Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Леко извън темата
    Защо колите с десен волан имат едно малко огледалце на предния капак от лявата страна

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
      Леко извън темата
      Защо колите с десен волан имат едно малко огледалце на предния капак от лявата страна
      Имат някои модели джипове, като Хайлукс, Паджеро и Трупър. Леки коли с такова не съм видял. Малкото огледалце, поне според това което съм чел и поне според това което се вижда в него е, да гледаш къде ти е предна лява гума, при тяхните условия на движение се пада външна(откъм края на пътя). Не върши кой знае каква работа това огледалце и го има само Японския внос.

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от panaira Преглед на мнение
        испоред това което се вижда в него е, да гледаш къде ти е предна лява гума, при тяхните условия на движение се пада външна(откъм края на пътя). Не върши кой знае каква работа това огледалце и го има само Японския внос.
        абе не, че от два дни ми е окото само в него, ама не е чак толкова излишно
        IMHO

        приятно ми е, че го има - може би някога някъде ще е безценнно

        не мисля да го махам

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Знам че коментара ми е тъп щото не съм се качвал в такъв джип ама как огледало дето е на предния капак над предната лява гума вижда какво става под него...?

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Това огледалце върши добра работа ако минаваш някъде където е много тясно .

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Първоначално публикуван от cerebral Преглед на мнение
              Знам че коментара ми е тъп щото не съм се качвал в такъв джип ама как огледало дето е на предния капак над предната лява гума вижда какво става под него...?
              е просто огледалцето не е плоско, а сферично, или по някаква друга стереометрия е огънато

              вижда, вижда, вЕрвай ми

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Интересуваме дали е възможно да се премести десения волан в ляв и колко ще струва?
                За Опел Фронтера КБ 2000
                Мерси предварително

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
                  нашият сервиз е обръщал воланите на 5-6 коли/джипове/бусове цената варира в зависимост от много неща но не под 1000 за труд може да стане и тройна за труд само сега имам тойота супра която продавам но явно заради десния волан няма реален купувач, а на практика е единствения екземпляр който се продава в бг вече обмислям варианта за купуване на нови части и обръщане на волана. от 5 месеца карам 3 коли с десен волан стига около 1 седмица за свикване после не прави впечатление за изпреварването всеки достатъчно разумен и внимателен шофьор ще се справи без проблем
                  колега, къде ти е сервиза в Пловдив и може ли тел. за връзка??
                  Пък ако си объщал Паджеро -направо ще е супер

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Първоначално публикуван от ivo1970 Преглед на мнение
                    колега, къде ти е сервиза в Пловдив и може ли тел. за връзка??
                    Пък ако си объщал Паджеро -направо ще е супер
                    Да не отговарям от чуждо има, но Паджерото се обръща много трудно. Поне така казват специалистите. Ето ти номер на Kaishin /Зарко/ - 0899 101 433, може да се обадиш също на Митко - 0898 697 106, който също се занимава с обръщане в Пловдив и който ми каза, че за Паджеро е сложничка процедурата.

                    Моя съвет към всички купуващи коли от Англия с цела да ги обърнат е, първо да проверят точния модел дали се обръща, какви части трябват, намират ли се и т.н. Има коли, които става много трудно и скъпо и други, които стават по-лесно, също коли, за които трудно се намират части и такива, за които по-лесно. Трябва да ви е ясно, че отдавна хората са светнати за далаверата с коли от Англия и не трябва да се бърза с взимането. Ако ще го карате с десен - никакви проблеми, но ако искате да обръщате, първо проучете нещата, купуването е най-лесно.
                    Поздрави и успех на всички с обръщането!
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      Да не отговарям от чуждо има, но Паджерото се обръща много трудно. Поне така казват специалистите. Ето ти номер на Kaishin /Зарко/ - 0899 101 433, може да се обадиш също на Митко - 0898 697 106, който също се занимава с обръщане в Пловдив и който ми каза, че за Паджеро е сложничка процедурата.

                      Моя съвет към всички купуващи коли от Англия с цела да ги обърнат е, първо да проверят точния модел дали се обръща, какви части трябват, намират ли се и т.н. Има коли, които става много трудно и скъпо и други, които стават по-лесно, също коли, за които трудно се намират части и такива, за които по-лесно. Трябва да ви е ясно, че отдавна хората са светнати за далаверата с коли от Англия и не трябва да се бърза с взимането. Ако ще го карате с десен - никакви проблеми, но ако искате да обръщате, първо проучете нещата, купуването е най-лесно.
                      Поздрави и успех на всички с обръщането!
                      Марине , много правилно го каза , даже бих казал че твой съвет е много правилен, но чудя се дали би могъл да ги споменаваш кои са най леките коли за обрещане и като цена за части и като труд ! и кои са най трудните и най скепите като цена и труд ??
                      хубаво би било ако помагаш някои колеги дето са решили да купят някоя кола ама още не са решили кой модел,
                      нещо да бъде ала топ 10 , и за лесните и за трудните, можеш ли да ни помогнеш за това ?
                      даже въпроса може и да бъде и към други колеги които биха ни помогнали с някой съвет на което им благодарим предварително.

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        наистина ще е добре, спец да си каже мнението!
                        Аз сум чувал, че Freelander-а се обръща най лесно и за около 2000лв. (особено ако е без клима)
                        Аз още не съм се решил, какво да е точно - само за лов или лов+ски,
                        така че една такава инфомация за обръщне ще ми е мноого полезна.

                        Колебая се между Фероза (само за лов) и Шогун -97 gls \dlx за лов и ски!
                        (като Шогуна е английски)

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Ще споделя това, което сме коментирали с приятели, като подчертавам, че аз не съм специалист в тази област. Фрилендъра става със сравнително малко части за цена може би около 2200 лв всичко. Дискавъри също става, но там трябва табло. Пежо 307 ставало също добре, 406 е по-трудния вариант о 307, VW Пасат/4та серия, сигурно и другиет стават/, Опел Вектра/междинния модел, произвеждан от 1996 г. някъде/, предполагам, че и Астрите ще стават, Фронтери съм виждал обърнати, ML също казват, че с нужните части стават добре. Чувал съм и за други, но наистина нека някой с опит да каже. За тези коли горе/с изключение на Фрилендъра/ трябва и табло освен другите неща, които общо взето са рейка, неща по климатик - ако има, ел. инсталация е добре да има - на повечето се преправят, но е доста труд.

                          За Паджеро и Чероки съм чувал, че е доста сложно и свързано с компромиси обръщането - рязане на купето под таблото, някои сложни задачи с предното окачване. E класата на Мерцедес, последната/не най-новата, която сега излиза/ също ставала много трудно.

                          За Фрилендъра казвам от личен опит, че става перфектно, Вектра и Пасат също съм виждал добре направени. За другите знам от приказки с познати. Сигурно има още доста коли, които стават добре. Аз мисля, че за Витара има доста части и ако става е добър вариант. Всичко зависи за какви пари може да намерите части за всяка отделна марка, за която няма пречка или не се прави сериозен компромис със сигурността при обръщане. За пример ще ви дам, че за разпространена кола, като Опел или VW може да си намерите частите за около 1000 лв, а за Фрилендър, където ви трябва 2-3 неща може да ви искат цена 1500 лв. Всичко е относително.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Марине, пасата който мисля, че имаш предвид е Б5.При него и при опелите (главно астрите около 2000-та год.)излиза около 3000лв.1000 за труд и 2000 част(втора употреба).






                            За пежата мисля, че частите бяха по скъпички.Един познат обръща 406 и в пежо му бяха искали около 2700лв за таблото.Та го беше намерил втора употреба за по малко пари но пак си беше скъпо.


                            п.п. А междо другото, на ФЛ сменя ли се инсталацията ?

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение

                              п.п. А междо другото, на ФЛ сменя ли се инсталацията ?
                              Не се сменя, само се премества. Може би имаше и малко удължаване, но за Фрий питай в темата има няколко човека обръщали по няколко Фрилендъра. За 406 мой познат работещ в Пежо ми каза, че било трудно нещо си. Дали беше под таблото, дали нещо по рейката, не помня, но каза, че 406 има нещо доста по-сложно от 307. Иначе частите да ти кажа е както ги намериш. Всеки те цака както му паднеш.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                                Ще споделя това, което сме коментирали с приятели, като подчертавам, че аз не съм специалист в тази област. Фрилендъра става със сравнително малко части за цена може би около 2200 лв всичко. Дискавъри също става, но там трябва табло. Пежо 307 ставало също добре, 406 е по-трудния вариант о 307, VW Пасат/4та серия, сигурно и другиет стават/, Опел Вектра/междинния модел, произвеждан от 1996 г. някъде/, предполагам, че и Астрите ще стават, Фронтери съм виждал обърнати, ML също казват, че с нужните части стават добре. Чувал съм и за други, но наистина нека някой с опит да каже. За тези коли горе/с изключение на Фрилендъра/ трябва и табло освен другите неща, които общо взето са рейка, неща по климатик - ако има, ел. инсталация е добре да има - на повечето се преправят, но е доста труд.

                                За Паджеро и Чероки съм чувал, че е доста сложно и свързано с компромиси обръщането - рязане на купето под таблото, някои сложни задачи с предното окачване. E класата на Мерцедес, последната/не най-новата, която сега излиза/ също ставала много трудно.

                                За Фрилендъра казвам от личен опит, че става перфектно, Вектра и Пасат също съм виждал добре направени. За другите знам от приказки с познати. Сигурно има още доста коли, които стават добре. Аз мисля, че за Витара има доста части и ако става е добър вариант. Всичко зависи за какви пари може да намерите части за всяка отделна марка, за която няма пречка или не се прави сериозен компромис със сигурността при обръщане. За пример ще ви дам, че за разпространена кола, като Опел или VW може да си намерите частите за около 1000 лв, а за Фрилендър, където ви трябва 2-3 неща може да ви искат цена 1500 лв. Всичко е относително.
                                Марински,
                                Благодаря за акъла!
                                Като ползвател на фрииландера искам да те питам според теб става ли Фриландера за кратък офф-роуд или катко казано за лов!
                                Бързи бавни и т.н има ли и какво ти е впечатлението

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X