Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Точно допълнително реле за мигачи за ремарке. Намерих схема за свързване:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E-Satz 13pol afc modul.JPG
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5736926

    Прекъсва кабела на мигача (Blinker). След това изходите за ремаркето отиват на изводи 1 и 4 на буксата - Blinker links и Blinker rechts. Разбира се твоята букса може да е различна
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Да, това е реле, което разтоварва( по скоро не натоварва) работата на релето за мигачите при закачена каравана или ремарке. Можеш спокойно да го изхвърлиш, но за да имаш задни мигачи, трябва да свържеш на късо извод L с LH и извод R с RH. И си провери инсталацията на теглича. Най- вероятно от там ти е прблема. Протрит кабел или проблем в буксата отзад. Даже, ако отстраниш проблема към предните изводи можеш да добавиш съответно и LZ и RZ. Така ще имаш мигачи и на ремаркето и без този модул. Но, те съветвам докато не намериш причината за стопяването да не го правиш.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Павлине,страхотен си,къде ги намираш тези тех.данни бе брат!Благодаря ти много!Много полезна информация.Насе,благодаря ти и на теб за супер полезната информация чрез която,ако не намеря такъв модул да мога да си оправя мигачите.За да бъда честен ще кажа че не разбирам грам от инсталации и без тази информация нямаше да кога да се справя,макар че предпочитам да го намеря този модул и да си го купя!Щом са го монтирали швабите,значи е полезен!Само ми е чудно,при това зверско стопяване и нагаряне,защо не е изгорял бушон,ами се е създала предпоставка за пожар в купето?
        Ето снимки на разглобеното реле където на една от снимките се вижда ръждичка на едната бубинка,на която според мен е натекло от някъде вода,или е кондезирало влага и за това се е получило късото!Разбира се сега ще легна отдолу да огледам кабелите,да не би да има наистина оголен кабел някъде.Скоро не съм закачал ремаркето на джипа,последно преди 20 дни го закачах!Ето и снимките,а смрадта от платката е страхотна!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5736935ето тука на дясната бубинка се вижда ръжда.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5736936Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5736937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI6310.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5736938

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Павлине,ако говориш за буксата на модулаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5736939,е същата като на схемата която си поснал,а куплухга на ремаркето е много интересен и за пръв път виждам такъв,в смисъл че е двоен и единия се поставя върху другия и се завърта!За да включа този на мойто ремарке,което е със стандартен куплунг,слагам втория на куплунга на джипа.Ще го снимам после и ще покажа снимки.

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Сега ходих да ровя моята,ами няма такъв модул.
            Но,нямам и оригинално поставен теглич.
            Може би има само на тези с теглич,знам ли какво са слагали.
            А буксата за каравана е изведена от задните светлини,и до сега съм нямал проблем.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Дедо Гошо(нали не се сърдиш че така се обръщам),то и тук като гледам буксата за модула,не мога да разбера кабелите които идват отпред,от таблото ли прекъсва и след товас отиват към стопове,мигачи и т.н, или отиват първо до левия стоп,след което ги взимат от там,прекъсват с този модул и отиват до куплунга на ремаркето?!Моля капацитетите в тази област да се произнесат!
              Иначе послушах Наско и по схемата на Павлин ето какво правих,но мигачи от зад не дойдоха, а пак само средни и предни и то като авариини светлини!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5736941Ето я буксата която се включва в модула,цветовете на кабелите са различни от схемата дадена от Павлин.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5736942от едната и от другата страна.Ето и как и слагах мостчетаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:2
Размер:27.0 КБ
ID:5736945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5736946и мигачите не дойдоха.Не знам ако наредя на клемата на срещуположните по едно такова мостче,дали няма да се получи?!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Виж с една пробна лампа дали въобще идват мигачи до буксата?
                Ако идват добре,ако не по-добре на майстор.
                Не ги пробвай на буксата едно срещу друго!
                Трудно ми е да го обясня с писане.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Ето номера на крачетата и цветове на кабелите на клемата към модула.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5736947Не искам да ви казвам колко усилия ми коства да напиша всичко с мишката!Нещо не ми се отдава този пейнт!

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    След като махна модула,предните мигачи нормално ли работят?
                    Имаш ги по отделно.
                    Ако искаш ми се обади?0899113720
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      И аз това щях да питам. Да не би да е изгорял предпазителя най-после?

                      Иначе, ако предните мигачи работят, то с пробна лампа, би трябвало на жълто-белия и жълто-зеления да видиш мигането ... Ако схемата ми не е вярна, то на някой от другите кабели трябва да излезнат мигачите ... На червения - постоянни +12V, кафавия трябва да е маса.

                      Ако разплетеш оригиналния сноп на стопа, то ще видиш кой кабел е прекъснат и кой цветове от буксата го прекъсват
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        И аз това щях да питам. Да не би да е изгорял предпазителя най-после?

                        Иначе, ако предните мигачи работят, то с пробна лампа, би трябвало на жълто-белия и жълто-зеления да видиш мигането ... Ако схемата ми не е вярна, то на някой от другите кабели трябва да излезнат мигачите ... На червения - постоянни +12V, кафавия трябва да е маса.

                        Ако разплетеш оригиналния сноп на стопа, то ще видиш кой кабел е прекъснат и кой цветове от буксата го прекъсват
                        Така мисля и аз,цветовете може и да не отговарят на оригиналната схема.
                        Но все някъде трябва да има мигачи на буксата.
                        На червения - постоянни +12V, кафавия трябва да е маса.За това му казах,да не ги мости едно срещу друго.
                        Аборт по тел. е трудна работа,дано успеем.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          А бе дедо Гошо,те вече по телефона започнаха да зачеват,та ние мигачите на една джипка да не докараме!!!Това в кръга на майтапа!Имам предни и странични авариини с нормален импулс,но мигачите лев и десен пак са предни и странични,но с ускорен импулс,все едно задните крушки са изгорели!Имам веригомер за 12V,мисля че ще ми свърши работата на пробната лампа!За това не се сетих одеве,ама аз ви казах че по отношение на инсталациите съм профан!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Питам отново,какво като дам на жълто-белия и жълто зеления като те нямат захранване от ж.червения и от кафявавия.Не трябва ли по едно мостче от ж.червения към ж.белия и едно от кафявия към ж.зеления и тогава едно м/ду ж.белия и ж.зеления?Какво ще кажете по въпроса?!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Аборт по телефона, можем и да не успеем да направим, ама късо съединение е много вероянтно да направим. По-полека с тия мостчета, че белята ще стане много лесно.

                              Първо се разходи из махалата и намери една такава или подобна пробна лампа на 12V. По левчетата или в някой жичкаджийски магазин. Струва не повече от 2-3 лв.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_933.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5736961

                              С нея няма да направиш късо по стоповете. Хвани щипката някъде за маса (някой метален болт захванат за ламарината на колата).

                              1. Както си хванал щипката за някой болт, докосни с върха Червения кабел. Би трябвало да светне лампата. Така ще си сигурен, че лампата работи и си хванал подходящ болт за маса.

                              2. Пусни левия мигач да си мига и започни да докосваш един по един изводите на буксата. Някъде трябва да започне да мига лампата. Запомни цвета на кабела.
                              3. Проследи снопа на буксата и виж къде отива въпросния кабел. Той трябва да е свързан за оригиналната инсталация на колата. Т.е за някакъв друг цвят кабел. Предполагам някъде близо до стопа
                              4. Този оригиналния кабел на колата някога е бил цял и е продължавал към мигача. При свързването на модула са го отрязали и двата му края излизат на буксата.
                              5. Вече си намерил оригиналния кабел (запомни му цвета). Както и свързания с него кабел на буксата. Някъде съвсем на близо до връзката на тези два кабела, трябва да откриеш другия край на отрязания оригинален кабел на мигача (по цвета). Съответно към него е свързан друг кабел от буксата. Намери му цвета.
                              6. Ей тези два кабела трябва да дадеш накъсо с мостче.

                              Знам, че стана много сложно. Но ако погледнеш схемата, която съм дал по-горе (дори и да не е точно същата), то търсиш двата края на червено-зеления кабел и съответно, прикрепените към тях кабели на буксата. Разбира се при теб цветовете на кабелите ще са различни. Сноповете ще са омотани с изолирбанд и няма да е лесно.

                              За всеки случай преди да направиш горното, провери да не са ти изгоряли и двете крушки едновременно. Историята помни и такива случаи.

                              Ако прецениш, че не е по силите ти, иди при ел. техник. Гледай да не запалим колата, че ще съм много виновен
                              Последно редактирано от bullet_pk; 12-12-16, 17:53.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Ходих да видя на моята,кабела за мигача е червено/черен на левия мигач.
                                Въобще нямам такава букса,има само една и влиза в задната светлина.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X