Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от ivo1970 Преглед на мнение
    Марински,
    Благодаря за акъла!
    Като ползвател на фрииландера искам да те питам според теб става ли Фриландера за кратък офф-роуд или катко казано за лов!
    Бързи бавни и т.н има ли и какво ти е впечатлението
    Няма бавни, има контрол за спускане по наклон. Първа скорост му е бавничка и става, но не е като с бавни. Карал съм го извън пътя на доста кофти места, но не на много кални места. Общото мнение е, че Фрилендъра на става за постоянен офроуд. Ако ходиш по 2-3 пътя да речем едни и същи и ако не са супер гадни мисля, че ще става, но честно казано, както си писал за лов - по-скоро не става. Там ти трябва Дискавъри.

    Нека пак някой колега да каже, по-запознат от мен, но мисля, че ако все пак се спираш на Фрий, модела 2.5, V6 е по-добър за офроуд. По-мощен мотор, виско муфата е друга, за раздатката не знам, но като гледам клипове извън пътя с Фрий, повечето са с 2.5 V6. Също без да претендирам за точност, мисля че с тази друга виско муфа е дизела ТД4 след 2001 година. За извън пътя ти препоръчвам тези 2 модела с хубави гуми, но на "културни" места и то рядко. Колата има 3-4 основни проблема, за които трябва да се среди. Има много изписано и даже тема обичайни проблеми на фрий или нещо подобно. Аз защитавам тезата, че ако се кара като семейна кола, лек офф и се следят тези проблеми - колата става. Ако ти трябва нещо яко за офроуд не взимай Фрилендър.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
      Марине, пасата който мисля, че имаш предвид е Б5.При него и при опелите (главно астрите около 2000-та год.)излиза около 3000лв.1000 за труд и 2000 част(втора употреба).
      п.п. А междо другото, на ФЛ сменя ли се инсталацията ?
      Колега, моля те дай малко повече снимки за обръщането на Пасат ако имаш разбира се. Аз съм оглеждал Пасат и на пръв поглед ми се стори доста трудно обръщането, но сега като гледам снимките се обнадеждавам...

      P.S. Инсталацията на фрилендъра обикновено се удължава, но може и да се смени като се намери от същия модел, което е дооооста по-лесно. Но пък моргите продават цяла инсталация за 300лв. Питал съм... Т.е. оскъпява се обръщането...
      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Нямам снимки за съжаление, но съм поръчал да ми направят(един познат се захваща скоро)
        По принцип е сравнително лесно обръцането на пасата.Както на Б5 така и на Б5.5 (те са почти еднакви де)
        Ако я правят в сервиз отнема около 2 седмици и скромната сума от 3к лв.Поне така ми казаха на няколко места


        п.п. Сега се сещам, че ми обясняваха, че нещо се режело по купето и се заварявало при пасата.Но не вярвам да е така щото ми го обяснява човек който не знаеше даже за кой модел говори а и не го е правил.
        Последно редактирано от amw; 17-03-09, 01:07.

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Здравейте колеги бих искал да ви попитам след като се обърне волана на автомобила, необходимо ли е да се мине на технотест и колко ще струва това?

          Благодаря ви предварително

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Първоначално публикуван от Hammer123 Преглед на мнение
            Здравейте колеги бих искал да ви попитам след като се обърне волана на автомобила, необходимо ли е да се мине на технотест и колко ще струва това?

            Благодаря ви предварително
            НЕ
            LAND ROVER Freelander 1.8 2000

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Предполагам процедурата по регистрирането е като за всеки друг автомобил.
              Докарваш, обръщаш волана, прашиш ГО, регистрираш в КАТ и след това каско.

              Ако бъркам поправете ме.

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Принципно някой от КАТ спомена, че можело да се минава Технотест, но ето какво ви съветват аз. Обратното на amw. Взимаш си колата от Англия и я регистрираш. Никъде не пише в документите къде е волана. След като си я регнал си я обръщаш. На никой, никъде не даваш отчет. Колата си има регистрация, застраховки, документи и след обръщането си е с ляв волан. Застрахователите не правят разлика като правят застраховката ляв или десен. Ако все пак те ви притесняват, правите гражданска, регистрираш, обръщаш и после Каско, но и преди обръщане да го направите техните оценки, мисля са си същите.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Аз мислех, че пишат, че е с десен волан колата.И за това по този ред сам ги изредил

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Нищо не пишат по тоя въпрос. Само данни за колата стандартни, както при всички. Скоро чух, че в Асеновград полицаи затворили гараж за обръщане и реално правили проблеми. Трябвало да се провери дали всичко е наред/явно Технотест/. Затова не знам ако отидеш в английски номера и документи и с ляв волан, дали случайно може да се заядат нещо. Мислех да проверявам тоя въпрос обстойно, но нали си обърнах моята, регистрирана е отдавна и не съм се занимавал повече. Иначе на някои места правят проблеми за фаровете на коли от Англия. Ако стана такъв проблем, вземаш едни назаем, регистрираш и после си връщаш твоите и си слагаш лепенките. Аз обаче си мисля, че най-доброто е да се регне с десен и после я прави. Никой не може нищо да ти каже, щото не се отбелязва с какъв волан е била, както казах/може да се види по номера на шасито, ама едва ли някой ще се занимава/. Пък и като ще се надлъгваме с катаджииите, винаги можеш да кажеш, че си я купил така и сигурно в Англия е обръщана.
                    Последно редактирано от marin199; 18-03-09, 16:36.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Момчета тук в София никои не гледа даже фаровете лично бащата вчера регистрира едно пежо 307 на братовчед ми и нямаше проблем за обръщането казаха че не трябва да се минава пак през кат понеже го нямали в базата данни
                      0-

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Кое нямат в базата данни колега ?

                        А иначе щом никаде не се описва в документите, с какъв волан е значи вариянта който каза Марин е по удачен Хем и каско ще си има да се спи спокойно .
                        Момчета някой да е чувал нещо относно обръщане на Патфайндер ?И по спецялно цените на частите?

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Няма как да изчета 11 страници по темата, затова се извинявам, ако някой го е казал преди мен, обаче:

                          В Лондон има 3-4 БГ сервиза, които предлагат услугата за около 1000 паунда, което по курса са около 2150 лева. Не съм сигурен, че цената включва части, но поне ще си карате с нормален волан през Европа, а и в Лондон е пълно в авто морги, които предлагат части на наистина ниски цени.

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Аз сега разбирам за това
                            Че е пълно с морги пълно е, ма то само части от коли с десен волан ?!
                            А и при всички положения според мен тия 1000 паунда са само за работата.

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Ето тук има една обява, която не е много изчерпателна: http://bghelp.co.uk/viewarticle.php?articleid=23699

                              Бяха повече, не знам защо не ги намирам...

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
                                Аз сега разбирам за това
                                Че е пълно с морги пълно е, ма то само части от коли с десен волан ?!
                                А и при всички положения според мен тия 1000 паунда са само за работата.
                                И аз така предполагам , за смяна на гарнитурите на главите на Range rover clasic 3.5 ,един българин, майстор ми искаше 500 паунда , преди 3 години .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X