Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Мицубиши Паджеро v6 3000 автоматик супер селект дълга база
    извънградско - 10.5/100 (95 Н) при скорост около 100-110
    градското зависи от моточасовете в задръстването.... между 14 и 17 л/100 . привключен темпомат разхода пада...малко

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      По логично е разхода да се вдига при включен темпомат.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        колеги карайте и се кефете
        Аз все още нямам 4х4 но ще споделя моя разход и ще олекна на доста от вас
        1. Ланча Либра 2.0 154 коня автомат - София - 13-15 в тези граници ми е разхода . Извън 8-10
        2. Пежо 307 2.0 16v HDI 136 коня - градско 7-9 , извън - рекорда ми е 5,2 от София до Благоевград и 5,9 до Търново, като не го жаля много, ама като го натисна и може и 7+ ама няма кои да ме изпревари , сега зимата загрява след 30-тина минути движение , колата е на година и 20к километра, просто си е нормално за дизел, бавно загряват

        Така като чета май мечтаният джип ще е Бензинов с една газчица , колкото и да съм против алтернативните горива

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          и аз започвам да се замислям за газ..... колкото до темпомата питах разни 'капацитети' какъв точно е случая. когато работел ( круиз контрола ) компа сам си определял алгоритъма който е най-удачен ( изкачване спускане и тн. ) та от там по-плавно подаване на газ и тн. и тн. та в крайна сметка било по-добре на дълго да се ползва....
          не знам до каква степен са верни горните твърдения, но си е голямо удобство и кеф
          поздрави!

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Свещите уж са добре, развиха ми само двете, но бих ги сменил но не знам с какви.
            Много добри впечатления от свещи NGK Iridium IX, вярно, доста са скъпи (25лв едната), но не очаквах при смяна на свещи такава разлика. Колата пали още по-лесно, по-стабилни ниски обороти и повече мощност при развъртане на двигателя до към 3 000 оборота (в по-високите не мога да усетя разлика, вероятно пак има де). Сега спокойно мога да си карам градско на 4-та и 5-та и пак колата да има ускорение, преди просто си сменяше звука, но промяна в ускорението почти не се забелязваше. Още чакам да покарам малко, че да направя наблюдения и над разхода, но имайки предвид явно повишеното КПД на двигателя очаквам малък спад. Заслужава си, особено на малолитражка, където всяка малка промяна може да се усети.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Колеги, видяхте ли заглавието на темата???
              Искам да Ви помоля за малко повече съобразителност, не можем да смогнем да чистим спама, да местим и коригираме мнения, опитайте се малко да ни помагате, като не ни пречите!
              Защо не си продължите приказката подходящото място за подобни обсъждания? (намира се най-долу на главната страница)
              LZ1PER

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Послушах един колега и изключих за половин час акумолатора, за да се нулира компютъра.
                После покарах около 150 км. джипа. Проверих за грешки-няма.
                Заредих до капачката и изминах 469 км. само извън града със скорост 100-120km/h, и заредих 75.7 л. Среден разход 16.2 л. на 100 км. БК отчете 14.8-пак лъже мамака му. Явно разхода не пада, карам много спокойно, а всичко на джипа уж си е наред.
                Сега тръгнах да посрещам Новата година и пак карам споко, но движението бе много натоварено. БК показва 15.8л. Не знам какво ще покаже, като заредя.
                Два резервоара издухах първия път минах 444 км. и заредих 77 л. А95 втория минах 495 км. и заредих 78 л., на различни бензиност. А уж резервоара ми бил 76 л., но винаги пълня до капачката. Среден разход 16,5л/100км., а БК показва 15,8 л/100км.
                А приятеля ми с антара БК му показва 12.6 л./100км.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  KIA Sportage 2.2 D 4 врати

                  Резервоар кол.: 47л.

                  Градско средно между 13-15л. (360-390км)

                  Извьн харчи около 12л. (410км.)

                  На 4х4 предполагам вече е 17л., защото изкарвам около 300км.
                  Nissan Patrol GR 3.0 TDi

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    За този малък джип ми се вижда множко, особенно и като е дизел. Преди години мой познат си купи КИА от първите спортидж и тогава бяха само 2.0 бензин и сподели, че смесено му гори 10-12л./100 км, ама той много я настъпваше.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Pajero 2.5 TDI '91
                      Исперих-София средно 8л/100км
                      В момента тествам една джаджа и очаквам да има понижение но ще видим

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        хюндай санта фе 2.2 дизел 186 коня извънградско при 90 км/ч 6 л/100км, падал съм и до 5.5 среден разход, софийско 10-11 /л/100км, при скорост над 150 км/ч 15-16 л/100км

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          "Тя е за заключване доста отдавна, ама все чакаме да се появи някой нов непознат на науката екземпляр и да се запише и тук"
                          По този въпрос не бих могъл да се съглася, от скоро чета форума с интерес тъй като имам желание да сменя автомобила си с джип и мога да кажа че се намира доста полезна информация в тази тема, въпреки че на дали може да бъде обективна все пак като погледнеш най-ниския и най-висок разход и си правиш някаква сметка, мен лично ме улесни доста в много въпроси.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            фронтера tdi 2.2 извън градско 8/100 градско 10/100 4x4 почти никаква разлика .Дава по голям разход само ако я настъпиш на магистрала 150/160км/h
                            Jeep Гранд Чероки 3.1

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                              фронтера tdi 2.2 извън градско 8/100 градско 10/100 4x4 почти никаква разлика .Дава по голям разход само ако я настъпиш на магистрала 150/160км/h
                              Извинете,че излизам от темата,ама дали си обърнал внимание при какви обороти е при 150км/ч?
                              ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

                              Коментар


                              • До: Re: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                                Terrano II 2.7 TDI(147 к.с -чип) градско, извънградско,магисртала 130-140км/ч,климатик,без климатик- все едно и също -10.5л/100км
                                на 4x4 незнам.
                                Имам същото терано, дълга база и гори повече. От къде е чипа, колко струва и какъв е ефекта?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X