Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Днес засякох и мойта-VITARA 2.0 W6,с гуми 215/65/16
    градско+малка разходка по черен път-12 на 100км.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Daihatsu Rocky 2.8D. Извънградско 10.5-11/100, градско 12-13/100, в гората 12-15/100.

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        След няколко месечно каране и изминати около 8000 км (предимно градско), твърдо мога да кажа, че мойто
        Discovery 2.5 TDi- 1989 дава 10/100 разход нафта в града.
        LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Opel Antara 2.0 CDTI 150 к.с. автомат (гуми стандартни 235/55 R1, 10тина дни каране 1100 изминати км, градско 17-24 л/100 км., извънградско София-Банско-София 10 л/100 км (основно 90-120 км/ч)
          Всичките данни са по компютър. По резервоар смесено даде 12 л./100 (ходенето на банско + 100 км. градско)
          Разхода ми се струва доста висок. В предишна тема бяха писали за същия автомобил 12-13 градско.
          Явно много зависи градското какво е, особено от 15ти септ. насам е ужас. Надявам се като понавърти малко километри да падне малко, че ми се струва по-лакома и от гоемите бензинови двигатели.

          Коментар


          • Re: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Колеги някои има ли наблюдение на разхода на Chevrolet Captiva ръчни скорости че на тези автоматоци 17 ми се вижда мношко а се двоумя м/у Captiva или Outlander.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от orlinsm Преглед на мнение
              Opel Antara 2.0 CDTI 150 к.с. автомат (гуми стандартни 235/55 R1, 10тина дни каране 1100 изминати км, градско 17-24 л/100 км., извънградско София-Банско-София 10 л/100 км (основно 90-120 км/ч)
              Всичките данни са по компютър. По резервоар смесено даде 12 л./100 (ходенето на банско + 100 км. градско)
              Разхода ми се струва доста висок. В предишна тема бяха писали за същия автомобил 12-13 градско.
              Явно много зависи градското какво е, особено от 15ти септ. насам е ужас. Надявам се като понавърти малко километри да падне малко, че ми се струва по-лакома и от гоемите бензинови двигатели.
              Да колега аз бях писал, но "градското" не е софийско просто спри-тръгни след час, но без задръствания. А имаме и по-нови данни: за 3600 км. при мноого здраво каране в чужбина - макс. скорост според gps 192 км.а километража показвал много повече и според зареждане от бензиноколонки не в BG средно около 10.5л/100км. за същата антара 2,0d. Не е много но тя е с купе на Зафира и 4Х4 тъй, че разхода е много приличен, а и забравих Автоматик е.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Моя джип Уаз 469 2,4 дизел Мерцедес ми харчи около 9-10 на 100 км нафта.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Че туй много ли е?!!!
                  Доста е.

                  При мен (същия двигател) за последните 30 хил. км според компютъра средния разход е 9.8.

                  Иначе, градско 12-13/100, софийско 14-15, селско/гористо 17-18 (при не-повече от 10% бавни).

                  Ама аз по принцип не обичам много усилие на десния крак

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Моя РР с 2.5 ТДС БМВ ме смая ходих до пловдив през шипка с много трафик /тирове/ а по равното не съм го натискал колко 100км/ч. и ми даде 8/100 много съм доволен. иначе градско 10-11 но не съм го засичал точно но съм доволен от машината много в смисъл че очаквах да е доста по-лакома а и за този комфорт и возия ... супер
                    [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Suzuki Lj 80, 800сс
                      10 на 100 газ градско

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        lada niva 1.7 карбуратор, газ
                        след като видях колко и струват частите въобще не я гледам колко харчи. иначе на газ през лятото на извънградско 10-11/100. без пресечен терен.
                        ЛАДА НИВА 1.7
                        Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          РР 2,5 ТДИ първо засичане, смесено (селско, междуселско, полянка) 10л/100км, за 600км налиях 62 литра нафта до горе. За градско ще кажа като ида до Софето с него
                          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Нисан Патрол 2.8ТД дълга база
                            В града при може да се каже по "бабешко каране" 12л/100
                            извън градско все още не съм го изкарвал понеже го имам буквално от 10дни, но ми мерише на 14л нормално каране
                            LZ1HRD

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                              Нисан Патрол 2.8ТД дълга база
                              В града при може да се каже по "бабешко каране" 12л/100
                              извън градско все още не съм го изкарвал понеже го имам буквално от 10дни, но ми мерише на 14л нормално каране
                              По-скоро трябва да е обратното-14 в града-12 извън.....

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Land Rover Freelander --дизел, 2.0 двигател на Rover - 1999 г. дълга база
                                Градско - 10 л. на 100 км.
                                Извънградско - 8 л. на 100 км.
                                Последно редактирано от priap; 29-10-07, 10:43. Причина: допълване
                                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X