Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С тези цени на дизела на всички джипки им е срамен разхода

    Коментар


    • Първоначално публикуван от disem
      С тези цени на дизела на всички джипки им е срамен разхода
      цитирам колега /от фирма-клиент/: Форд Ескорт 1.3 92г 13/100 бензин, градско Люлин-Младост... дали е срамно 2-тонен джип 2.5ТД да харчи 12-13/100 смесен разход
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • Ето ти елементарната сметка:

        Хюндай, Дизел 12л./100км. = 12л.х 1.80 лв. = 21.60 лв. на 100 км.
        Гранд, Газ 18л./100км. = 18л. х 1.01лв. = 18.18 лв. на 100 км. + 200 коня + автоматик + ОГРОМЕН въртящ момент

        Е, пак ли смяташ, че разхода ти е скромен?

        Коментар


        • не знам кой си продава МПС-то щото 4000сс му идвало множко

          да не говорим, че хюндая е реално 6+1 места и редовно се возиме по 2 семейства с него...

          между другото дизелът не е 1.80, а и защо не направиш сметката на бензин както си е фабрично Гранда
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • Щото върви на газ! Т.е. не смятам колко може да харчи, а колко харчи. А го продавам не защото е 4000 куб. а защото два и половина джипа са ни множко в семейството. Разумен разход е 10 л./100км. ГАЗ - затова продавам Гранда, за да взема нещо такова.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от disem
              Щото върви на газ! Т.е. не смятам колко може да харчи, а колко харчи. А го продавам не защото е 4000 куб. а защото два и половина джипа са ни множко в семейството. Разумен разход е 10 л./100км. ГАЗ - затова продавам Гранда, за да взема нещо такова.
              ами вземи си дизел, който харчи 5-6/100 и не се занимавай с глупости /АГУ-та/ да не говорим, че има и бензинови коли с разход 6-7/100
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                Първоначално публикуван от disem
                Щото върви на газ! Т.е. не смятам колко може да харчи, а колко харчи. А го продавам не защото е 4000 куб. а защото два и половина джипа са ни множко в семейството. Разумен разход е 10 л./100км. ГАЗ - затова продавам Гранда, за да взема нещо такова.
                ами вземи си дизел, който харчи 5-6/100 и не се занимавай с глупости /АГУ-та/ да не говорим, че има и бензинови коли с разход 6-7/100
                Предпочтам бензин. Знам че има бенз. коли с такъв разход, но са малки - трябва ми семейна кола все пак Въпреки, че ако не се продаде Гранда до рожденния ми ден 25.01. - става семейна кола

                Коментар


                • Първоначално публикуван от alex_markov
                  Младежи, темата не беше ли на кой колко му харчи "джипката" или аз бъркам нещо
                  има си "общи" и други подобни теми, не "оспамвайте" темата защото на мен лично ми е интересно на кой колко (ама реално) му харчи колата
                  Нисан Патфиндер мое каране щото може и пове4е и по малко градско 12.5 л. извън пак толкова на оффроад не съм го заси4ал ама Кавазакито ми там дава 13л./бензин 100 октана/ за 65-80км. сметайте си го щото на мен ми е трудно
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • Какво е това Кавазаки? Ако даваш инфо давай пълно такова! АТВ? Модел? Кубици?

                    Коментар


                    • модел от 2003 тоя е 2006 kfx 700c.c 49hp карбуратор 2x4 това е без тунинга с тунинг казват 4е ще намали 1-2 литра дали Engine Liquid-cooled, four-stroke V-twin, SOHC, four valves per cylinder with wet sump lubrication

                      Displacement 697cc

                      Bore x stroke 82 x 66mm

                      Carburetion Dual Keihin CVKR-D32

                      Starting Electric

                      Transmission Continuously variable transmission with forward, reverse and neutral

                      Final drive Shaft

                      Frame type Double cradle, racing type, high-tensile tubular steel

                      Front suspension / wheel travel Dual A-arms, coil-over shocks / 9.3 in.

                      Rear suspension / wheel travel Linkless swingarm, piggy-back reservoir shock, dual-rate spring / 7.9 in.

                      Front tires ITP® Holeshot® AT22x7-10

                      Rear tires ITP® Holeshot® AT22x11-10

                      Front brakes Dual discs with two-piston calipers

                      Rear brake Sealed, oil-bathed, multi-disc

                      Overall length 78.1 in.

                      Overall width 47.0 in.

                      Overall height 46.1 in.

                      Seat height 33.5 in.

                      Wheelbase 50.6 in.

                      Ground clearance At center of chassis – 9.6 in, at rear axle – 6.3 in.

                      Lighting Dual 45W halogen headlights, 5/21W taillight/brake light

                      Dry weight 516 lbs.

                      Fuel capacity 3.2 gal.

                      Footpegs Sport-style serrated

                      Color choices Lime Green, Meteor Blue or Black Marble

                      Good Times™ Protection Plan 12, 24, 36 or 48 months

                      Warranty 6 Months
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • Здравейте на всички!
                        Моята Витара 1.6 моноинжекция дава разход на извънградско 7.5 л/100км, а градско ми дава 10л / 100км. Мисля че е съвсем нормално за този клас джип. Какво ще кажете?

                        Коментар


                        • За мощността си Туарег V10 харчи доста добре.

                          около 14-15 градско, 10-11 при 130 магистрално. Среден около 13. Дизел.
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • Диско1 между 7 и 9л/100км.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Goro Преглед на мнение
                              Диско1 между 7 и 9л/100км.
                              Колега,
                              Направете си труда да дадете повече информация за колата

                              Мнения с половин изречение са безполезни.

                              Коментар


                              • Джипа е произведен преди повече от 17г.Вмомента е на около 230хил. км.
                                Когато сме в гората го карам не много екстремно ,на пътя 100-110 км/ч. Може повече но по принцип го експлоатирам на около 80 процента от възможностите.Със 70л гориво изминавам над 800км.Това за последните 2-3 години.Не съм го засичал само градско или само на дълго.В инструкциите за експлоатация дават разход при 90км/ч 6,5л,предполагам че е реално, но не ми се занимава да пробвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X