Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    Сашо,изпитвам трудност при диагностицирането по предницата.как е по добре да го направя,да отида на канала и с една щанга да започна да напъвам по предницата де що има шарнири и накрайници или ще препоръчаш друг метод?И друго,сега като се заигравам с амортисьорите,дали да сложа гресьорки където мога по шарнири и накрайници,че гледам на тази джипка за разлика от ферозата няма никъде!
    Виж, аз усетих хлопането на долните шарнири като вдигнах колелетата във въздуха и клатех в посока нагоре-надолу. Чуваше се чукане и ги смених. Като разкачиш, може да разклатиш и кормилни накрайници и носачи и всичко. Понеже избивах и горните шарнири, и те се движат малко хлабаво, но не подчукват. Вероятно може и със щанга, но не съм пробвал.
    Имам един горен носач чисто нов. Ако искаш, ела и ще ти го дам.
    Аз рязко изгубих интерес към Кияка и мисля да го продавам.
    Не ти давам акъл, но аз предпочетох Ферозата.
    В комбинация с лек автомоил е много по-добре от уж универсалното решение да имам само Кия. Да, комфортна е за джип, но не става за лека кола, нито е равна на Феро като джип. Решително е в пъти по-трошлива от Ръждата.
    Ти си знаеш.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Павлине,защо режеш носач който струва 60лв.(по думите на Сашо),а не среза болтове които ги са и ги има по 4-5лв.Аз вчера ги намерих като резервна част за Кията!Друг е въпроса ако е разбит шарнира и трябва да се сменява целия носач!!!А с такива втулки(гумено-метални)какви ядове брах преди 5-6месеца при Ферозата на ресорите,бедна ти е фантазията,пробой,секачи и спрей за ръжди със смазващо действие!!!Болтовете избих,ама втулките така се бяха заварили за ресьорите за 23години че накрая ги изсекох със секач за да ги извадя!Знам какво ме очаква ако са се заварили болтовете!
      А нищо сложно няма при амортисьорите,пружините като нямаш скоби натягаш под носача с крик и връзваш с кофражна здрава тел,за да няма изненади и разглобяваш смело!
      А за гумите бъзикаш ли се с мене,кое му е за хвалба?Нали вече имам пътНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5736132Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (9).jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5736133и си купих зимни,че онзи ден наклона към вкъщи е 17-18гр.и пътя е като в тунел(усояк)замръзнал и лед и се наложи да спирам и да вкл.4x4 за да издрапам със гудиар вранглер АТ с които дойде от германия,вярно,не са с голям грайфер,ама всесезонки!!!Вчера същия участък със зимните гуми си го минах без проблем!ЛаниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (16).jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5736134 беше така и както влезнеха гумите в коловозите,лягаше на шасито и съм висял по три Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI5233.jpg
Прегледи:2
Размер:220.3 КБ
ID:5736135да дойде някой да ме извади!А Сашката се изказа за този участък че с неговите Кобри го минавал като на парад!Сигурно е така,но ас с кобри не съм бил никога и незнам.Много се отплеснах,със зимни гуми съм защото не мисля тази година да влизам с Кията в гората за да не я драскам,ада си карам само по новия път.Утре ще ги снима и ще кача снимки.гумите са Гудрайд,китайки са,но са меки и първите впечатления са ми много добри.За кал определено не стават!

      Коментар


      • #93
        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Сашо,интересното е че при мен не се чува никакво хлопане,а има вибрации във волана както описах,при неравности само!Другото ти становище за двата модела джипки е много вярно.Киата е много по сложна и капризна,както и за поддръжка,така и като проходимост!Единственото което ме радва при нея е много по голямото вътрешно пространство което за мен е важно защото ходя да пазарувам до Перник 2-4пъти в месеца и се връща ме с жена ми с по 8-10 торби куфландски,пълни до горе и във Ферозта няма място за нея(не че много ми е изтребвала)!Съгласен съм напълно с тебе,мненията ни съвпадат на 100%,ама за сега ще продавам Ферозата,самоч е пак ми направи проблем с паленето,уж се беше оправила като почистих буксата на температурния датчик!Пак се отплеснах!Благодаря за предложението за носача,но нека първо да проверя дали при мен са им здрави шарнирите,със сигурност и ще ти се обадя на лични ако ми трябва!
        Благодаря ви за отзивите и съветите!

        Коментар


        • #94
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Вибрациите във волана при неравност може да са и от втулките на паразитния хебел, само да кажа като опция.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #95
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Нико,ще правя още една проверка,може и там да има луфт,но не е болка за умиране!Намирах ги и тези втулки тези дни и не са скъпи за разлика от на ферозата където втулката струва 40лв.А и покрай ферозата така съм се специализирал в демонтаж и монтаж на паразитен че няма да ме притесни грам ако трябва да сменявам втулки на Киата.Благодаря за мнението.

            Коментар


            • #96
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              За нищо, аз втулките ги взех за по 3-4лв бройката, ако не ме лъже паметта, но още седят в гаража и чакат ред за монтиране, че има все други приоритети, а и моите не са съвсем заминали.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #97
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Като цяло, частите за Кия са една идея по-евтини от тези за Фероза, но пък последната се чупи по-малко.
                Странно ми звучи обаче една втулка, или втулки за паразитния хенбел, да струват 40 пари, като самия хебел комплект го купих на около седемдесет и нещо лева.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #98
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Втулката при ферозата е една и се предлага само метална като резервна част и наистина е 40лв. а целия хебел е 77лв.най тънко,при все че сега на ферозта оригиналния хебел е с полиуретанова втулка,или втулки,не мога да кажа категорично защото ми се вижда една цяла,а може и да са две като при киата,ама така хубаво да сливат че да се вижда като еднаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (33).jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5736227

                  Коментар


                  • #99
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                    Павлине,защо режеш носач който струва 60лв.(по думите на Сашо),а не среза болтове които ги са и ги има по 4-5лв.Аз вчера ги намерих като резервна част за Кията...
                    Е, точно де, шарнира беше разбит и бях купил нов носач. А болтовете ги имаше на сайта на Базис, но при позвъняване, казаха, че са свършили и ги очаквали след 10-тина дни.

                    От другата страна, късето бяха разбити втулките, болтовете излезнаха със съвсем леко почукване и смених само втулките.

                    Сещам се да те предупредя, да бележиш на какво положение са ексцентриците преди да започнеш да сваляш носача, за да можеш да си ги върнеш в същото положение после. Разбира се е силно препоръчително после да минеш стенд.

                    Относно качествата на Кия и Фероза - еми Ферозата е лека като бълха и е къса. С едни по-високи и по-агресивни гуми, няма какво да и се опре. Аз преди Кията имах, макар и за няколко месеца, чудесно Терано 2,7 ТДИ къса база. Хубаво, ама бях и с бебе на няколко месеца - колички, кошари, дрехи, памперси ..., постоянно се заривах в купища багаж. С моята Кия направо се родих. И не, защото е толкова добра, просто ми отговори чудесно на нуждите. Нямах пари за читаво дълго Терано и така ...
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5736229Те това са гумите,не се виждат много добре,ама ги накалях докато си дойда.А бе каквито такива,да не пързалят там че каква щейна бях от онези дни с Вранглера на едно заледено пътче с вкл.4x4 като тръгна на заден като шейна и едвам я удържах задна лява да не падне в ендека!!!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Фероза няма никакви шансове срещу Киа-(сравнени къси бази).Тези 2000 кубика+значително по-бързата трансмисия и ЛСД-диф си правят Киа-та доста Живо нещо...

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Фероза няма никакви шансове срещу Киа-(сравнени къси бази).Тези 2000 кубика+значително по-бързата трансмисия и ЛСД-диф си правят Киа-та доста живо нещо...

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk


                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Всичко е много относително. И двете джипки си имат предимства и недостатъци.
                            Аз си предпочитам булдозера, може би защото съм свикнал с него. В Кията, не успях да се влюбя.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Може би не си я лифтнал,гуми и попрежалил....-КИА по нищо не отстъпва на Фероза,даже напротив-/карам постоянно в комплект с Фероза и то с БМВ-мотор,1.8is/!
                              Иначе хората много се лъжат и то масово.....-като видят външния и вид,заоблените форми и започват едни изказвания.....-/даже един пич наскоро ми я сравнява с Хонда ЦРВ/!?
                              На Фероза са голям проблем ресорите,които са щатно под моста....-в коловоза заорават яко и дотам.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Не съм, Янко. Кията си ми е щатна със щатния размер гуми. Но мисля че дизел няма смисъл от никакви доработки с тия мизерни коне и проблемния мотор, макар да нямам ядове с моя.
                                Кията е по-комфортна и вози в пъти по-добре от Феро. Но онова работно добиче не знае назад. Претоварена, с ремарке или без, в жега и студ.
                                Носи големи гуми без проблем, дифовете са 5.28. Малко серийни джипки има с такова предавателно число. А сега с аплаузовия мотор 105 коня, прави пируети дори с калните гуми. Дива коза е. За ресорите си прав, но докато по вашия край е равнинно и се забавлявате да се набивате насила в коловози, то аз се кефя повече на безпътица, наклони и пресечени терени.
                                Ако бих имал Кия и да я прежаля, то ще е поне 128 коньовата, щото иначе ми се губи смисъла.
                                Но пак няма да върши работата на Феро с тия пружини отзад.
                                Ресорите ми са хеви дюти на Милнер.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X