Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Ха, Това е в Кърджали.
    Хаха , верно , колата отзад е К регистрация . А аз си мислех , че е базик като онова с ремъка .

    Ами значи отговора на въпроса къде обръщат волани е даден - в Кърджали , търсиш човека с червеното Педжеро

    Но , 110% , че да караш така както е сега това Мицубиши , ще е 1000 пъти по-трудно отколкото ако си е оригинал .
    Последно редактирано от panaira; 13-08-08, 00:09.

    Коментар


    • #92
      До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
      Хаха , верно , колата отзад е К регистрация . А аз си мислех , че е базик като онова с ремъка .
      Педалите са обърнати като на учебните коли. Тоест не са обърнати а има и от двете страни.

      Коментар


      • #93
        До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Педалите са обърнати като на учебните коли. Тоест не са обърнати а има и от двете страни.
        Супер,са жена му ще маже да натиска спирачката,кото види зор...
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #94
          До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
          Хаха , верно , колата отзад е К регистрация . А аз си мислех , че е базик като онова с ремъка .

          Ами значи отговора на въпроса къде обръщат волани е даден - в Кърджали , търсиш човека с червеното Педжеро

          Но , 110% , че да караш така както е сега това Мицубиши , ще е 1000 пъти по-трудно отколкото ако си е оригинал .
          L200
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #95
            До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Здравейте колеги, някой намери ли сервиз където може да се направи операцията?

            Коментар


            • #96
              До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Първоначално публикуван от Миткооо Преглед на мнение
              Здравейте колеги, някой намери ли сервиз където може да се направи операцията?
              Специализиран сервиз , който се занимава само с обръщане няма . Ако си намериш частите , отиди при някои майстор(или няколко) и питай колко ще ти струва и дали ще се захванат . Ако пък си в час с автомобилите , намери си части и разглабяй и сглобявай . Не е невъзможна процедура , само сложността варира от марката и модела .

              Коментар


              • #97
                До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Ами предпочитам да я дам на човек който вече го е правил и има опит отколкото аз да си блъскам главата и накрая да се окаже че нещо не работи както трябва, въпреки че то гаранция няма. Иначе колите са Пежо 406 и Ситроен С5, една от двете. Части мисля че лесно ще си намеря втора употреба. Дали при тях е сложна процедурата?

                Коментар


                • #98
                  До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от Миткооо Преглед на мнение
                  Ами предпочитам да я дам на човек който вече го е правил и има опит отколкото аз да си блъскам главата и накрая да се окаже че нещо не работи както трябва, въпреки че то гаранция няма. Иначе колите са Пежо 406 и Ситроен С5, една от двете. Части мисля че лесно ще си намеря втора употреба. Дали при тях е сложна процедурата?
                  406-ци под път и над път . Един приятел смаза неговоти и искаше да докарвам от Англия някакво та да направим врътката , но докато го обсъдим и излезе купувач и го взе както си беше (кой знае , може да го е купил по същия повод). За Ситроена предполагам по-трудно ще намериш части тук , а и те са по-натъпкани с разни безобразни от Пежото .

                  При 406 не мисля , че ще береш големи ядове . Щом не искаш да се занимаваш , слагаш частите в багажника на пациента и обикаляш по сервизите , но съветвам те , питай за ориентирочъчна цена преди това , да не ти излезе камила с рога . А и се поинтересувай какво точно ще ти трябва .

                  Коментар


                  • #99
                    До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Виждал съм едно 406 с обръщан волан и честно казано, по-добре да не е била пипана таз кола...абсолютна трагедия, висящи жици, тапицерии, тракащо табло.
                    Тъй че подбирайте си майсторите.
                    Разправията не е малка и не бива да тръгвате с мисълта, че всичко става с хиляда лева и закарване на колата до майстора.

                    А обръщането на по-нова кола или на такава с доста екстри и електронни джиджавки обикновенно е доста по-трудна, защото има и доста кабелни снопове за смяна

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Един колега обръща 406-тица,то си е приключение-парното различно,кабелния сноп,и той.На вертикалния пояс,трябва да се пробиват други отвори,за педалите и да се затапват старите.И постоянно излиза още нещо което,трябва да се вземе от нормална кола.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Кабелните снопове са най-малкият проблем от техническа гледна точка. Другите "малки бели" с радиаторчета, жила, педали и т.н. могат да те накарат да съжалиш, че въобще си се захванал. Аз лично не бих се захванал с такава операция с неизвестен успех, за да спестя (теоретично) 500-1000 лева...
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Здравейте колеги. Имам една Фронтера 2,2 2000 год. Чудя се дали да и обръщам волана. Какво ще ме посъветвате. Аз нямам проблеми с карането. Докарах си я сам на ход от Англия, карам си я без проблеми в България дори и към морето през натоварените летни месеци. Проблема е, че искам да я продам. Давам я на много добра цена, но хората щом чуят, че е с десен волан и веднага се отказват.

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Ами направи груба сметка колко би ти струвало обръщането и крайната цена дали ще устройва евентуалните купувачи. Иначе рискуваш да си остане вечно твоя или да я продадеш на загуба. Във форума има човек ( isuzo), обръщал волан на Фронтера и може да ти даде най-точно инфо.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Ами чесно казано като гледам цените на които се продават невярвам, че някой ще иска да я купи като сменя волана, при условие че може да си вземеш на същата цена с нормална дирекция.

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Това и аз имах предвид...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X