Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се развали по Киата днес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се развали по Киата днес?

    Здравейте, колеги! Джипката е Киа Соренто 2.5 140к.с. 2004г. При силно натискане на спирачките се усеща лека вибрация по педала и колата. При плавно спиране не се усеща. Да не би да са заминали накладките? По задните дискове има по 2-3 минианюрни браздички, но не ми се струва чак толкова фрапиращо. Предните са добре. Дайте мнение, моля.
    КИА Соренто, дизел 140к.с. 2004г.

    Коментар


    • От: Какво се развали по Киата днес?

      Смених двете бобини и датчик на коляновия вал, сега работи много по - добре, да не кажа даже, че не прекъсва. Има едно прекъсване в ниските на свободен ход, а китайското ODBII продължава да твърди, че има проблем с P0130 - Powertrain O2 Sensor Circuit (Bank 1 sensor 1). Да я сменявам ли тая пуста ламбда сонда и лесно ли се намира в магазините? Може ли дейстяително в нея да има проблем?

      Коментар


      • От: Какво се развали по Киата днес?

        Ами виж графиката на сондата на "живи данни".
        Ако не е забила на някакво напрежение и работи защо ще я сменяш?
        Обърни внимание и на буксата и-знаеш,напрежението там е много ниско и лесно може да има проблем,ако буксата не е наред.
        Виж и дебитомера!
        Като подадеш газ трябва количеството постъпващ в мотора въздух да се отчита.
        Казано с една дума поразучи го това LM-327.
        Че не е професионален тестер за диагностика е ясно,но в определени случаи помага...
        За това,което споделяш,че е останало като лек проблем с прекъсване на свободен ход причина може да е и скрито смучене на въздух отнякъде.
        Може да иска и лека донастройка на газовата уредба или чистене на дюзи-(газови,бензинови)....-трудно е от разстояние!
        Аз бих премерил и компресията-ако има големи разлики в показанията,каквото и да правиш празния ход никога няма да е спокоен!!!
        Последно редактирано от Янко Желязков; 17-01-19, 21:21.

        Коментар


        • От: Какво се развали по Киата днес?

          Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
          Смених двете бобини и датчик на коляновия вал, сега работи много по - добре, да не кажа даже, че не прекъсва. Има едно прекъсване в ниските на свободен ход, а китайското ODBII продължава да твърди, че има проблем с P0130 - Powertrain O2 Sensor Circuit (Bank 1 sensor 1). Да я сменявам ли тая пуста ламбда сонда и лесно ли се намира в магазините? Може ли дейстяително в нея да има проблем?
          Еййй, тия тия компове са ви разбъркали мозъците !

          Изключи сондата, ако почне да работи равномерно на празен ход, значи проблема е в нея.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Какво се развали по Киата днес?

            Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
            Смених двете бобини и датчик на коляновия вал, сега работи много по - добре, да не кажа даже, че не прекъсва. Има едно прекъсване в ниските на свободен ход, а китайското ODBII продължава да твърди, че има проблем с P0130 - Powertrain O2 Sensor Circuit (Bank 1 sensor 1). Да я сменявам ли тая пуста ламбда сонда и лесно ли се намира в магазините? Може ли дейстяително в нея да има проблем?
            Аз поръчвах от Алиекспрес. Пишеше Denso и изглеждаше такава. Буксата беше същата. Но кабелите бяха обърнати - тези на подгрева бяха на мястото на сигнала и масата, та се наложи да ги обърна. Та идеята ми е - ако сменяш, провери си кабелите дали съвпадат с оригиналните.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Какво се развали по Киата днес?

              Колеги, онзи ден ми се повреди десния хъб на Кия-та. Сега съм в търсене на нови ръчни хъбове.
              Някой да даде мнение за модел?
              Харесъл съм си едни от сайта на Вромос и са с 24 месеца гаранция.
              Други мнения???
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Какво се развали по Киата днес?

                Добри са и са най евтини.Ако левият ти е излишен и е като техните може да се спазарим,че баща ми му счупи капачката на неговия и го зацепихме постоянно.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • От: Какво се развали по Киата днес?

                  Карах с хъбове на Вромос-Явор 4 години.
                  Никакви проблеми за това време!
                  Онзи ден ударих единия и счупих именно капачката.
                  С щатните джанти на КИА съм (+45) и ръчните хъбове се явяват уязвима част-(показват се доста извън джантата).
                  Моите бяха AVM-(Китай) от 250лв.с капачки от някаква металокерамика.
                  Има и "AVM"-оригинални с по-здрави капачки,но са цена....
                  По тази причина реших да пробвам с Корейски от "Колос" с метални капачки.
                  С отстъпка ми дойдоха с транспорта общо на 250лв.
                  Ще приложа снимка след малко...
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 19-01-19, 14:41.

                  Коментар


                  • От: Какво се развали по Киата днес?

                    Моите хъбове са ето такива - https://international.warn.com/stand...sportage-60247
                    Нископрофилни, ако така мога да ги определя. Не излизат извън джантата!!! и стоят красиво, колкото и абсурдно да е това
                    Като взема новите, ще видим. Дано се окаже това причината.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Какво се развали по Киата днес?

                      Да-зная ги.
                      Удачен вариант са.
                      Предвид цената и факта,че се свалят за секунди не посмях да си заръчам такива...

                      Коментар


                      • От: Какво се развали по Киата днес?

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Предвид цената и факта,че се свалят за секунди не посмях да си заръчам такива...
                        Аз не съм ги поръчвал. Дойдоха си с колата. Явно в Италия някой е бил мераклия
                        Понеделник заръчвам от ВРОМОС пък ще видим...
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • От: Какво се развали по Киата днес?

                          Моите са същите като тези на Янко. От Колос бяха по 108 лв единия по спомен на промоция.
                          Три години вече, никакви проблеми с тях. Лесно се включват и изключват при всякакви условия, вода, кал, сняг, лед. зиме и лете.
                          А щом издържат на Янковия бой и каране, не ми трябват АВМ-и, ВАРН-ове и подобни по 250 лв единия.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Какво се развали по Киата днес?

                            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                            Моите хъбове са ето такива - https://international.warn.com/stand...sportage-60247
                            Нископрофилни, ако така мога да ги определя. Не излизат извън джантата!!! и стоят красиво, колкото и абсурдно да е това
                            Като взема новите, ще видим. Дано се окаже това причината.
                            Какво толкова се е повредило на хъба,и как така без да си сигурен че от него е проблема ще купуваш други?Сваля ли го да видиш да не се е замърсил и да се е спекъл?!

                            Коментар


                            • От: Какво се развали по Киата днес?

                              Описвам какво се случва - подаваш газ при включен преден мост и през няколко метра се чува глухо тупкане отпред вдясно. При спускане го няма. Сменихмеместата на левия и десния хъб, и сега при спускане се чува тупкане, а при изкачване т.е. подаване на газ няма никакъв звук.
                              Майстора каза че има нарушени шлици в хъба.
                              Ще се купят нови, и ще видим. Ако не е от тях...хм...ще се търси друга причина.
                              Ще пиша. То хъбовете не се знае на колко години са...дойдоха си с колата от Италия
                              Всъщност проблема се яви след доста буксуване в кал, но само буксуване. Никакъв тежък офроуд. просто стръмен кален път.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Какво се развали по Киата днес?

                                Аз купувах скоро само капачка от ОЛХ, с доставката от Варна излезна 45 лева. Работи перфектно и е метална.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X