Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Това, че не приказва за мен е по-скоро плюс. Много дразни понякога. В Турция с тия "Влезте в кръговото и излезте по втория изход" на съвсем прави кръстовища ми скъса нервите.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • От: До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

      Първоначално публикуван от iavor_iavor Преглед на мнение
      Здравейте. Възнамерявам да си закупя Garmin Oregon 600/ 650. Щ е го ползвам повече за туризъм,но и за навигиране в автомобил.Предстои ми пътуване в чужбина и не ми се иска да си купувам два приемника-един за планина и друг за път д автомобил. Имам въпрос. Зная,че този приемник не издава гласова команда,а само звук. Някой,който е ползвал уреда би ли ми казал дали този недостатък е неудобен при шофиране ? Също така- как ви се струва размера на дисплея ? Предварително благодаря. Ако все пак не одобря този модел,може да се насоча към Garmin Montana.
      Имам Монтана 600 и е идеален и за двете цели. Между другото гласовота навигация работи само със специална стойка с вграден говорител в нея иначе самия GPS няма собствен говорител но например има изход за слушалки. Перфектен е за кола и пеш. Единствения недостатъци са теглото и размерите. Ако те не те бъркат и ги имаш парите вземай Монтана или даже по-новия Гармин Монтера ама той даже по голям и от Монтаната
      Иначе Орегона е перфектния баланс между функции, тегло и размери. Нито много малък нито много голям но наистина само писука при автомобилен режим на навигиране.

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Порових се из темата, но не открих отговор на моя проблем.
        Имам Орегон 450. Правя си маршрут с MapSource и с Transfer/Send to device си го качвам в орегона. След това в Орегона натискам Накъде/Маршрути и го виждам там.
        Дърпам си трак от bgmountains ей този http://bgmountains.org/bg/tracks?tas...=449&catid=145
        Вътре в архива има 2 файла gdb и gpx.
        Първо отварям с MapSource gdb файла и го трансферирам в орегона, но в Накъде/Маршрути липсва като име. Но иначе е на същото място в у-вото Garmin/GPX където е и този от марсорса.
        Пробвам и ръчно копирам gpx файла в папка Garmin/GPX на устройството, но пак не го намирам в Накъде/Маршрути.

        Отворих с текстов редактор направения в MapSource gpx файл и този gpx който дръпнах от bgmountains. Имат разлика, дали не е нужно някакво конвертиране?

        Коментар


        • От: До: Нова серия ГПС-и от Гармин - Oregon

          Първоначално публикуван от iavor_iavor Преглед на мнение
          Здравейте. Възнамерявам да си закупя Garmin Oregon 600/ 650. Щ е го ползвам повече за туризъм,но и за навигиране в автомобил.Предстои ми пътуване в чужбина и не ми се иска да си купувам два приемника-един за планина и друг за път д автомобил. Имам въпрос. Зная,че този приемник не издава гласова команда,а само звук. Някой,който е ползвал уреда би ли ми казал дали този недостатък е неудобен при шофиране ? Също така- как ви се струва размера на дисплея ? Предварително благодаря. Ако все пак не одобря този модел,може да се насоча към Garmin Montana.
          Въпрос на навик е гласовата навигация, на мен по-скоро ми е досадна и я изключвам.
          Монтаната е по-добрият избор за целите ти но наистина размерът и е покъртителен...
          И е по-скъп. И като уред и като аксесоари.
          Виж колко пари е монтажният к-кт за кола - не е в комплекта. Активният с кабели имам предвид.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Първоначално публикуван от spear Преглед на мнение
            Порових се из темата, но не открих отговор на моя проблем.
            Имам Орегон 450. Правя си маршрут с MapSource и с Transfer/Send to device си го качвам в орегона. След това в Орегона натискам Накъде/Маршрути и го виждам там.
            Дърпам си трак от bgmountains ей този http://bgmountains.org/bg/tracks?tas...=449&catid=145
            Вътре в архива има 2 файла gdb и gpx.
            Първо отварям с MapSource gdb файла и го трансферирам в орегона, но в Накъде/Маршрути липсва като име. Но иначе е на същото място в у-вото Garmin/GPX където е и този от марсорса.
            Пробвам и ръчно копирам gpx файла в папка Garmin/GPX на устройството, но пак не го намирам в Накъде/Маршрути.

            Отворих с текстов редактор направения в MapSource gpx файл и този gpx който дръпнах от bgmountains. Имат разлика, дали не е нужно някакво конвертиране?
            Мисля, че не гледаш на правилното място - виж в Накъде/Следи, на англ. меню: Where To/Tracks. Следите и маршрутите са различни неща. Това на линка, който си дал, е следа.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              connann Благодаря, точно там е !

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Здравейте. Моля за помощ. Закупих си Garmin Oregon 600. Приемника не е закупен от магазина от мен,купих го от обява,но е с гаранция до декември 2015 г.Не мога да намеря OFRM картата,не ми излиза на дисплея. Какви настройки трябва да направя ? Благодаря предварително.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Провери дали е инсталирана изобщо в менюто с наличните карти.
                  Ако я има трябва да се активира.
                  Ако я няма провери дали изобщо това устройство има лиценз за ofrm.
                  Това е трябвало да питащ продавача още при покупката.
                  Но ако не я откриеш в списъка вероятно няма лиценз и нормалният начин е да си купиш такъв от karta.bg
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Здравейте. След дълго умуване си закупих Garmin Oregon 600. Ще го ползвам предимно в планината,но и за навигация в автомобил. Пробвах го в градски условия.Шматках се в центъра на София и уреда показа много неточности. Възможно ли е причината да е в това,че сградите са много близо една до друга и уреда не хваща добре сателитите ? На места ми показваше отклонение от около 50 метра.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Определено е възможно да се получават големи отклонения в зависимост от условията.
                      Изчакай го някъде на по-открито за да намери повече сателити и да може да те позиционира по-точно.
                      Провери къде в менюто ти показва броя на сателитите, които е намерил и точността, с която ти изчислява местоположението.
                      Трябва да го изчакаш да стане 5-10 метра - това е нормално в града.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от iavor_iavor Преглед на мнение
                        ... На места ми показваше отклонение от около 50 метра.
                        По някой път GPS-a "захапва" сателитите погрешно и трябва да се изключи и да се включи отново, като е желателно да се стои на едно място, докато изчисли местоположението. И както са казали по-горе, е добре да е на открито без високи сгради наоколо.
                        Виж си и софтуера дали е обновен до последната версия, по някой път помага.

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Благодаря много за отговорите. Имам още едно въпросче,дано да ме изтърпите. Понякога в режим навигиране картата променя положението си . Не се върти дисплея,самата карта която излиза на екрана се върти . Предполагам,че е въпрос на настройка,но не мога да схвана къде да пипна.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Map Setings:
                            Select Setup>Map
                            Orientation: North Up, Track Up, Automotive Mode

                            В момента най-вероятно си на Track Up. В ръководството всичко е описано подробно за настройките.
                            http://static.garmincdn.com/pumac/Rino_OM_EN.pdf

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Благодаря на всички за отговорите. Предстои ми пътуване из Европа . Откъде мога да си сваля актуални карти на Европа за Garmin Oregon 600 ? ПО-точно за Сърбия,Унгария,Словакия ,Чехия и Австрия.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Тук ще намериш линкове.
                                Не казваш какви карти имаш в уреда но ако имаш инсталирана City Navigator Europe принципно можеш да ползваш само нея за страните, които си написал.
                                Просто я обнови до последната версия.
                                Ако я нямаш - в линка най-горе има тема за последната версия на CN - 2015.10.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X