Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от ricelme Преглед на мнение
    здравеите аз сум нов.Не знам какво му е на десния волан
    Напълно съм съгласен с колегата. Който може да кара, не го бърка от коя страна е воланът. Аз лично свикнах след двадесетина километра и не мисля изобщо за обръщане.

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от nyksanbg Преглед на мнение
      Напълно съм съгласен с колегата. Който може да кара, не го бърка от коя страна е воланът. Аз лично свикнах след двадесетина километра и не мисля изобщо за обръщане.
      Не искам изобщо да се заяждам. Много ми е чудно обаче, как се изпреварва ТИР на път без много дълги прави участъци когато си с десен волан.
      LZ1DWW

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
        Не искам изобщо да се заяждам. Много ми е чудно обаче, как се изпреварва ТИР на път без много дълги прави участъци когато си с десен волан.
        Много лесно се изпреварва - подава се ляв мигач и при необходимост се минава на по ниска предавка.

        А до колегат дето пише по нагоре че го е засякъл някъкъв с десен волан да му кажа че си е от шофьора а не от волана, мен всекидневно ме засичат разни недоразумения с ляв волан, но не правя трагедия.

        Карам Вито 2005г с десен волан и трябва да ви кажа, че определено ме прави много по спокоен и безопасен шофьор защото когато няма видимост просто не се напъвам както бих го правил ако е с нормален волан. И още нещо карането на лек автомобил с десен волан няма нищо общо с карането на ван или джип с такъв, аз лично не бих си купил такава лека кола за всекидневно возене.

        И накрая понеже повечето хора които тук се интересуват за обръщане не са карали такъв автомобил, а тепърва мислят да си купуват бих им препоръчал първо да купят джипа да го покарат поне хиляда километра и след това да преценят дали да го обръщат. Със сигурност повече от половината ще се откажат защото са свикнали и не им прави впечатление.

        И вервайте ми много по лесно се кара такъв автомобил в България от колкото в Англия - там като стигна на кръгово сърце не ми дава да зацепа на ляво.

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Първоначално публикуван от mantaman Преглед на мнение
          И вервайте ми много по лесно се кара такъв автомобил в България от колкото в Англия - там като стигна на кръгово сърце не ми дава да зацепа на ляво.
          Всичко друго разбрах колега от твоето мнение и съм съгласен, но и аз съм карал доста в Англия, ама това изречение не можах да разбера...
          Моля за дообяснение, че не разбрах смисъла...
          LAND ROVER Freelander 1.8 2000

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение
            Всичко друго разбрах колега от твоето мнение и съм съгласен, но и аз съм карал доста в Англия, ама това изречение не можах да разбера...
            Моля за дообяснение, че не разбрах смисъла...
            Като стигнеш кръгово в Англия Димчо почваш да се въртиш в кръгчето от ляво /по посока на часовниковата стрелка/, а в БГ разбира се въртиш от дясно /обратно на часовниковата стрелка/. Предполагам това е имал предвид колегата. То и десните и левито завои са странни по мъгливия остров и трябва да се внимава. Общо взето се свиква, но ако се хвърлиш да караш в Англия без опит по големите градове или където е натоварено си е кофти работата.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              ...

              "И вервайте ми много по лесно се кара такъв автомобил в България от колкото в Англия
              "

              То туй ясно ама това него разбрах, че тук било по-лесно от Англия да се кара такъв автомобил...
              LAND ROVER Freelander 1.8 2000

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Ми колко в нашия край 2000 лева

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  По точно, кой край е това? Би трябвало да се уточниш нали?

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение
                    Всичко друго разбрах колега от твоето мнение и съм съгласен, но и аз съм карал доста в Англия, ама това изречение не можах да разбера...
                    Моля за дообяснение, че не разбрах смисъла...
                    В България като се включваш на кръгово тръгваш на дясно /по посока обратна на часовниковата стрелка/, както вече би трябвало да си забелязал в Англия е обратно. И точно това имам в предвид че ми е терсене защото имам чуството че влизам в насрещното движение. Добре че там подходите за кръговото са добре направени така, че сами да те подвеждат на където трябва, че иначе като нищо някой път ще отпраша на дясно.

                    Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение

                    "И вервайте ми много по лесно се кара такъв автомобил в България от колкото в Англия
                    "

                    То туй ясно ама това него разбрах, че тук било по-лесно от Англия да се кара такъв автомобил...
                    В България се кара по лесно защото правилата и движението са нормални /по нашите виждания/ просто волана ти е малко в дясно и като караш докато свикнеш просто само внимаваш да държиш правилно платното защото е малко терсене и масово отначало хората карат по в ляво и автомобила стърчи извън осовата. Докато в Англия освен с това да свикваш че си от другата страна и да внимаваш да държиш платното трябва непрекъснато да мислиш и за разликата в правилата, да не говориме че в Лондон и другите големи градове на големите кръгови трябва много внимателно да следиш например от кой изход ще трябва да излезеш на кръговото за да се наредиш в подходящата лента за влизане че иначе става мазало и тн.
                    Последно редактирано от CarTest™; 11-09-09, 12:29.

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      След като изчетох повечето постове тук стигнах до извода че повечето хора си нямат и най-малка представа за какво става въпрос.Как някой сам щял да си обърне колата, как на някой щели да му вземат 100 лв.за труда(колегата със 100-те лева ти занаеш ли какъв труд е това?). По принцип си струва да се обръща масов автомобил а не както някой си мислят че ще си купят екзотика и ще я обърнат за 200 лв и 2 дни. В момента обръщам дирекция и ако трябва да описвам какво точно ще ви трябва няма да ми стигнат няколко часа да пиша, не всичко свършва с таблото, рейката и всичко е ок. Да не говорим че има хора който немогат да си сменят гумата а говорят за обръщане.

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Прав си, прави си
                        И колегата mantaman има доста странно мнение за движението в УК и в БГ. Аз карах до скоро кола с ляв волан в УК и такава с десен в БГ. Еми у нас си е по трудно да караш с десния волан.Може би е и до човек, някои свикват по бързо, друго по бавно но определено на по хубави пътища се кара по лесно та били те обратни на нашите.
                        Ма стига толко офф. Да питам някой дали има представа колко биха стрували частите за вектра 2004-2005та година, 1.8 бензин.

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Цената за труд е към 1000лв.Частите са от 500 до 2000лв за по масовите модели.За екзотика таблата са трудни за намиране.

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Първоначално публикуван от stoyan1 Преглед на мнение
                            След като изчетох повечето постове тук стигнах до извода че повечето хора си нямат и най-малка представа за какво става въпрос.Как някой сам щял да си обърне колата, как на някой щели да му вземат 100 лв.за труда(колегата със 100-те лева ти занаеш ли какъв труд е това?). По принцип си струва да се обръща масов автомобил а не както някой си мислят че ще си купят екзотика и ще я обърнат за 200 лв и 2 дни. В момента обръщам дирекция и ако трябва да описвам какво точно ще ви трябва няма да ми стигнат няколко часа да пиша, не всичко свършва с таблото, рейката и всичко е ок. Да не говорим че има хора който немогат да си сменят гумата а говорят за обръщане.
                            Колега, ще те опровергая само в едно отношение-САМ си обърнах волана на Витарата и това е напълно постижимо и от хора, които не са професионалисти, има доста кадърни хора в България, които са със съвсем различни професии, аз например съм телекомуникационен инженер, примерно...

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              И аз бях голям скептик по отношение на десните волани,щях да го обръщам на всяка цена,а сега да ми подарят частите няма да го направя,освен ако не реша да го продавам,тва си е мит че трудно се кара десен волан или е опасно,ако имаш малко мозък и не създаваш предпоставки за ПТП,нямаш грижи.
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Не е точно по темата, но днес чух, че застрахователните компании отказвали да правят застраховки(не Г.О.) на автомобили с десен волан.
                                Дали е така или е пореден слух?
                                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                                0889623098

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X