Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Колеги,честити празници и весело прекарване!Бъдете здрави вие и семействата ви,много щастливи с джипки по малко трошливи!!!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Тая кия не ме оставя на спокойствие!Тъкмо реших проблема с мигачите и от онези дни една сутрин да отворя задна лява врата и при вдигането на дръжката нагоре,нещо щракна съвсем леко и вратата отказа да се отвори!Бръкнах от вътре и с вътрешната дръжка се отвори!!!Помислих си че някой е пипал лостчето за подсигуряване за отваряне отвътре(возя внучката отзад) и при отворена врата го преместих в другата позиция и затворих вратата(пълен тъпанар),и сега не може да се отвори нито от вътре,нито отвън.Достъп до това лостче няма от никъде,та поне отвътре да я отворя и да разглобявам кората за да стигна до бравата,дръжката от вътрешната страна на вратата за да видя дали нещо има счупено,или нещо се откачи за да го отстранявам!Давайте акъл колеги как да отворя вратата?Със лист от ножовка подходящо запилен дали ще стане през уплътнението на прозореца?

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
        Тая кия не ме оставя на спокойствие!Тъкмо реших проблема с мигачите и от онези дни една сутрин да отворя задна лява врата и при вдигането на дръжката нагоре,нещо щракна съвсем леко и вратата отказа да се отвори!Бръкнах от вътре и с вътрешната дръжка се отвори!!!Помислих си че някой е пипал лостчето за подсигуряване за отваряне отвътре(возя внучката отзад) и при отворена врата го преместих в другата позиция и затворих вратата(пълен тъпанар),и сега не може да се отвори нито от вътре,нито отвън.Достъп до това лостче няма от никъде,та поне отвътре да я отворя и да разглобявам кората за да стигна до бравата,дръжката от вътрешната страна на вратата за да видя дали нещо има счупено,или нещо се откачи за да го отстранявам!Давайте акъл колеги как да отворя вратата?Със лист от ножовка подходящо запилен дали ще стане през уплътнението на прозореца?
        Чупи се самата дръжка при захвата. А номера с лостчелото за деца и аз си го направих, ама после я отваря друг и не знам как става лесно.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Това е кофти номер. Иначе, на моята отвътре не се връща добре лостчето за отваряне и като я затворя, после не ще и отвън да се отвори, докато не бръкна да върна вътрешното лостче.
          Явно ти се е счупило лостчето на външната дръжка, иначе отвън би трябвало да се отваря, дори при заключено детско приспособление.
          Виж в Ме G apart с, имаха такива и по спомен не бяха и скъпи, ама как да я отвориш, нямам идея...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Ако няма никакъв начин да проникнеш във вратата-постъпи вандалски-режи и дери кората на вратата. Такива кори надали се търсят много, даже съм почти сигурен, че хич не се търсят, та ще струва смешни пари от морга.

            Ама преди да режеш и късаш-все пак си намери такава кора, поне по цвят.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Счупила се е пластмасовата дръжка, вътре има две ушенца( мамицата им ) в които влиза една метална солета...абе, изобщо механизма на бравата е по-кретенски от този на жигула. Лостове, пружини, телове, въртоци, пластмасови вложки- това заема цялата врата. Купи си външната брава от някоя морга, новата е 70 кинта, и с много търпение може да си я смениш сам. Аз не успях, честно казано. В сервиза им отне около 1 час...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                Тая кия не ме оставя на спокойствие!Тъкмо реших проблема с мигачите и от онези дни една сутрин да отворя задна лява врата и при вдигането на дръжката нагоре,нещо щракна съвсем леко и вратата отказа да се отвори!Бръкнах от вътре и с вътрешната дръжка се отвори!!!Помислих си че някой е пипал лостчето за подсигуряване за отваряне отвътре(возя внучката отзад) и при отворена врата го преместих в другата позиция и затворих вратата(пълен тъпанар),и сега не може да се отвори нито от вътре,нито отвън.Достъп до това лостче няма от никъде,та поне отвътре да я отворя и да разглобявам кората за да стигна до бравата,дръжката от вътрешната страна на вратата за да видя дали нещо има счупено,или нещо се откачи за да го отстранявам!Давайте акъл колеги как да отворя вратата?Със лист от ножовка подходящо запилен дали ще стане през уплътнението на прозореца?
                Спокойно-същия номер го сторих и аз,като ми се счупи дръжката.
                Имаш минута работа....-събори облегалката да ти е удобно и да имаш лесен достъп до уплътнението на вратата,с една кръстата отверка демонтирай пластмасата,крепяща уплътнението,дръпни самото уплътнение нагоре.Така вече имаш място и с една подходящо-огъната кука проникни и бутни лостчето за деца.
                П.П.За по-лесно и точно намиране мястото на лостчето отвори здравата врата и гледай от нея точно къде трябва бръкнеш!
                Лесно е,тъй че споко....-успех!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Благодаря ви колеги за отзивите,прочетох всички.Коле,твоя вариант с"вандализма" ще бъде последен,даже се разрових и намерих задни кори на 9.20лв и на 10.40лв.!Прав си Сашо че при спуснато лостче отвън трябва да се отвори,то е да не може да отвориш от вътре!Изглежда са прави Ванката и Здравко че са се счупили ушичките на дръжката!Най добра ми изглежда тактиката на Янко,и утре ако не фукари толкова,че тук при мен е открито(800м.надморска)и духа та изнася ще пробвам този вариант и дано успея,ръкат съм,ражда ми ги главата,но по лесно е така като те упътят патили,вместо да откриваш топлата вода!!!А тук май всички отзовали се сте се сблъсквали със същия или подобен проблем!Мисля след като я отворя(а ще я отворя),ако наистина се е счупила,да я сваля и да я откарам на един приятел да я навари с едно дорниче за осчиците с алуминии,след което ще я изпиля и донаглася!Не ми се ходи по Пернишките морги,че тия там искат да купуваш само двигатели и скоростни кутии и като кажеш за нещо дребно все едно им бъркаш в джигера.Стигна ли да свалям,ще направя снимки на всичко и ще кача тука, да се знае.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Оооооооооо,чак сега прочетох в коментара на Здравко че дръжката е пластмасова,не съм и обръщал внимание до сега от какъв материал е!!!Значи ням,а да стане с наварка!!!Ще се купува от някъде!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Аз моите на Франко ги тунинговах с тел и поксипол. Това докато още беше "витарата". Оттогава колко бой е видяла, та стана на Франко, но дръжките си държат.

                      Та поразгледай ги, щом си ръкат може и да измислиш как да ги направиш по-здрави от оригиналните.

                      Щото оригиналните вече се счупиха, нали
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        На моята(на тати вече) е с метални дръжки и пак беше счупена като я купих. Смених си я сам, ама се оказа предна тази която ми пратиха и имаше преправяне. После 30мин. настройки да се затваря лесно, ама като не знае човек какво прави и го прави за първи път е така. Отделно, че доста трудно махнах старата заради винт който не се разви и изкривих захвата, та после го изправях до правилно положение и него 20мин..
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Така и ще направя Коле,веднъж да я захвана,щото на тоя студ хич не ми се работи!!!Ти казваш:-А бе парно нямате ли?Има,ама това трябва да се прави на отворена врата,и по принцип като работя вътре по купето,обичам да са ми отворени вратите за да мога да се търкалям по седалките и по пода,че корема взе да ми пречи да се сгъвам!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            ЧНГ на всички колеги,много късмет и без аварийни километри през Новата!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Въпреки че днес я припалих към 14.00ч. и я карах да пробивам път през 30см.сняг,току що при -20гр.едвам запали!Ще е безсънна нощ,страхувам се да не замръзне,я радиатор,я блока че от това по голяма беля няма!Не съм замервал антифриза ама имам уред и утре и това ще направя за да ми е спокойно,че цялата седмица го дават с такива температури!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Ааааа,подсилвай Антифриза поне на -30,че пръснеш ли я няма мотори никъде!

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X