Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Daihatsu Rocky 2.8D. Извънградско 10.5-11/100, градско 12-13/100, в гората 12-15/100.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      След няколко месечно каране и изминати около 8000 км (предимно градско), твърдо мога да кажа, че мойто
      Discovery 2.5 TDi- 1989 дава 10/100 разход нафта в града.
      LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Opel Antara 2.0 CDTI 150 к.с. автомат (гуми стандартни 235/55 R1, 10тина дни каране 1100 изминати км, градско 17-24 л/100 км., извънградско София-Банско-София 10 л/100 км (основно 90-120 км/ч)
        Всичките данни са по компютър. По резервоар смесено даде 12 л./100 (ходенето на банско + 100 км. градско)
        Разхода ми се струва доста висок. В предишна тема бяха писали за същия автомобил 12-13 градско.
        Явно много зависи градското какво е, особено от 15ти септ. насам е ужас. Надявам се като понавърти малко километри да падне малко, че ми се струва по-лакома и от гоемите бензинови двигатели.

        Коментар


        • Re: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Колеги някои има ли наблюдение на разхода на Chevrolet Captiva ръчни скорости че на тези автоматоци 17 ми се вижда мношко а се двоумя м/у Captiva или Outlander.

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от orlinsm Преглед на мнение
            Opel Antara 2.0 CDTI 150 к.с. автомат (гуми стандартни 235/55 R1, 10тина дни каране 1100 изминати км, градско 17-24 л/100 км., извънградско София-Банско-София 10 л/100 км (основно 90-120 км/ч)
            Всичките данни са по компютър. По резервоар смесено даде 12 л./100 (ходенето на банско + 100 км. градско)
            Разхода ми се струва доста висок. В предишна тема бяха писали за същия автомобил 12-13 градско.
            Явно много зависи градското какво е, особено от 15ти септ. насам е ужас. Надявам се като понавърти малко километри да падне малко, че ми се струва по-лакома и от гоемите бензинови двигатели.
            Да колега аз бях писал, но "градското" не е софийско просто спри-тръгни след час, но без задръствания. А имаме и по-нови данни: за 3600 км. при мноого здраво каране в чужбина - макс. скорост според gps 192 км.а километража показвал много повече и според зареждане от бензиноколонки не в BG средно около 10.5л/100км. за същата антара 2,0d. Не е много но тя е с купе на Зафира и 4Х4 тъй, че разхода е много приличен, а и забравих Автоматик е.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Моя джип Уаз 469 2,4 дизел Мерцедес ми харчи около 9-10 на 100 км нафта.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Че туй много ли е?!!!
                Доста е.

                При мен (същия двигател) за последните 30 хил. км според компютъра средния разход е 9.8.

                Иначе, градско 12-13/100, софийско 14-15, селско/гористо 17-18 (при не-повече от 10% бавни).

                Ама аз по принцип не обичам много усилие на десния крак

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Моя РР с 2.5 ТДС БМВ ме смая ходих до пловдив през шипка с много трафик /тирове/ а по равното не съм го натискал колко 100км/ч. и ми даде 8/100 много съм доволен. иначе градско 10-11 но не съм го засичал точно но съм доволен от машината много в смисъл че очаквах да е доста по-лакома а и за този комфорт и возия ... супер
                  [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Suzuki Lj 80, 800сс
                    10 на 100 газ градско

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      lada niva 1.7 карбуратор, газ
                      след като видях колко и струват частите въобще не я гледам колко харчи. иначе на газ през лятото на извънградско 10-11/100. без пресечен терен.
                      ЛАДА НИВА 1.7
                      Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        РР 2,5 ТДИ първо засичане, смесено (селско, междуселско, полянка) 10л/100км, за 600км налиях 62 литра нафта до горе. За градско ще кажа като ида до Софето с него
                        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Нисан Патрол 2.8ТД дълга база
                          В града при може да се каже по "бабешко каране" 12л/100
                          извън градско все още не съм го изкарвал понеже го имам буквално от 10дни, но ми мерише на 14л нормално каране
                          LZ1HRD

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от hilllti Преглед на мнение
                            Нисан Патрол 2.8ТД дълга база
                            В града при може да се каже по "бабешко каране" 12л/100
                            извън градско все още не съм го изкарвал понеже го имам буквално от 10дни, но ми мерише на 14л нормално каране
                            По-скоро трябва да е обратното-14 в града-12 извън.....

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Land Rover Freelander --дизел, 2.0 двигател на Rover - 1999 г. дълга база
                              Градско - 10 л. на 100 км.
                              Извънградско - 8 л. на 100 км.
                              Последно редактирано от priap; 29-10-07, 10:43. Причина: допълване
                              [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                LR Defender 90, 1990г., 2.5 ТД, 50kw /68к.с./
                                Имам го от 3 години. Редовно засичам разхода.
                                Среден разход - София, извънгрдаско, лов - 11-12, при 60-80 км/ч.

                                Hyundai Galloper, 1998г., 2.5 ТД, 73kw /99 к.с/
                                Имам го от 1 година.
                                Използвам го всеки ден и за риба
                                Среден разход - София и извънградско - 9-10, при 80-90 км/ч.
                                LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                                LR Defender 110 - 2003, TD5
                                Honda CR-V II - 2004, 2.0
                                тел. 0887 581 738

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X