана

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Бензин,2.0-16 клапана

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
              О.к,разбрах!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Тази джипка не ме оставя на спокойствие и това си е!Днес,прибирайки се към махалата ми светнаха лампата за ABS-а и чек-енджина.Не стига че от както я имам ми свети брекето,а сега и това!Някой колега има ли идея какво може да е?Проверих спирачната течност,не е на макс,но не е и под минимум!Давайте съвети къде и какво да търся!!!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Тази джипка не ме оставя на спокойствие и това си е!Днес,прибирайки се към махалата ми светнаха лампата за ABS-а и чек-енджина.Не стига че от както я имам ми свети брекето,а сега и това!Някой колега има ли идея какво може да е?Проверих спирачната течност,не е на макс,но не е и под минимум!Давайте съвети къде и какво да търся!!!
                  Най-вероятно лед и сняг по датчиците.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Гоше(така ще се обръщам към теб,защото ако цифрата в края на аватара ти е набора значи си по малък от мен),прав си изглежда,защото тази вечер отидох да видя дали светят пак всички лампи по таблото след като запаля и се оказа че са се оправили от само себе си!Изглежда вчера отивайки да гледаме кукерите в центъра на селото,съм бухнал някъде в снега и съм ги нахвърлял със сняг след което докато гледахме кукерите са замръзнали и така(датчиците де)!Добре че се оправиха от само себе си че ми писна тези дни да се разправям и с Ферозата и с Киата!При тези ниски температури,или замръзва нещо,или се къса,или се чупи!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Валка, качвай Кияка на големи гуми и това е. Янко ще ти каже как става.
                      Аз с Феро не бих се разделил, въпреки наскорощните премеждия. Ако да е изгнил като консерва. Требе си трактор. Не ми се свиди всичката работа дето съм хвърлил по Ферозата, иначе бих опитал да направея Кияка така да върви.
                      Ама на моя са му малко конете.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Валка, качвай Кияка на големи гуми и това е. Янко ще ти каже как става.
                        Аз с Феро не бих се разделил, въпреки наскорощните премеждия. Ако да е изгнил като консерва. Требе си трактор. Не ми се свиди всичката работа дето съм хвърлил по Ферозата, иначе бих опитал да направея Кияка така да върви.
                        Ама на моя са му малко конете.
                        Малко вътрешна информация-гумите се продават заедно с джантите.Първо споделям тук.....-Оказаха се отличен размер за КИА.Нямат 7 000км.,на практика нови и са карани предимно в гората.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Малко вътрешна информация-гумите се продават заедно с джантите.Първо споделям тук.....-Оказаха се отличен размер за КИА.Нямат 7 000км.,на практика нови и са карани предимно в гората.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          Това са на Сашо гумите,и не са малко конете а магаретата много.
                          Искат сиЧката газ,без да ги жалиш!
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Янко,чест ти прави че ги предлагаш първо тук,във форума,защото тук решаваме много наболели проблеми,за които от друго място няма от къде да получиш информация!Отчитам предложението на Сашо за твоите гуми,но скоро купувах гуми на Киата,зимни които за сега ми вършат добра работа,тъй като не ми се налага и не смятам за сега да влизам в гората с Киата, а предимно я използвам като шосеен автомобил,още повече че в късната есен ми направиха някакъв път,за който не е необходимо за сега гуми Оф-Роад!А и моите лешояди като разбраха че съм продал Ферозата,не закъсняха с обажданията!Вчера единия дойде за хилядарка, а днес другия ми се обади за 600лв.Т а гумите са много хубави,и с удоволствие бих ги вземал,но имам други дертове за сега!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              По скоро,съвсем извън нашите теми тук,искам да ви попитам,че имам дилема,която до довечера трябва да реша,какво да изберем?Голф-3-ка с метан или Фиат Браво с газ.инжекцион,автоматик?Понеже и тук има хора врели и кипели на различни автомобили,ще съм благодарен ако изкажете мнение скоропостижно!!!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Я колега от окръга с киа супер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X