Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    GWM Safe- 120 к.с 8-9литра/100км-при 100-120км/ч.
    10-12литра/100км-при 150-180км/ч извънградско.
    Градско 10-12литра максимум.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Cherokee 2,5TD 1996 г. 116 к.с.

      градско 12 л/100 км
      извънградско 10-12 л/100 км
      нормална скорост на магистрала 120 - 130 км/ч (с АТ гуми)

      Mitsubishi L200 2007г. 136 к.с.

      градско 12 л/100 км
      извънградско 9-10 л/100 км
      нормална скорост за магистрала 130 - 140 км/ч (с АТ гуми)

      имам и един фургон УАЗ с двигател от Форд Сиера 2,3Д, но надали ще е "полезна информация" за базата данни
      Зима иде

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от ivangun Преглед на мнение
        GWM Safe- 120 к.с 8-9литра/100км-при 100-120км/ч.
        10-12литра/100км-при 150-180км/ч извънградско.
        Градско 10-12литра максимум.
        Колега, извинявай но това не е ли с бензинов двигател 2.3 l и 101 к.с.? Така поне го показват на сайта на TS Motors (http://tsmotors.net/models/gw/index.html).

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от ivangun Преглед на мнение
          GWM Safe- 120 к.с 8-9литра/100км-при 100-120км/ч.
          10-12литра/100км-при 150-180км/ч извънградско.
          Градско 10-12литра максимум.
          Прочетох поста ти и си мислех да питам що за 4х4 е това, добре че колегата от горния пост е дал линк, но ми е невероятно този автомобил да се движи със 150-180 км/ч. и да гори 10-12л/100 км. Прекалено малко ми се вижда, а и според този сайт от линка макс. скорост е 150 км/ч.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Pajero 2.8 TDi Дълга База. 10.5 извън градско (140-150 км/ч) 9.5 (100 км/ч) и някаде 13-4 градско, на климатик още не съм го пробвал.

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Зравейте,колеги!
              Отскоро съм собственик на Сузуки Витара 96г. 2.0D с 5 врати и автоматични скорости!Като си я купувах,всички казваха,че ще гори иколо 8/100 нафта,но откакто я карам,вече два месеца,ми дава разход 12/100 без значение градско или извънградско!Иначе колата си пали и върви много добре без да пуши или нещо такова!Ако някой има такъв модел,да каже дали е нормален този разход и ако не е какво и как може да се направи,центрова или нещо такова!Ще съм много благодарен ако ме светнете!

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                За нисан терано 3000 Vшестак бензин 11извънградско 14-15 градско несъм го засичел точно ама кво ми пука ГАЗ няма да му сложа,искам да съм сигорен че ще запали при студено времв
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от kirona Преглед на мнение
                  Ако някой има такъв модел,да каже дали е нормален този разход и ако не е какво и как може да се направи,центрова или нещо такова!Ще съм много благодарен ако ме светнете!
                  Виж поста точно над твоя. По-голяма машина, по-голям двигател, а разходът по-малък. Вярно, че има и други фактори, но една диагностика няма да ти навреди

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Карам Форд-350 4х4, двигател 6000 кубика турбодизел. Дали е натоварен с ремарке или без ремарке ми харчи 12 -13 л. нафта при спокойно каране, при галене на газта. Но като го карам както аз си го карам разхода се качва на 16-17 л, но всички гъзета с БМВ, Фолксвагени и т.н ми дишат пушека

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Прочетох поста ти и си мислех да питам що за 4х4 е това, добре че колегата от горния пост е дал линк, но ми е невероятно този автомобил да се движи със 150-180 км/ч. и да гори 10-12л/100 км. Прекалено малко ми се вижда, а и според този сайт от линка макс. скорост е 150 км/ч.
                      Да, оригинално колата е 2,4 / 105 к.с бензин ! Преди да я купя се интересувах доста за този автомобил и други китайски марки,именно защото са китайски ! Казаха , максималната скорост е 130 км/ч.,което на мен ми е малко ! До 10 000 хил.км.,не съм карал бързо,тествах разхода, но след това натиснах и вярваре невярвате,колата изпълва километража на равен път-магистралата за Варна ! Електроната система е на Bosh , малко вдигнахме мощноста-софтуера променен-10-15 коня отгоре! С лекота се движи 120-150км/ч !! Когато ще пътувам ще филмирам километража и ако е вазможно ще ви го предоставя !!

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Прочетох поста ти и си мислех да питам що за 4х4 е това, добре че колегата от горния пост е дал линк, но ми е невероятно този автомобил да се движи със 150-180 км/ч. и да гори 10-12л/100 км. Прекалено малко ми се вижда, а и според този сайт от линка макс. скорост е 150 км/ч.
                        що 4x4 е това-виж това от Венецуела -
                        http://www.youtube.com/watch?v=Ys-QwxdRaRY

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Лъжат ли производителите за разхода на гориво?

                          Купувате си нов автомобил и неочаквано се оказва, че разходът му на гориво е по-висок от този, който сте очаквали и който официално ви е обявил производителят. Започвате да се чудите защо е така. Може би вие бъркате, като карате неправилно? Или пък самата кола има някакъв дефект?
                          Две от най-реномираните автомобилни издания - италианското Quattroruote и германското Auto Bild, се опитаха да намерят отговора. Техни служители изследвали 124 автомобила и забележете - при нито един от тях не са измерили разход на гориво, съответстващ на дадения от производителите.
                          Според Quattroruote най-малката разлика е при "Тойота" RAV4, която се разминава само със 17% от обявеното. Най-сериозната пък е при БМВ 118 d, там отклонението е с цели 47%. Средната разлика е някъде по средата - около 30%.
                          При изследването на Auto Bild резултатите са подобни, като най-голямата разлика е при "Мерцедес" G 55 AMG - 53%. Вместо отбелязаните в книжката на колата 15.9 л на 100 км колата харчи 24.3 л. Тук отличник е "Ауди" А6 с дизелов агрегат, който показал отклонение само от 4,6 %. Малко по-високи, но напълно приемливи са разликите при "Ягуар" XJ6, "Рено Клио", "Ланд Роувър" Freelander и "Пежо" 4007.
                          Излиза, че производителите лъжат, но не е точно така. Разликата между обявения от тях разход и действителния идва от начина на измерване. Нормите за провеждане на тестове важат в 50 държави, но се мерят в нереални условия - в лаборатория, където автомобилите работят на място върху валци. Тестът се провежда в продължение на 20 минути, за които се "изминават" около 11 км при средна скорост 34 км/час. Времето е разделено така - 13 минути се симулира градско движение, а за около 7 извънградско. При симулацията на движение в градски условия автомобилът се "движи" с различна скорост, като максималната е 50 км/час. Така "изминава" около 4 км при средна скорост 19 км/час.
                          Тези лабораторни тестове обаче имат малко общо с управлението на автомобила в реални условия. Няма как да се симулира реално ускорение при изпреварване, рязко спиране, дълго пъплене в колона и други подобни неща от улицата и пътя.
                          Наред с това тестовете се правят от производителите с изключен климатик и всяко друго оборудване, което може да окаже влияние върху разхода.
                          Въпреки това някои държави взимат мерки срещу производителите, ако те обявяват "лъжлив" разход на гориво. В Германия законът позволява на клиента да върне колата си, ако тя покаже с 30 % по-висок разход. За да се установи това обаче, тестът струва 3000 евро, които се поемат от клиента.

                          Модел----------------------------------Разлика в %
                          "Алфа Ромео" 159 1.9 JTD --------------------+ 28%
                          "Ауди" A6 3.0 TDi----------------------------+ 23%
                          БМВ 118 d------------------------------------+ 47%
                          БМВ X5 3.0 d --------------------------------+ 37%
                          "Ситроен" C1 1.0 ----------------------------+ 30%
                          "Фиат" 500 1.2 ------------------------------+ 37%
                          "Фиат Браво" 1.9 MJT ------------------------+ 34%
                          "Форд Мондео" 2.0 TDCi ----------------------+ 36%
                          "Форд С-Макс" 2.0 TDCi ----------------------+ 22%
                          "Нисан Кашкай" 1.5 dCi ----------------------+ 43%
                          "Опел Корса" --------------------------------+ 37%
                          "Рено Туинго" 1.5 dCi -----------------------+ 37%
                          "Тойота Аурис" 2.0 D-4D ---------------------+ 30%
                          "Toyota" RAV4 D-4D --------------------------+ 17%
                          "Тойота Ярис" 1.0 ---------------------------+ 33%
                          "Волво" V50 2.0 D ---------------------------+ 19%
                          "VW Голф" 2.0 TDI GT ------------------------+ 20%
                          "VW Пасат" 2.0 TDI --------------------------+ 34%
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Разхода, който пишат, че автомобилите имат не отговаря и това е вярно, но освен това и БК лъжат най безогледно. На тойота корола 2.0D4D лъже с повече от 1.5л/100км., Волво S80 2.5D БК показва повече от 1л./100 км.
                            За джипа ми Гранд 4.7V8 съм си направил таблица екселска и при всяко зареждане записвам данни според БК, изминати км., заредени литри и смятам разход за съотв. зареждане. БК винаги показва по-малък разход с между 0,5 и 1,2л. за мое успокоение.
                            Обаждах се на Тойота по тел за това несъответствие, отговорът беше ами всички лъжат, ние нищо не можем да направим.
                            А имах Рено Лагуна2 БК показваше много, много вярно, засичал съм по него некоректни бензиностанции.
                            Но явно като цяло автомобилните производители са го падкарали "през просото" /OFFROAD/.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              здравейте имам padjero 1 не мога да го засека точно но е някъде около 15/100 смесен разход дизел. Което ми се струва много.
                              0887632135-Краси

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Ъпдейт за разхода на Аудито ми поради затоплянето на времето замерих отново.
                                Иавънградско 12л градско 15 + зависи от задръстванията.Само поради студа разлика от 4 литра става въпрос за газ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X