Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Това,че не излизало изготни хич не е така.Печели се и то баямити от една кола само.Пример:на един приятел баща му докара пасат 4 с десен волан за две хиляди евро(което се пада малко под четири хиляди лева).Обръщането в България знам,че става за максимум 2 500 лева с работа и части.После го продава за около десет хиляди и ето четири хилки е на печалба.(правя груби сметки,някой да не помисли,че така стават работите).При още по-новите коли(джипове) печалбата може да е още по-голяма.А това с обръщането може да е на печалба,но иначе не е препоръчително,защото се намалява здравината на колата при челен удар.
    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
      защото се намалява здравината на колата при челен удар.
      На какво точно се дължи този ефект, според Вас?
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        На какво точно се дължи този ефект, според Вас?
        Наи вече на маисторите- от 100 маистора 98 коват яко с чука- важното е да вземат парите .В Бг всички знаем техническия преглед е ала бала и просто няма кои да хване ако несто не в ред.

        И аз сте поспамя малко - до преди 1 месец и аз бих казал че щ обръщам ако имам обратна ,но вече не-трябваха ми 10 мин и не ми првеше впечатление че съм от другарта страна.
        Признавам си че на първо време бих взел само автоматик - много ми е криво да превключвам с лявата ръка ама пък цените на колите на острова са супер дори и тия с автомат са евтини ......

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Не правете неподготвени общи изказвания. Както ще напиша за 10ти път - Всеки модел е специфичен. Ако някой иска да докара един ляв Фрилендър и да сравнява с моя, който е обръщан и реално пак е ляв. Ако ми докаже, че моя е по-слаб при челен удар взимам 3 каси бира и се извинявам. Няма обаче как да стане, щото по ламарините нищо не се пипа. Просто се местят едни планки от дясно в ляво. Друг е въпроса, че при някои модели се режат ламарини, като в един случай съм виждал дори колата да е по-сигурна и подсилена от преди /поне така изглеждаше и беше правена от грамотни хора/, но разбира се ще има неграмотни майстори, които да я "отслабят" с работата си. Накрая пак да кажа - Не говорете за обръщането ОБЩО, че става смешно. Говори се за конкретен модел.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
            На какво точно се дължи този ефект, според Вас?
            Ами според мен шасито си е конструирано за десен волан и когато се сменя кормилната кутия това разваля равновесието,което инжинерите на съответната марка са изчислили,че при десен волан трябва да е еди как си,а когато се смени волана от лявата страна се разваля цялата конструкция и здравина на предницата на колата.
            П.П. Това си е лично мое мнение
            Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
              Наи вече на маисторите- от 100 маистора 98 коват яко с чука- важното е да вземат парите .
              Още когато работих само с Жигулита и Москвичи, на слабонервни клиенти им бил забранен достъп в рем.зоната

              Първоначално публикуван от radoslav94 Преглед на мнение
              Ами според мен шасито си е конструирано за десен волан и когато се сменя кормилната кутия това разваля равновесието,което инжинерите на съответната марка са изчислили,че при десен волан трябва да е еди как си,а когато се смени волана от лявата страна се разваля цялата конструкция и здравина на предницата на колата.
              П.П. Това си е лично мое мнение
              Наистина ли си мислиш, че шасито се проектира в два варианта, и се произвежда съответно? Във времето когато водещи производители си менкат платформи, двигатели, трансмиссии и прочие. Оставяйки за собствено производство само лицеви панели и интериора....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Още когато работих само с Жигулита и Москвичи, на слабонервни клиенти им бил забранен достъп в рем.зоната



                Наистина ли си мислиш, че шасито се проектира в два варианта, и се произвежда съответно? Във времето когато водещи производители си менкат платформи, двигатели, трансмиссии и прочие. Оставяйки за собствено производство само лицеви панели и интериора....
                Ами да се проектира в два варианта от самия производител не,но в страните,които се кара с десен волан като Англия някои модели се правят по-специфично.Давам пример:модел на тойота с ляв волан и същия модел с десен волан,този с ляв волан си се прави от завода производител,а този с десния се прави и сглобява от англичани.Имаше в един епизод на пета предавка точно сравнение между двата автомобила,но за съжаление немога да го намеря.
                Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Колега RADOSLAV 94 , искам само да ти споделя за Пасат 4 , понеже лично го обръщах. Илезе ми 4200 лева- преди две години , научих всички морги в България и 3 месеца се побърках от главоболия . Искам да уточня , че исках да се направи перфектно - за себе си , едва ли не да не се познава ,защото колата беше на 30000 мили , най-висок клас на изпълнение и я купих от Германия / с немски бриф и сервизна книжка от летище на Британските ВВС в Германия/ . Първо няма никакви отвори за ляв волан на легена-сваляне на всичко + преден прозорец , хидравлика и т.н. Смяна на легена , кормилнакутия , нови тръби хидравлика , нови педали - газта е електронна без жило , а за климатроника да не говоря- има 4 двигателчета за клапите , които са коренно различни и въздуховодите изобщо не пасват в заключение-цяла зима си с изпотени стъкла , пълен екшън.Таблото трябва да е точно от същия модел като екстри иначе няма как да закачиш нищо . Нов мокет , стъпенки ,жила -преден капак , 4 елстъкла - нови 2 машинки предни врати + централа + 4 броя тапицерия за врати , защото управлението за четирите е от дясно , нови чистачки +машинка защото другите вартят обратно , рамената не стават и пред теб не чистат. Това са нещата които се сещам , имаше и още други изненади , но след каране 1 година я продадох защото от изпотяване на стъклото , тропане в таблото и други подобни останах без нерви. Аз лично повече за нищо на света няма да обърна волан та дори да имам една цяла същия модел за части.

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Еми ето заради цялата тая разправия в сервизите направат повечето работи набързо и не внимават,но ти щом си искал да не се личи вече си си поиграл доста,което разбирам от това,което си сменил.Но струва ли си да минаваш през сичките тея "мъчения" и наистина оказа ли се,че този пасат е по-евтин да бъде докаран с дясна дирекция и да се обърна на лява?Това искам да разбера.
                    Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Първоначално публикуван от goro f Преглед на мнение
                      ....
                      Ето това е пример за говорене за отделен модела, а не общо. Спецификите са десетки при различните модели, а дори и при различното оборудване както става ясно. Има коли, на които обръщането ще излезе 2 пъти стойността на колата, да не и повече. Има обаче и такива, които общо взето стават добре и си заслужава да се захване човек. Решаващ фактор са и частите. Бях писал преди мисля в тая тема, но ето пак - Ако искате да обръщате със сигурност, първо намерете донора или частите, а коли в Англия пълно. От това, което съм говорил с познати Фрилендър /личен опит/, Витара, Пежо 307, 406, Вектра Б и имаше още нещо, но сега не се сещам, се обръщат сполучливо при наличие на необходимите части. Дискавъри /200тди 300 тди/ също мисля няма да е много голям проблем /само, че обръщането ще струва, колкото дясното Диско/. Някой беше споменал, че таблото на новата Зафира изглеждало да е на сегменти, като Фрилендъра, но нямам никакви лични впечатления.
                      Последно редактирано от marin199; 15-11-09, 14:21.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Първоначално публикуван от goro f Преглед на мнение
                        Колега RADOSLAV 94 , искам само да ти споделя за Пасат 4 , понеже лично го обръщах. Илезе ми 4200 лева- преди две години , научих всички морги в България и 3 месеца се побърках от главоболия . Искам да уточня , че исках да се направи перфектно - за себе си , едва ли не да не се познава ,защото колата беше на 30000 мили , най-висок клас на изпълнение и я купих от Германия / с немски бриф и сервизна книжка от летище на Британските ВВС в Германия/ . Първо няма никакви отвори за ляв волан на легена-сваляне на всичко + преден прозорец , хидравлика и т.н. Смяна на легена , кормилнакутия , нови тръби хидравлика , нови педали - газта е електронна без жило , а за климатроника да не говоря- има 4 двигателчета за клапите , които са коренно различни и въздуховодите изобщо не пасват в заключение-цяла зима си с изпотени стъкла , пълен екшън.Таблото трябва да е точно от същия модел като екстри иначе няма как да закачиш нищо . Нов мокет , стъпенки ,жила -преден капак , 4 елстъкла - нови 2 машинки предни врати + централа + 4 броя тапицерия за врати , защото управлението за четирите е от дясно , нови чистачки +машинка защото другите вартят обратно , рамената не стават и пред теб не чистат. Това са нещата които се сещам , имаше и още други изненади , но след каране 1 година я продадох защото от изпотяване на стъклото , тропане в таблото и други подобни останах без нерви. Аз лично повече за нищо на света няма да обърна волан та дори да имам една цяла същия модел за части.
                        Почти съм сигурен, че говориш за пасат Б5.
                        Стана ми интересно защо се сменят 4те ел. стъкла, 4те кори на вратите, предния капак и какво имаш предвид като казваш, че таблото трябва да е със същите екстри иначе няма как да се закачи нищо?
                        Поздрави.

                        Марине, между другото се заглеждах в няколко от новите зафири и таблото наистина изглежда разделено като при фрии-то, но не съм имал възможността да седна вътре и да го разгледам по обстойно.

                        п.п. Наскоро попаднах на сервиз тук в УК който се занимава с обръщане на волани. Направих запитване за Лексус IS200 и отговора който получих бе 1300 за части и 1350 за работа... това в паунди. И все пак очаквах по фрапираща цифра.

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          [QUOTE=quadra;246987]Ей са шти кажа що, щото като изпреварвам колона от няколко автомобила и вече съм се засили хубавичко, изведнъж посредата изскача един такъв урод и едва успяваш да скочиш на спирачките за да не го направиш комби. И после му правиш знаци к`во прави, а той с най-невинния кравешки поглед ти дава знаци "Ааа, аз таковата, нищо не изпреварвам аз, просто исках да погледна.."....
                          Неам думи, тоя да го извадиш от това недоразумение и да му драснеш клечката... Що изобщо ги регистрират тук не мога да разбера. Който е чужденец и си е дошъл с тая кола тук - получава номер на временно пребиваващ и готово. Другите аут. Да си ги карат в Австралия.[/QUOTE
                          Няма да ви се бъркам,и да ви казвам кой как да кара,но лично аз карам от началото на 2002 година с десен волан,а именно Vectra,Volvo,i Fiat Dukato...Нямал сам никакви проблеми с карането до сега,както мисля ще бъде и занапред.Не е важно с какъв волан караш,а как караш,това е...Наскоро с един приятел ходихме до Лобош,язовира,който ме водеше отпред с неговото рено,с ляв волан,е...като го гледах,какви ги вършеше от време на време,по добре че карам с десен волан...Това е,въпрос на умение,всичко останало е дъра бъра...

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Ей са шти кажа що, щото като изпреварвам колона от няколко автомобила и вече съм се засили хубавичко, изведнъж посредата изскача един такъв урод и едва успяваш да скочиш на спирачките за да не го направиш комби. И после му правиш знаци к`во прави, а той с най-невинния кравешки поглед ти дава знаци "Ааа, аз таковата, нищо не изпреварвам аз, просто исках да погледна.."....
                            Неам думи, тоя да го извадиш от това недоразумение и да му драснеш клечката... Що изобщо ги регистрират тук не мога да разбера. Който е чужденец и си е дошъл с тая кола тук - получава номер на временно пребиваващ и готово. Другите аут. Да си ги карат в Австралия.
                            Опа,явно си мислиш че ти си измислил автомобила,да,ама не...
                            Предполагам че не така се държиш и на пътя.нали?

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              и само да споделя "за доброто състояние" на колите от Англия. от лични наблюдения мога да кажа че те карат колите по зле от итлианец.оборотомерите им са винаги в ''лютеницата".също така там си длъжен да дръпнеш ръчна спирачка на спиране на светофар или кръстовище и не изключват от скорост а държат съединителя натиснат през това време.абе те са доста агресивни хора по принцип както 'сички знаете. та помислете колко ''перфектни'' са им колите след няколко годинки...
                              Ще ти кажа направо,някой те е излъгал нещо...живях,работих и карах в англия,цели 9 години,начините на каране са кой както може,а за поддръжката на авомобилите няма да говорим.За дупките също,там не познават такова нещо.И последното,имах спукано стъкло на Дукатото,а МОТ-то ми беше току-що изтекло.В сервиза,в който ме изпрати едно наше българче,не искаха да ми заверят новото,щото ако станело нещо и ги хванели че дават документ за минал преглед,без да ми сменят стъклото,може да им отнемат лиценза...е,обади се човекът,и ми дадоха ново,но сами си направете сметка за какво става дума...разликата във всичко,за това тук и там, е от тук та до аляска...
                              Последно редактирано от Злой; 09-12-09, 23:10.

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Здравейте колеги,
                                Почнах вече десета година,откакто карам с десен волан,9 години в Англия,и от месец април вече и в България.Да,темата с десните волани е интересна,щото няма по-важно от безопастноста на пътя.След като се прибрах,отначало бях решил на обръщам воланите,имам две Волва S 40,Vectra,и Fiat Ducato Maxi...Но реших че просто е безмислено,да не говорим за още колко пари трябва да се изръси човек.Доста мои познати бяха доста скептично настроени,като ме гледаха с тия коли,но един по един след като се повозиха с мен,видяха че не е толкова страшно от коя страна е волана.Смееха ми се,когато спирам на пешеходец,пък макар и не на пешеходна пътека,когато пускам безпроблемно някой и друг хитрец,пред мен,лавираики ту от дясната ми страна,ту пък от лявата...На всеки ви се случват какви ли не неща на пътя,и сами се убеждавате,че дори и на купето отгоре да сложат волана,който си е свикнал на разни фитки,не можеж го отвикна...Така че важното е мисля,не волана,а този който го държи...Пожелавам на всички безаварийно пътуване по празниците,и сетне...Умната му е майката!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X