Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Аз пробвах , със оригиналните батерии , ск оито ми дойде апаратчето , напълно разредени , сложих ги а уреда , уреда с акбела в компа , цяла нощ , сутринта откачих кабела и уреда угасна
    Но пък със соларната зареждачка работи няколко секунди , докат осе върже към спътниците и после явно не мустига тока
    Ето защо имам 6 чифта батерии , винаги заредени
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Имам един въпрос. Имам Орегон 450, имам монитор за следене на пулса като този - http://www.garmin.bg/?s=8&i=61 , свързам ги, Гарминче показва ми пулса. Дотук е добре. Обаче на мен ми трябва мониторинг на пулсът ми по време на цял трак, а както се оказало точно пулс не се записва. Та въпроса ми е как може да се запише в данните на трака и пулс? Някакви идеи?

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        И малка изненада - http://mirgarmin.com.ua/content/834.html пропатчен софтуер за да се чете .jnx файловете.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Имам един въпрос. Имам Орегон 450, имам монитор за следене на пулса като този - http://www.garmin.bg/?s=8&i=61 , свързам ги, Гарминче показва ми пулса. Дотук е добре. Обаче на мен ми трябва мониторинг на пулсът ми по време на цял трак, а както се оказало точно пулс не се записва. Та въпроса ми е как може да се запише в данните на трака и пулс? Някакви идеи?
          Аз мислех да си взимам такъв пулс монитор, но след като почетох малко се отказах. В Garmin Connect пише, че Орегон серията не е в поддържаните модели, такива са само чисто велосипедните и фитнес серията. В Орегона също не виждам да има някакво приложение. Т.е. не можеш да си направиш с него предварителна програма със зони на пулса и той да ти пиука, ако излезеш от зоната. В тази връзка на Sigma sport уредите, имам един стар такъв, вършат много повече работа от Орегона.

          Този линк гледал ли си го:

          http://garminoregon.wikispaces.com/Fitness

          Пише, че записва данните в current.gpx и после с подходяща програма може да се види. Дадени са и линкове.
          Последно редактирано от connann; 30-04-13, 16:07.

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Там е работа че не записва пулса в current.gpx
            Пробвах всякак и не става.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Виж какво пишат хората:

              F6.) Is there any software which will allow me to view the heart rate data captured by my Garmin Oregon?


              TCX Converter (Mac, Windows, Linux), TopoFusion and SportTracks will display heart rate data imported from the Oregon. TCX converter can also be used to covert the Oregon gpx file with heart rate data into a TCX file which can be analyzed in Garmin Training Center. Use the gpx file directly from the Oregon, do not bring the gpx file through Mapsource or any other tool which may strip off the HRM data.

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Добре, мерси, ще пробвам така да направя.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Не ми се смейте, но не знам как да накарам Орегон 300 да не ме "бута" постоянно на шосето. Задавах му точки между две шосета и, вместо да ги свърже, обикаля като лудо..
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Намери в настройки нещо като "Вързане за пътища" и махни чавка от тази опция.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Намери в настройки нещо като "Вързане за пътища" и махни чавка от тази опция.
                      Търсих го. И "вид транспорт" търсих, но... безуспешно...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Настройки - Навигация - ЗАКЛЮЧВАНЕ КЪМ ПЪТЯ , махаш чавка и воаля!

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Настройки - Навигация - ЗАКЛЮЧВАНЕ КЪМ ПЪТЯ , махаш чавка и воаля!
                          Еее, Юри, на следващата сбирка ще черпя! Благодаря! С всеки следващ GPS имаме някакъв период на изглаждане на несходства в характерите. Тях ли ги правят много умни, или аз ставам все по-глупав...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Още за следенето на пулса:

                            http://forums.mtbr.com/gps-hrm-bike-...or-675371.html

                            Well I did it. After trying almost every software (easy gps, gpsbabel, sporttraks, garmin training center, tcx) I found the way to see the HR analysis on my pc. The solution was much simpler than I could thought. I changed the interface connection of the device, from Spanner to Serial and then restart the device. The first window that appears is the gmapsupp archive. Close it. The second one is the internal memory folder. I opened it and found the original gpx. Every other software I used to download the gpx, is filtering - cutting (I don't understand why) the HR data from the gpx. So what I did next was to just copy and paste this gpx on my pc and then import it to where ever I wanted eg sporttraks, Garmin connect. The HR analysis was there with every detail I wanted.
                            Виж също дали няма някакъв .tcx файл. Някои казват, че там се записвал пулса.
                            Последно редактирано от connann; 02-05-13, 10:18.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Преди време си спомням че тук един колега питаше как би се виждал новия екран на Орегон 600 на слънце спрямо другите приемници на Гармин.
                              Ето тук вече е излязло примерно ревю и Орегона бие по точки отвсякъде след него остава може би единствено Монтаната по четимост на директно слънце:

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                icpart, благодаря ти за ревюто!
                                Определено Орегон 600 се вижда при всички ъгли срещу слънцето, сравнен с другите приемници на Гармин.
                                Само да видим кога и на каква цена ще го предложат от гармин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X